İçeriğe Yönlendir

Bmw E30 Çatlak Göğüslük Kaplama

Nihat Palolu

Recommended Posts

Nihat Palolu

Sökerim sökemezsin, yaparım yapamazsın iş inada bindi gibi bir şey oldu.
Bugün akşam 5 gibi sökmeye başladık, ben de merak ediyorum sonucu, iyi iş çıkarabilecek miyim.

Yarın biterse bitmiş halinin resimlerini eklerim.
Kaplama için kullandığım yapıştırıcı kafa yaptı :p eve gidip yatayım.

mpZhtzN.jpg

iG2JOHY.jpg

dr9QTTN.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Abi kabloların durumunu gördüm de, araba okeye dönüyor resmen şu görüntüsüyle, orjinal haline gelecek mi merak içindeyim ? :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tufan Günaydın

kardeş gögüsü takmadan önce kabloları güzelce bez bant ve klipslerle toplamanı öneririrm bant kullanırkende özellikle bez bant kullan ki normal siyah elektrik bantları zamanla ozelliğini kaybediyor her yeri yapışkan ediyor 

JBsAn0i.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Kabloları toplama yerleştirme benim için çok basit iş, yalnız kapama işi tahmin ettiğimden çok daha zor oluyor.
Girintili kısımlar potluk yapmasın diye ısıtıp gerdirip yapıştırmak acayip zor oluyor.

mTqsHQy.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Olacak Nihat bey olacak, yanlız köşeli yerleri bir döşemeciye diktirip ek'li yaptırsaydınız hem daha güzel hem de ileride yapıştırıcının sıcakta bırakma olasılığını yok ederdiniz bence.....

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İrfan Aşcıoğlu

kolay gelsin meşekkatli bir işe girişmişsiniz. ama bitince güzel olacak inşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

:shok: Helal olsun. İyi cesaret valla. Kablolara etiketleme yapılmadı ise çok uğraştırır. Şimdiden kolay gelsin, elinize sağlık..

Yorum bağlantısı

Cesaret işi, tebrik ediyorum. :bravo:

Ancak keşke işe başlamadan konuyu açıp fikir alsaydınız. Örneğin, bu işte çatlak kısımların çok iyi düzeltilmesi ve yapıştırma işleminin sonra yapılması gereklidir, aksi halde kaplandıktan sonra da belli olur. Bir de umarım kaplama malzemeniz de uzun yıllar dış etkilere (özellikle güneş ışınlarına) dayanıklı bir malzemedir.

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Tebrikler çok büyük cesaret.

Söktüğünüz gibi toplarsınız hiç merak etmeyin. Semihin dediği gibi kadife kaplansa daha bi şahane olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

artık başlanmış ama geç değil

sprey bally alın

her iki yüzeye AZ miktar sıkın, 2 saat bekleyin

sonra yapıtırın, bol miktarda işkence lazım (el yapımı her türlü sıkıştırıcı olabilir) eski kalın ansiklopedi altına bez takviyesi mesela. 1 kez yapılıe acele etmeyin, gerekişrse geri sökün bir daha yapın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Sonunda bitti, arada km tablosunu da kırmızıya çevirdim. Ayrıca vites önünü de kırmızı gizli şerit led yaptım.

Göğüslüğün ilk hali,

QymxyOo.jpg

Bitmiş hali,

EzZgvMH.jpg

Arabaya takılmış hali,

Sz9XD9Y.jpg

CjEjUOe.jpg

0BAdKci.jpg

mbq1aJh.jpg

• Beğen 6
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Abi  harika olmuş eline sağlık :nazar:  :nazar:  :nazar:  devir saatinin altındaki anlık yakıt göstergesi çalışıyormu bmwlerde en sevdiğim özellik.

Teşekkürler, Bahtiyar. Anlık yakıt göstergesi, motor devir saati dörtlü flaşör çalışmıyor. Eski sahipleri arabanın ebesini çok sevmişler.

Sigortası çıkık, takarsam çalışıyor ama aküyü boşaltıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Abi ellerine sağlık ama, bence tam olmamış. Ha, göğüs sökme cesaretine, aldığın riske şapka çıkartıyorum, orası ayrı :)

Kaplamanın altından çatlak bariz belli. Doldurulup falan olmaz mıydı acaba?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Abi ellerine sağlık ama, bence tam olmamış. Ha, göğüs sökme cesaretine, aldığın riske şapka çıkartıyorum, orası ayrı :)

Kaplamanın altından çatlak bariz belli. Doldurulup falan olmaz mıydı acaba?

Valla Sani doğru söylüyorsun tam olmadı.

Dediğin gibi çatlak kısımları onarıp kaplasaydım on numara olacaktı.

Dükkanda hem çalışıp hem de böyle işlerle uğraşmak zor oluyor.

Göğüslüğü içeriye bile alamadım, kapı girişinde patır kütür yaptım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Eskisinden kat kat güzel olmuş .. Araç kaç model ?

Teşekkürler Esen. Araba 1986 model.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...