İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Modifiyeye Başladım

Emre Usta

Recommended Posts

Emre Usta

Otom marka koltuk kilifi.kumasini istediginiz gibi secebiliyorsunuz.kilifi takma ile 850 liraya geldi ancak kur farkindan dolayi zam geldi suan guncel fiyat nedir bilgim yok.

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Ahmet İhsan Akşen
Emre Usta yazdı:

Arac kamerasi 4 yildir a118c b40 modeli ön arka hepside camda patlama olayi olmaz kapasitorlu kamera oldugu icin.Kamera disardan da gozukmuyor.22a35bad6fe2bb605fc175c3987abdc2.jpg50ebb828134cc84c83298a3cccc7092f.jpg

3.5 inch Head Up Display OBD2 345,00 TL yerine 165,60 TL

https://urun.n11.com/tespit-ve-test-cihazlari/35-inch-head-up-display-obd2-P246236861

Farkli modelleride var bu saticidan aldim.

275 TL olmuş, çok iyi fiyata almışsınız, güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Emre Usta yazdı:

emre kardeş farı söktüğümüzde alyan anahtarla elle ayarlama yerinden başka bir yer daha var böyle vida cıkıntısı var onu sıkıp gevşetince farın içerisi komple hareket ediyo.acaba oda uzun ayar yerimi ?

Yorum bağlantısı
Emre Usta
Alpaslan Kılıç yazdı:

emre kardeş farı söktüğümüzde alyan anahtarla elle ayarlama yerinden başka bir yer daha var böyle vida cıkıntısı var onu sıkıp gevşetince farın içerisi komple hareket ediyo.acaba oda uzun ayar yerimi ?

faraın içerisindeki far moturunu tutan parçayı mı kasdettiniz

https://youtu.be/I_I-tJzk6C4

Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç

Emre Usta yazdı:

faraın içerisindeki far moturunu tutan parçayı mı kasdettiniz

https://youtu.be/I_I-tJzk6C4

şöyle tarif edeyim. stark mini h7 led aldım kısalara taktım sol taraftaki ampulun sogutma fan kısmı kapaktan dışarda kaldı sağ taraftaki tam oldu toz kapağı kapandı öbüründe kapanmadı farkettimki farın altında iki tane vida gibi birşey var birisi çok sıkılmış içeride birisi baya bi dışarıda idi ikisinide aynı yaptım vida dişini sayarak normale döndü onlarla oynayınca farın içindeki mekanizma hareket ediyor. uzunlarada led aldım halojen ampul aşağıya led yukarıya vuruyor . halojenle konumları aynı milimetrik yaptım. acaba o dediğim vidaylamı alakalı onla oynadım biraz ya. biraz karışık oldu ama kusura bakma

Yorum bağlantısı
Emre Usta

Far moturu var yan tarafta ondan bahsediyorsunuz galiba
Fiesta icin hali kece tip muhafaza vardi ancak islaninca sarkma ve pat pat ses yapma oluyordu.metal muhafaza taktim.
Not: Metal muhafaza eski yerlerine tutturuldu herhangi bir kaza aninda motorun yere dusmesini engellemeyecek sekilde orjinal yerlerine radyator alt bakalitindeki plastige tutturuldu.

8ba165367562dd8f693a60b4c2fd6156.jpg

Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Emre Usta yazdı:

Far moturu var yan tarafta ondan bahsediyorsunuz galiba
Fiesta icin hali kece tip muhafaza vardi ancak islaninca sarkma ve pat pat ses yapma oluyordu.metal muhafaza taktim.
Not: Metal muhafaza eski yerlerine tutturuldu herhangi bir kaza aninda motorun yere dusmesini engellemeyecek sekilde orjinal yerlerine radyator alt bakalitindeki plastige tutturuldu.

8ba165367562dd8f693a60b4c2fd6156.jpg

farı ilk söktüğümde resmini çekeceğim. sanki manuel ayarlama vidası gibi.

Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Alpaslan Kılıç yazdı:

farı ilk söktüğümde resmini çekeceğim. sanki manuel ayarlama vidası gibi.

https://hizliresim.com/LRoyUh 

emre kardeş video cekmistim ordan alinti yaptım bak isaretledigim vida ne kadar dışarda görünüyor onu sikinca ledde iceri girdi farkettiysen ledde cok disarida

Yorum bağlantısı
Alpaslan Kılıç
Emre Usta yazdı:

Farin icini ayarliyor o vida o kadar disarida olmamasi lazim.

sen farı bidahaki söktüğünde buraya resim atarmısın seninki nekadar içerdeyse o kadar yapayım bende. biri çok içerde biride çok dışarıdaydı bende bunuda içeri sıktım ikisinide 7 bida dişi sayarak aynı yaptım

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Emre Usta

Fiesta aracima stark full power serisinden sonra bi led yapmaya karar verdim. gunduz ledi kayar sinyalli animasyonlu led.
Angel kumandali module bagli seytan gozu led yapim asamasina baslamaya karar verdim.artik uzunlarda stark ile bi led birlesince aydinlatma mukemmel oldu.fari sokmek icin
sicak hava tabancasi 170 tl
dayson silikon 30 tl
bi led mercekli angel 757 ₺ + 25 ₺ gumruk vergisi
Iscilik bana aitbe2ecef262949f7a2c76ac140bdecc08.jpg79cd957e08e645ec76cdb21ef727b32a.jpg234ab3762aa7d501ffdfeb65ff4b6fd6.jpgaec9fb52ac075070a1840a3c746801da.jpg8fd184db0dbe46ac3da26ec6145a9213.jpgd7af8586666bce5df6a6afce06ae5165.jpg161026e55c27ecd056358d2107aa2b04.jpgc725f76272de5b9d2ff63747a283264e.jpg62b2fcb6ddc0cf2ccf938090d1a4dd58.jpge2da1a5c7355051fbdf65a1a385f590a.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Semih Keskin
Emre Usta yazdı:

1.5 versiyon olmasi gerekiyor calismasi icin genelde klon elm327 cihazi satiyorlar forscan programinda uyum sorunu oluyor.Gule gule kullanin forscan lisansini bedava almayi unutmayin emoji6.png

Merhaba. Fiestam için Forscan kullanacağım ama bedava lisans nasıl alınıyor? Bahsedebilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Semih Keskin
Metin Taşcı yazdı:

Forscan 2 ay ücretsiz lisans veriyor ancak obd cihazın üzerinde hs/ms tuşu yoksa bildigim kadarıyla verimli calısmıyor

ek: forscan yazılımını pcye kuruyorsunuz. Yazılımdan hardware id alıyorsunuz. Forscan internet sitesine bu kod ile kayıt oluyorsunuz ve 1-2 saat sonra mail geliyo. O gelen dosyayı indirip programa gösteriyorsunuz

Yanıtınız için teşekkür ederim. Hs/ms tuşu dediğiniz nedir bilmiyorum ama modifiyeli odb2 cihazları işe yarıyor diyorlar. Onlardan bakacağım.

Yorum bağlantısı
Semih Keskin
Metin Taşcı yazdı:

Evet o modifiye ile hs/ms anahtarı ekleniyor :) forscan bazı işlemler için hs moduna veya ms moduna almanızı isticek sizde o anahtar ile alcaksınız. Yetkili servisin dahil yaptığı tüm işlemleri yapabilirsiniz

Teşekkürler bilgi desteği için. Cihaz bugün geldi, müsait olunca ilerleyen günlerde tecrübe edeceğim. 

Amaç, aux özelliğini aktif etmek ve sonrasında ilk olarak Bluetooth modül bağlamak. 

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Emre Usta

buda son hali dinamik kayan dikiz ayna sinyali, kayan gündüz ledi ve sinyali  ,uzaktan kumandalı bi led mercek far şeytan gözü.

Far aydınlatmasından memnunum ancak 2.5 inç mercekleri daha geniş alanı ışıtması için 3 inç yapacağım aliexpressten bi led projektor led siparişini verdim.angelleri sökme durumunda kalma ihtimalim var far yapısı gereği 3 inç mercek takarsam angeller sığmayabilir hesaplamama göre.

Semih Keskin yazdı:

Merhaba. Fiestam için Forscan kullanacağım ama bedava lisans nasıl alınıyor? Bahsedebilir misiniz?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Emre Usta

55₺ ye dolap uygulamasindan aldigim mondeoya ait tavan lambasini fiestaya taktim.ic kaplama süngeri dökülmüştü.icindeki yapiskan kalintilarini temizleyip Kadife folyo ile kaplama yaptim.9bf77c5fc2fa3f837cecc9330e4f7350.jpg229b00237725ca0688cdc9ec85283833.jpgeee8e5720ceba1d4ccdbd83987352ae0.jpg5714c1afab8ace1ce388182f754dbd64.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Emre Usta

Uzun sureden sonra giris yapmak nasip oldu.Ford Fiesta aracimi Mart ayinda sattim.Focus bakarken mondeo mk4 2012 modele gecis yaptik.Bundan sonra mondeoya yapacaklarimi ayri konudan paylasim yapacagim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...