İçeriğe Yönlendir

2010 Scirocco Bi-Xenon,uzun Hüzme H7 Mercek,angel Halka

Misafir

Recommended Posts

Rabbimin izni ile Ankara'dan bir arkadaşımızın 2010 scirocco aracının halojen farlarına çift mercek çalışması ile berbat duruma getirilmiş aydınlatmasını düzelt tik.Yeni tip Valeo bi-xenon mercek ve uzun hüzmeyede Halojen H7 mercek siperi kesilerek uzun hüzme konumuna sabitlenip takıldı.Kısa hüzme mercek şapkası Bmw mercek şapkası kullanıldı far tasına tabiri caiz ise cuk diye oturdu.Uzun hüzme merceğine ise mercek şapkasını kendim yaptım.

Gen4 balast ve 4300k Osram xenon takım kullanıldı.

Farların dağılmış hali.

tVkWG0Q.jpg

Orjinal H7 soketi kırılarak Çin malı H7 xenon takılıp yapıştırıcı ile öylesine sabitlenmiş hali.

CZDA82d.jpg

Bu xenon ile H7 tasın kısa far duvar resmi.Çizgi yok neredeyse tamamen uzun hüzme yapısında bir ışık demeti.

jUxKdaz.jpg

Merceklerin montajından sonra.

dSzZn7K.jpg

aUkKOjt.jpg

Uzun hüzme için yaptığım mercek şapkası.

rCI5cbG.jpg

vYhE9jq.jpg

Kısa hüzme mercek şapkası.

VNqX8rz.jpg

Şapka montajlarından sonra görünüm.

x0HGrUl.jpg

GqLCIhj.jpg

4DKqH7q.jpg

Çerçeveye Bmw halkaları takıldı.

gqtRVLC.jpg

2K9yUv5.jpg

Farlar ayarlanmadan duvar resmi.Bu farda uzun hüzme ayrı olarakta yükseklik ayarı yapılabiliyor ve aynı zamanda kısa far çerçevesinede paralel bağlı yapısı mevcut.

jiP96Br.jpg

Montaj sonrası sadece bu resmi çekebildim.Arkadaşımız kendi çektiği resimleri yollayınca bilahire ekleyeceğim.

yzzOStd.jpg

• Beğen 13
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Maşallah üstadım . Yine harikulade bir çalışma olmuş . Çift mercek çalışmak tahminimce çok zordur . Araç sahibi eminim fazlasıyla tatmin olmuştur , güle güle kullansın inşallah .

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Yıldırım

Harika bir çalışma olmuş, Forumda yeni olmama rağmen Oktay abinin çoğu konusunu okudum. Aracı yeni aldık sayılır. Biraz toparlanalım ilk yapacağım modifeyelerden bir taneside mercek uygulaması.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Ellerine saglik Oktay usta. Vag grubunda ariza isigi yaniyormu? Yaniyosa söndürmek icin ne yapiyorsun?

bağlanacak balast a bağl, artık yeni balastlar bu sorunu çıkarmaz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Orjinal balastlarda bu sorun için elektronik devre yada yüksek watt degerinde direnç ile bu işlem çözülüyor.Oldukça basit bir yöntem deniyoruz şu an için olumlu sonuç aldık 1 kaç denemeden sonra sürekli kullanıma uygun hale getireceğiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hüseyin Matur

Emeklere sağlık. 

Araç sahibi istemiştir illa ki. Bana bedava verseler şirokkoma encıl takmam taktırmam agaa. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...