İçeriğe Yönlendir

Landsail Lastik Hakkinda Bilgi

Anıl Akgül

Recommended Posts

Anıl Akgül

Sevgili arkadaşlar ..

Landsail marka lastik hakkında bilgisi olan var mıdır ? 

Bu lastikler hakkında çok fazla bilgiye ulaşamadım .. 

Aracında kullanan ve ya bilgisi olan varsa fikirlerini almak isterim ..

Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Kimin bunlar? İlk defa duydum.

Petlas baktınız mı?

Ben bu lastikleri bir jant lastik ilanında gördüm o yüzden sordum bende daha önce duymamıştım..

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Evet, çin işiymiş.

Landsail-Feel-The-Difference_compressed.

Logo da acaip tanıdık. Kopya sanki.

logo_goodyear-300x112.png

Yorum bağlantısı

Ben de daha önce hiç duymamıştım.

Sen duymadıysan, kesin bi bit yeniği vardır  :crazy:  :bye:  :tease3:

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

İsimden kıllanmak lazım :fiuw: , çançinçon koyacak değil , ingilizce isim konur, amerikan vs malı gibi görünür.

Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Fatih Ok

üstat landsail leri aldınız mı? denediniz mi? :) bende bakıyorum, fiyat uygun da... 245/45/18 bakıyorum ben, etiket verileri harika gözüküyor ama... B-B-68DB

Yorum bağlantısı
Ali Gök
11 dakika önce, Çağlar Bayur yazdı:

Etiketi her üretici kendi testi ile takar. Vesile olsun.

o zaman hiçbirine inanmamak lazım :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ok

sadece bir ürün ya da bir markaya bağımlı kalmaksızın, tüm dünyada etiket verilerinden bir tık kötüdür hersey ;)  cünkü otomobillerde yakıt tüketimini, bizim kullanamayacagımız kadar narin kullanarak elde ederler, elektrikli aletlerdeki enerji tüketimi keza, yıllık tüketim 198KW yazar, ama asla o veriye biz erişemeyiz.. :) bu yüzden etiket verisi önemlidir, tüm ürünlerde tüm markalara +%10+%20 koyarsınız, erişirsiniz :) onlarca tecrübe ile sabittir ;) 

O yüzden yinede bilmek gerek etiket verilerini :) kendi tecrübelerimle yazacak olursam; petlas aldım 4 adet, f/p fena değilken, gürültü berbat :) brigstone aldım, 4 adet, petlastan iyi idi,  40.000 binemedim. erken eridi. lassa aldım 4 + 4 adet, sessizlik, erime konuları iyi, tamam dedim.. lassa iyidir.. ama lastik %50 ömründen sonra sertleşti, konfor azaldı.   michelin aldım sonra 4 adet, bundan iyisi yok dedim.. :) sessizlik, ömür, frenleme güzeldi önceki tecrübelerime göre.. sonra continantel ile geldi sıfır aldıgım araba, araba yeni olunca konforda pek birsey hissetmedim, frenleme falan da fena değildi. 69.000 bindim. sonra goodyear aldım son arabama dünya varmış dedim.. :) fabrika verisi A-A-68DB idi. ötekilerin üstünü komple çizdim. 72.000 bindim. arada kısa süreli ya da kış lastiği olarak dunlop, kumho, yokohama falan kullandım ama, asla goodyear ın yerini tutan olmadı. şimdi de gönlüm goodyear dan yana,  c-a-69 DB yazmış.. veri fena degil.. ama adet fiyatı 650,00 tl civarı ...  ama landsail ve milestone markaları 200-300 tl aralığında.. elbette goodyear olamaz.. ama denemeli F/P oranını görmeli :) ya da bilenden sormalı :) 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...