İçeriğe Yönlendir

C Max 1 - Bagaj Kapağı Açma Sorunu

Hayrettin Gücin

Recommended Posts

Hayrettin Gücin
(düzenlendi)

Arkadaşlar birkaçdır kumandalı anahtardan bagajı açma dışında bagajı el ile açamıyorum. birden olan bir durum ama öle böle kurcalarken ya düzeltiyorum farkında olmadan yada bişiler oluyo anlıyamıyorum.

bilgilendirirseniz memnun olurum şu an için kumanda ile açmazsam el ile açılmıyor

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Cemil Çınar

Bu sırada diğer kapılardan kilitli olan varsa bağaj el ile açılmaz, Araç Ghia ise çift kilitlemede ilk basışta sadece sürücü kapısını açacak şekilde ayarlandıysa yine açmaz.

Bunlardan biri değilse kilitte problem vardır.

Geçmiş olsun

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

araç trend kapılar açıkken de deniyorum yine açmıyor

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Bagaj açma butonu plakanın üstündeki plastik parçanın esnemesi sonucu su alıyor. Belki açılıp temizlenebilir. Yada bizim arabalar gibi sürekli anahtarla açıp kapatmanız gerekecek, gerçi araba çalışır durumda iken zor olur içerden açma olmadğı için...Bence butondandır yani...

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
Bagaj açma butonu plakanın üstündeki plastik parçanın esnemesi sonucu su alıyor. Belki açılıp temizlenebilir. Yada bizim arabalar gibi sürekli anahtarla açıp kapatmanız gerekecek, gerçi araba çalışır durumda iken zor olur içerden açma olmadğı için...Bence butondandır yani...

+1

Ben biryere bununla ilgili ayrıntılı açıklama yapmıştım ama nere :)

Serkanın bahsettiği gibi içerisinde bir entegre var onu çıkaracaksınız elektronik yedek parçacı hatta radyo teyp tamircilerine bile bakın onu değiştirince sorununuz düzelecektir.geçmiş olsun.

Yorum bağlantısı
Metehan Şahin
+1

Ben biryere bununla ilgili ayrıntılı açıklama yapmıştım ama nere :)

Serkanın bahsettiği gibi içerisinde bir entegre var onu çıkaracaksınız elektronik yedek parçacı hatta radyo teyp tamircilerine bile bakın onu değiştirince sorununuz düzelecektir.geçmiş olsun.

Lokman bey sanırım burdan bahsedeiyorsunuz. http://www.otoclubturkiye.com/forum/Kap-Kilit-...html&st=240

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

arkadaşlar işte en gıcık nokta dünden beri sorunsuz çaışıyor ben benim bi hata yaptıgım zannımdayım yarın bi karışık deneme yapacagım bakalım ne olacak

Yorum bağlantısı
Murat Özkul

Hayrettin bey aynı sorun benim cmax tada baş göstermişti 1 sene kadar böyle kullanmıştım ara sıra düzelip kendiliğinden çalışmaya başlıyor bir iki gün sonra tekrar bozuluyordu daha bu parçayı söktüm lastik kısmın içinden bir miktar su çıktı bu suyu temizleyip yerine taktıtığımda bir süre çalıştı ama sonra tekrar bozuldu. Bosch servise gösterdim yaptıkları kontrolde bagaj orta kısmında bulunan (camın hemen altında) soketlerden kilide komut gelmediğini tespit ettiler(kısa devre yaptırdıklarında yanlış hatırlamıyorsam kilit mekanimazı çalışıyordu) kilt mekanizmasının değişmesi gerektiğini söylediler mekanizma değiştirildinden beri sorunsuz kullanıyorum.

daha sonra başka bir forumda öğrendiğim kadarıyla 2004-2005 model c max bagaj kilitleri sorunluymuş Yetkili servise bir gösterin bence zor bir ihtimal olmasına rağmen belki bedelsiz değişim yapabilirler.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

murat bey ilginize teşekkür ederim dedigini yaparım bir gösterir sorarım bayrada nasılsa istanbulda olacagım orda hallederim ben hala aracımı manisada emanet edecek usta bulamdım

Yorum bağlantısı

1 yıl önce işçilik dahil 70 TL ye bagaj kilidindeki bu arızayı halletmiştim.Birşey değiştirildi ama neydi bilmiyorum, yanıltmayayım.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
1 yıl önce işçilik dahil 70 TL ye bagaj kilidindeki bu arızayı halletmiştim.Birşey değiştirildi ama neydi bilmiyorum, yanıltmayayım.

büyük ihtimal 0.50 kuruşluk bir entegre ;)

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin

peki o parçayı sökmesi kolaymı, yani kendim zararsız sökebilirmiyim ?

her türlü sökmeyi yaparım ama önce görmem gerek, söküncede okulda eloktronikçilere teslim ederim baksınlar işleri ne

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

ben zorlanmadan söktüm arka bagaj kapağını açtımı kablosunu takip edin bir soketi var ordan çıkarın,sonrada 4 tane civata var açma düğmesini çıkarmak için eğer takımınız varsa kolay olur yoksa uğraşırsınız hatta arka silecek motorunu dahi çıkarmanız gerekebilir.

Yorum bağlantısı
Hayrettin Gücin
ben zorlanmadan söktüm arka bagaj kapağını açtımı kablosunu takip edin bir soketi var ordan çıkarın,sonrada 4 tane civata var açma düğmesini çıkarmak için eğer takımınız varsa kolay olur yoksa uğraşırsınız hatta arka silecek motorunu dahi çıkarmanız gerekebilir.

teşekkür ederim lokman bey, takım yönünden hiç sıkıntım yok ama eşimin sıkıntısı var her yer takım diye kızıyor, napalım bizde makineci olunca ihtiyaç diye alıyoruz en kısa sürede söküp bakarım

tekara teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
teşekkür ederim lokman bey, takım yönünden hiç sıkıntım yok ama eşimin sıkıntısı var her yer takım diye kızıyor, napalım bizde makineci olunca ihtiyaç diye alıyoruz en kısa sürede söküp bakarım

tekara teşekkürler.

Hayrettin bey aynı dert bizdede var :D

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Ferhat Genç

Arkadaşlar bagajımdaki bagaj açma düğmesi çalışmıyor. Kumandadan 2 kez üst üste bastıgım zaman açıyor bagajı sadece. Galiba bi formülü varmış kumandadan. Bunu bilen var mı? Şu an bagajdaki düğmeden bagajı açamıyorum. Yardım lütfen :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Arkadaşlar bagajımdaki bagaj açma düğmesi çalışmıyor. Kumandadan 2 kez üst üste bastıgım zaman açıyor bagajı sadece. Galiba bi formülü varmış kumandadan. Bunu bilen var mı? Şu an bagajdaki düğmeden bagajı açamıyorum. Yardım lütfen :rolleyes:

İçerden bagaj açma düğmeniz var mı?

Varsa bir de ona basarak açmayı deneyin.

Geçen benim mondeo'da da aynı problem oldu, kumandadan açıyordu, bagaj kapağından açılmıyordu. İçerideki düğme ile açıldıktan sonra düzeldi.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
Ferhat Genç

Hayır C-Max larda içeriden açma düğmesi yok. sanırım durduğu yerde basınca kumandaya böyle oluyomuş bazen. bi çözümü olması lazım. :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

kablonun girdiği yeri bantla güzel biçimde sararsanız bir sorun olmaz. ben swith i değiştireli baya oldu henüz bir soru yok.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Özgür Çetin
kablonun girdiği yeri bantla güzel biçimde sararsanız bir sorun olmaz. ben swith i değiştireli baya oldu henüz bir soru yok.

Selamlar,

Benim araçta da aynı sorun oluştu, araç kuaföre verdim biraz derin temizlemişler sanırım,

bagaj mikro sviç çalışmıyor, arka kaplamayı söktüm, soketlere kontak spreyi sıktım mikro svice de sıktım fakat değişme olamadı, sadece kumanda bagaj tuşundan açabiliyorum o tuş da olmasa açamıcaz, manuel açma da yok kapakta,fakat çıtayı komplemi alacağız,nasıl alacağız, svic çıkmıyor tek olarak,

yardım

Yorum bağlantısı
Mehmet Mercan
(düzenlendi)

Servis'e kontrol ettirin. Bazen bizim öngöremediğimiz müdahalelerle kurtarabiliyorlar kilit kısmını. Eğer bozulmuşsa yenisi takılacak. 200-250 lira civarında olması lazım.

tarihinde Mehmet Mercan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Lokman Ceritlioğlu

Mercan arkadaşınkide aynı benim sorunumdan bu su aldığı yer lastiğin içinden kablo geçen kısım burayı bantla güzelcene sardımı daha hiç bişi olmaz. ama esas konu swich değişmesi lazım mutlaka. yakında bir arkadaşınkini yapacaz resimli olarak yaparız sorunla karşılaşanlar zorlanmadan bu işi hallederler.

Salı günü eğer buluşursak Burakta gelmeyi düşünüyor onun arabada bu sorun varmış ben sökerim siz resimlersiniz artık :)

Yorum bağlantısı
Bilgin Uluoğlu
Mercan arkadaşınkide aynı benim sorunumdan bu su aldığı yer lastiğin içinden kablo geçen kısım burayı bantla güzelcene sardımı daha hiç bişi olmaz. ama esas konu swich değişmesi lazım mutlaka. yakında bir arkadaşınkini yapacaz resimli olarak yaparız sorunla karşılaşanlar zorlanmadan bu işi hallederler.

Salı günü eğer buluşursak Burakta gelmeyi düşünüyor onun arabada bu sorun varmış ben sökerim siz resimlersiniz artık :)

Lokman abi bu sorundan muzdarip baya arkadaş var galiba salı günü mesai ye kalman gerekicek bu gidişle :D

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

mesai önemli değil abim önemli olan entegresini bulabilmek ve lehimletmek orda biz sökünce sen bulur gelirsin tekrar takarız artık.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...