İçeriğe Yönlendir

Direksiyon Problemi (Hyundai accent)

Uğur Çınar

Recommended Posts

Uğur Çınar

aracımda aldiğimda eps problemi mevcut geçen mayıs garantiden değişmişti aracımda düz gitmek bi zülüm haline geldi sanki boşluk varmış gibi ufaktan bi sağ bi sol yapmam gerekiyor düz gidebilmem için biraz hızlanmaya kalksam daha beter hal alıyor bu soruna bi çözüm bulamadım 4 amörtisör de yaylar sökülerek kontrol edildi sıkıntı yok ön takım komple tek tek kontrol edildi iki sefer de rota girdim gene aynı çoğu zaman viraj a girsem direksiyonda ağırlık oluşuyo sorundan dolayı korkutmaya başladı veya ben çok pimpiriğim :D  lastiklerim bu arada sıfır 205 45 16 lastikler yon desenli değil pt741   bu arada servise gittim lastik ti amörtisör du değip salladılar başından 

lastikler den demeyin kışlıklarda aynı problem var dı  onlarda 175 65 14 dü kimden fikir alayım bilemedim kime gideyim bilemiyim :D

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar
(düzenlendi)

yaylar stnadart mı?

voglant 3,5 yay var abi standart değil amörtisörler de normale göre sertleştirilmiş 

tarihinde Uğur Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Abi alt takım falan iyi diyorsun ve virajda da sertleşiyor diyorsan benim aklıma direk direksiyon pompası geliyor. Direksiyon hidroliğini komple değiştirsen iyi olur. Belki değişince bir düzelme olabilir.

bizim araçlar da pompa yok mert  elektrikli :D direksiyon nette  biraz araştırdım direksiyon kutusunun içinde tıkırtı burçlari varmış ondan olabilir diyolar ama bilemedim usta bulsam yaparım da

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Elektirkli derken benim bildiğim abi elektrik sadece destek oluyor. Pompasız hidrolik direksiyon mu olur :) Hidrolik vardır bence ben bir araştırayım :)

direk  elektrikli pompa filan yok bi ara kafayi feci bozmuştum zor zaptettiler beni normal hidrolik direksiyona çevirecektim aracı

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

Direksiyon kutusunda var mı bir sıkıntı acep ? Birde ne kadar alt takım sorunsuz dense de abi rot mili ve rot başını bir değiştirmek fayda edebilir gibime geliyor....

mert lifte levyeyle tek tek bakıldı ondan sonra :D rotcuda baktı aynı sistemle :D 

Yorum bağlantısı
Emrullah Güler

sizin araçta direksiyon kutusunun sütünde müşür varmı baktınızmı hiçcqbiTPE.gif

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

sizin araçta direksiyon kutusunun sütünde müşür varmı baktınızmı hiç

araç era connect değil  emrullah abi

Yorum bağlantısı
Emrullah Güler

ok era larda varmıdır böyle bi müşür bumüşür fordlarda düz gitmesini saglıyor diyeyim yani

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

ok era larda varmıdır böyle bi müşür bumüşür fordlarda düz gitmesini saglıyor diyey

hiç bilmiyorum direksiyon kutusu gözükmüyor traverse bağlı  kutu

Yorum bağlantısı
Uğur Çınar

kutusuna git :D  kronik değilmi zaten

yapıldı mustafa ama sorun başka yerdenmi kim anlar bilemedim

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...