İçeriğe Yönlendir

C Max 2 - Gizli Kalmış Özellikleri

Murat Kuzey

Recommended Posts

Eren Abi'nin parklari favorimdir :D

Ayrıca 2011 C-Max'ler 8 valfmis :shok: (ALINTIDIR)

Daha dogrusu 2011 ve sonrası :shok:

Bu daha net olmuş :) bunu güçlendirebilsek gündüz farı olabilir aslında :)

Gönderilen Resim

Yorum bağlantısı

Bu daha net olmuş :) bunu güçlendirebilsek gündüz farı olabilir aslında :)

7e3ygy5u.jpg

Bence tam gündüz farı karakterinde. Çokta hoş duruyor.. Kızmış bir hali var. Aynı benim avatar gibi  ;)  :fiuw:  :D Sislerin yeride(yerleşimi, konumu) harika. Ya ben bu kasaları çok seviyorum da.. 

Yorum bağlantısı

Bence tam gündüz farı karakterinde. Çokta hoş duruyor.. Kızmış bir hali var. Aynı benim avatar gibi ;):fiuw::D Sislerin yeride(yerleşimi, konumu) harika. Ya ben bu kasaları çok seviyorum da..

Aynen abi karakter olarak sıkıntı yok :) ama güneşli havalarda belli olmuyor :( kapalı havalarda ve akşam üstü gün batımına yakın belli olmaya başlıyor :D

Üstte attığım fotoğraf arabanın konusundan alınma mesela. O gün hava kapalıydı ve bu kadar belli oluyordu :)

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

OGS hesap özetim geldi.

Çogunlukla cihaz okumamış, köprü farketmedi ama otoyollardan maximum yolu kilitlemişler,zarardayım.

Yeni Cmaxde OGS en etkili okuma için nereye takılmalı?

Aynanın sağında, gölgelendirilmiş alanda dikkatle bakınca farkedilebilen kare şeklinde bir bölüm var. OGS'nin esas yeri orası derler. Ben oraya taktım. Şu ana kadar okumadığı olmadı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Aynanın sağında, gölgelendirilmiş alanda dikkatle bakınca farkedilebilen kare şeklinde bir bölüm var. OGS'nin esas yeri orası derler. Ben oraya taktım. Şu ana kadar okumadığı olmadı. 

Evet baktı öyle bir alan var ve ben o alanın 3 cm asagısına yapıştırmışım.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
İbrahim Alper

harika toparlamışsınız murat bey..

ellerinize sağlık.. teşekkürler..

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Erol Çalışkan

Peki arabayı çalıştırdınız. Belli bir uzaklığa gittiniz. Hatta baya uzaklaştınız. Araba çalışmaya devam ediyor. Peki araç gider mi?

Deneyen oldumu?

Gidememesi lazım. İkaz olarak ford anahtar uzaktamı ne öyle birşeyler yazıyor. Peki hareket ediyormu hiç deneyen oldumu?

Olgaç bey ben denedim araç hareket ediyor hatta 1 km uzaklaştım anahtardan .Aslında araçın stop etmesi gerekir.

Yorum bağlantısı
Misafir

İş yerinde illallah ettirdiler beni. Satarken haberim olsun diyen 5 adam var şu an :D bi tanesi fiesta ile takas için yapıştı adama araba buldum onu bile istemedi :) meraklısı çok gerçekten abi. Bende 47 yi veren alır diyorum artık öyle gelenlere :D

50 demiştin bana :D

Yorum bağlantısı
özcan şaşmaz

çok teşşekkürler araçla ilgili bilmediğimiz çok şey varmış

Yorum bağlantısı
Levent Okutan

Emek verenlerin emeğine sağlık.Çok faydalı paylaşım olmuş..25. maddeki sola parketme olayı varmı ? Ben sadece otomatik park sadece sağ tarafı tarıyor diye biliyorum..Birde sağa sinyalleri açmaaya gerek varmı ?

Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Sola sinyal verirseniz solu tarıyor . Sağ için sinyal vermeye gerek yok. Trafik sağdan aktığı için sağı otomatik olarak tariyor

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran
(düzenlendi)

Sola sinyal verirseniz solu tarıyor . Sağ için sinyal vermeye gerek yok. Trafik sağdan aktığı için sağı otomatik olarak tariyor

Ama solu taramasi icin surekli sinyalin acik kalmasi gerekiyor. Ufak direksiyon hamlelerinde sinyal otomatik kapandigi icin tekrar sagi tariyor malesef. :) tarihinde Mert Boran tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Sola paralel park çok kullandığım bir özellik değil benim. Sadece apartmanın önünde buldugum boşluk için bu araç buraya sığar mı sorusunun cevabını almak için kullanıyorum. sinyal öyle küçük direksiyon hareketlerinde kapanmaz bence. Istisnai durumlar olabilir ama genelde düşük hızda solundaki araçlara paralel bir şekilde devam edip aralarında aracın sıgacağı bir boşluk arıyoruz. Caddelerde zaten sola park edilen yerler pek yok. Trafik şeridin solundan akıp sağa parkediyor araçlar.

Yorum bağlantısı
İsa Köse
(düzenlendi)

Bagaj kapağının tutulan yerinde düğme gibi birşey geliyor elime. Neye yararki bu? Ben birkaç defa bastım ama işlevsiz gibi.

tarihinde İsa K&#246se tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan

Bagaj kapağının tutulan yerinde düğme gibi birşey geliyor elime. Neye yararki bu? Ben birkaç defa bastım ama işlevsiz gibi.

O dügme/ buton bagajı kapatıp acmaya yarıyor,kapılar acık olmak sartıyla tabii.

Aynı sekilde içerde de acma kapatma butonu var.

Yorum bağlantısı
İsa Köse

O dügme/ buton bagajı kapatıp acmaya yarıyor,kapılar acık olmak sartıyla tabii.

Aynı sekilde içerde de acma kapatma butonu var.

Benimki trend x donanımı. Basınca birşey olmuyor. Sanırım titanyumdaki kendiliğinden açma durumunu kastediyorsunuz. Hem içeride de açma butonu yok bende. Sadece uzaktan kumanda butonu ile açıyorum bagajı.

Yorum bağlantısı
İsa Köse

Bugün tekrar denedim. Evet bagaj kapağı açma düğmesiymiş. Ben kapılar kilitliyken denemişim demek ki önceden açamamıştım. Kapı kilitleri açıkken çalışıyormuş.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
İbrahim Arslan

Bir hafta otoparkta kaldı.Kumandadan kapıyı açtıgımda sadece şoför kapısı açılıyor.Diğer kapılar dışarıdan açılmıyor.

Arabaya binip içerden 4 kapıyı kapatıp açınca ,dışardan da açılmaya başlıyor.

Nedendir? nasıl çözebilirim?

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Metin Mustafa Oral

Çok güzel açıklanmış elinize emeginize sağlık ama şunu sorayım arkladaşlar bilen varsa emniyet kemeri sesi iptal durumunda hava yastıkları devre dışı kalma durumu varmı?

Yorum bağlantısı

Çok güzel açıklanmış elinize emeginize sağlık ama şunu sorayım arkladaşlar bilen varsa emniyet kemeri sesi iptal durumunda hava yastıkları devre dışı kalma durumu varmı?

Böyle bir durum yok Metin Bey.

Yorum bağlantısı
Metin Mustafa Oral

Teşekkür ederim Kerem Bey, zira bulunduğum yerde şehir içinde çok kısa mesafelerde takmak zorunda kalıyordum ve sorun oluyordu ama km 30 u geçince yola çıkınca kesin kemerimi takarım ve herkeste bu alışkanlığa sahip olmalı bence.

Yorum bağlantısı

Teşekkür ederim Kerem Bey, zira bulunduğum yerde şehir içinde çok kısa mesafelerde takmak zorunda kalıyordum ve sorun oluyordu ama km 30 u geçince yola çıkınca kesin kemerimi takarım ve herkeste bu alışkanlığa sahip olmalı bence.

Bence sorun olmaz Metin Bey.. Maalesef 30 km/h altında birçok kaza videosu seyrettim ve kemer gerçekten hayat kurtarıyor.. Emin olun. Araca bindikten sonra sürekli takın derim.  :flowers:

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
varol arslan

26. motor yağı değişim zamanı yazısını dediğiniz şekilde kaldıramadım yardımcı olabilecek bi hayırsever varsa sevinirim...

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Metin Mustafa Oral

26. motor yağı değişim zamanı yazısını dediğiniz şekilde kaldıramadım yardımcı olabilecek bi hayırsever varsa sevinirim...

Kontağı açıp fren ve gaz pedalına sonuna kadar basıp tahmini 45 saniye bekliyorsunuz ve bir uyarı yazısı geliyor ve uyarılar sıfırlanmış oluyor olmassa aynı şeyi pedalları basıp sonradan kontağı açıp aynı süreyi bekleyin.

Kolay gelsin.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...