İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Gizli Kalmış Özellikleri

Murat Kuzey

Recommended Posts

Murat Kavuk

Avrupalı kaldırımlara araç park etmiyor veya ettirilmiyor ondan :) bölünmemiş yolda gittiğin tersi yönde park etmeye bize caza kesiliyor...

Ben de bunu çözemiyorum. Avrupada cezayı kesiyorlar da bizde neden kesemiyorlar.

Yorum bağlantısı
Rıfat Hasar

Ben de bunu çözemiyorum. Avrupada cezayı kesiyorlar da bizde neden kesemiyorlar.

Onlarda kurallara uymak var bizde ise kesilen cezaya itiraz edip iptal ediliyor neymiş mahkeme karar veriyor polis beyanıyla kesilen cezanın yeterli delil olmadığıymış, yok posta geç tebliği saçma sapan hikayeler. Devlet kendine düşman ( Devletin malı deniz yemeyen keriz ) diye bir atasözleri yok onların :) 

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Ben x paketli olsun diyordum almadan önce. Simdi sahibi olduk tekno paketini aramaya basladım. Yinede sükürler olsun güzel bir aracımız var. (Hepimiz icin) İnsana hep dışardaki daha güzel gözüküyor nedense :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Konu ekran ise tekno pakete gerek yok, 6500 lira mı ne istiyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. Ekran serviste 2500 lira. Dışarıda 350 liraya kadar bulmak mümkün. Hem tekno paket ile x paket aynı anda alınamıyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Konu ekran ise tekno pakete gerek yok, 6500 lira mı ne istiyorlardı yanlış hatırlamıyorsam. Ekran serviste 2500 lira. Dışarıda 350 liraya kadar bulmak mümkün. Hem tekno paket ile x paket aynı anda alınamıyordu.

Benim testte sürdüğüm x+ tekno idi.forumun birinde de bir arkadaş aldı ayrıca ama 2-3 ay bekledi. 80 küsura gelmişti zamdan önce... özel getirtilebiliyor kısacası... ama o kadar verip de halen orjinal gündüz farsız bir arabaya biniyor olmak bana zor gelirdi şahsen...

Yorum bağlantısı

Benim testte sürdüğüm x+ tekno idi.forumun birinde de bir arkadaş aldı ayrıca ama 2-3 ay bekledi. 80 küsura gelmişti zamdan önce... özel getirtilebiliyor kısacası... ama o kadar verip de halen orjinal gündüz farsız bir arabaya biniyor olmak bana zor gelirdi şahsen...

2008 kasalarda olan gündüz farı, 2012 lerde yok mu  :shok: Bunu da mı kısmışlar  :shok: Hadi Vip arka koltuk neysede, gündüz farı masrafı nedir ya 80 binlik araçta? Uleyn Ford  :angry:

Yorum bağlantısı

2008 kasalarda olan gündüz farı, 2012 lerde yok mu :shok: Bunu da mı kısmışlar :shok: Hadi Vip arka koltuk neysede, gündüz farı masrafı nedir ya 80 binlik araçta? Uleyn Ford :angry:

Makyajlı c-maxde de gündüz farı yok ki :)
Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Gündüz farı ford tasarımlarına c-maxpiaysaya çıktıktan sonra girdi. Sanırım Amerikada yaygın olmadığı için bu konuya önem vermediler. Mevcut c-max tasarımında gündüz farı koyma yeri yok (iki gündüz farı arası minimum belli bir mesafe sağlanmalıymış kuralına göre). Mutlaka tampon modifikasyonu gerekiyor ya da far modifikasyonu gerek. Yatırımlar durduğu için bu gerçekleşemedi, makyajı bekliyor. Bir fransız ya da japon esnekliği yok, katı Amerikanya kuralları..

Hmm demekki yanlış biliyorum. Ama şu anda ford'un sitesinde araç oluştur kısmında ikisini aynı anda seçemiyorsunuz, izin vermiyor..

Yorum bağlantısı

Makyajlı c-maxde de gündüz farı yok ki :)

Benim gördüklerimin hepsinde vardı Eren.. Tekno mekno paket filan olmasın?  :unsure2: Dur bakim, bulmaya çalışayım..

Yorum bağlantısı

Benim gördüklerimin hepsinde vardı Eren.. Tekno mekno paket filan olmasın? :unsure2: Dur bakim, bulmaya çalışayım..

Abi benim arabada yok mesela. Park lambaları üstte şerit şeklinde yanıyor. Onu kastediyorsan o gündüz farı değil çünkü.gündüz güneşte falan çokta belli olmuyor. Yani asıl gündüz farları gibi etkili değil.
Yorum bağlantısı

Abi benim arabada yok mesela. Park lambaları üstte şerit şeklinde yanıyor. Onu kastediyorsan o gündüz farı değil çünkü.gündüz güneşte falan çokta belli olmuyor. Yani asıl gündüz farları gibi etkili değil.

Hımmm. Evet, sanırım onları kastediyorum. Farların üzerinde (far kaşı gibi) şerit halinde yananlar. Burada herkes onları açıp gezdiğinden ben onları gündüz farı gibi algıladım. Parklar için yinede ışığın şiddeti fazla gibi geldi bana.. Teşekkürler Eren  :good1:

Yorum bağlantısı

Hımmm. Evet, sanırım onları kastediyorum. Farların üzerinde (far kaşı gibi) şerit halinde yananlar. Burada herkes onları açıp gezdiğinden ben onları gündüz farı gibi algıladım. Parklar için yinede ışığın şiddeti fazla gibi geldi bana.. Teşekkürler Eren :good1:

Aynen abi Kaş şeklinde yananlar park lambası oluyor. Çünkü kontağı açınca yanmıyor parkları çevirince yanıyor :)

Gönderilen Resim

Bende foto arıyordum eskilerden buldum bir tane :) sende atmışsın abi o sırada :)

Yorum bağlantısı

Aynen abi Kaş şeklinde yananlar park lambası oluyor. Çünkü kontağı açınca yanmıyor parkları çevirince yanıyor :)

Bende foto arıyordum eskilerden buldum bir tane :) sende atmışsın abi o sırada :)

Ama çok çok güzel yanıyor Eren  :wub: Bu kasalar daha çok hoşuma gidiyor ama malum maddiyat  :(

Yorum bağlantısı

Ama çok çok güzel yanıyor Eren  :wub: Bu kasalar daha çok hoşuma gidiyor ama malum maddiyat  :(

Burada yazdığın kadar ek işte çalışsan olur bence :D

Senle Bilal'i görünce keyfim yerine geliyor valla :)

Yorum bağlantısı

Ama çok çok güzel yanıyor Eren :wub: Bu kasalar daha çok hoşuma gidiyor ama malum maddiyat :(

Aynen abi görsel olarak güzel duruyor. Bende bu kasaların hastasıyım zaten. Allah size de nasip eder inşaallah :)
Yorum bağlantısı

Burada yazdığın kadar ek işte çalışsan olur bence :D

Senle Bilal'i görünce keyfim yerine geliyor valla :)

:p

Aynen abi görsel olarak güzel duruyor. Bende bu kasaların hastasıyım zaten. Allah size de nasip eder inşaallah :)

Amin Eren.. İnşallah..

Yorum bağlantısı

:p

Amin Eren.. İnşallah..

İş yerinde illallah ettirdiler beni. Satarken haberim olsun diyen 5 adam var şu an :D bi tanesi fiesta ile takas için yapıştı adama araba buldum onu bile istemedi :) meraklısı çok gerçekten abi. Bende 47 yi veren alır diyorum artık öyle gelenlere :D
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Gündüz farı ford tasarımlarına c-maxpiaysaya çıktıktan sonra girdi. Sanırım Amerikada yaygın olmadığı için bu konuya önem vermediler. Mevcut c-max tasarımında gündüz farı koyma yeri yok (iki gündüz farı arası minimum belli bir mesafe sağlanmalıymış kuralına göre). Mutlaka tampon modifikasyonu gerekiyor ya da far modifikasyonu gerek. Yatırımlar durduğu için bu gerçekleşemedi, makyajı bekliyor. Bir fransız ya da japon esnekliği yok, katı Amerikanya kuralları..

Hmm demekki yanlış biliyorum. Ama şu anda ford'un sitesinde araç oluştur kısmında ikisini aynı anda seçemiyorsunuz, izin vermiyor..

Araç oluşturmada çıkmıyor haklısınız... 2013 içerisinde birlikte alınabiliyordu ama artık alınamıyor. navi paketi ve kör nokta uyarı sistemi de ayrı opsiyonlardı ama artık onlar da yok listede.... Focuslardaki far içi gündüz farı 2014 makyajlı c-max a konabilirdi ama ford bu...

Yorum bağlantısı
Ahmetcan Yiğit

Eren Abi'nin parklari favorimdir :D

Ayrıca 2011 C-Max'ler 8 valfmis :shok: (ALINTIDIR)

Daha dogrusu 2011 ve sonrası :shok:

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk
(düzenlendi)

Araç oluşturmada çıkmıyor haklısınız... 2013 içerisinde birlikte alınabiliyordu ama artık alınamıyor. navi paketi ve kör nokta uyarı sistemi de ayrı opsiyonlardı ama artık onlar da yok listede.... Focuslardaki far içi gündüz farı 2014 makyajlı c-max a konabilirdi ama ford bu...

Navigasyon çıkmıyor ama sipariş geçilebiliyor. Ama o da tekno paket gibi size özel sipariş geliyor (daha doğrusu ekimde bu şekildeydi). Gündüz farı makyajlıya konulacaktır, ama makyajlı yok ortada halen. Galiba ilk duyduğum ama inanmadığım şey doğru, makyajlı c-max 2015 baharında.

115 beygir dizellerin hepsi 8 valf.

tarihinde Murat Kavuk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

OGS hesap özetim geldi.

Çogunlukla cihaz okumamış, köprü farketmedi ama otoyollardan maximum yolu kilitlemişler,zarardayım.

Yeni Cmaxde OGS en etkili okuma için nereye takılmalı?

Yorum bağlantısı

OGS hesap özetim geldi.

Çogunlukla cihaz okumamış, köprü farketmedi ama otoyollardan maximum yolu kilitlemişler,zarardayım.

Torpido.. Geçerken çıkartılıp cama tutulabilir.

Yorum bağlantısı
Abdurrahman Balaban

OGS hesap özetim geldi.

Kullanım kitapçığında yeri tarif ediliyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...