İçeriğe Yönlendir

3M Veya Turtle Wax Çizik Giderici Setler

Misafir

Recommended Posts

Arkadaşlar aracımda tırnağa takılan derin çizikler mevcut. Kalemler hikaye olduğu için hiç bulaşmayı düşünmüyorum. Araştırırken piyasada belirli bir güvene sahip başlıktaki markaların kitlerini gördüm. Anlatılana ve yorumlara bakılırsa iyi iş çıkarıyorlar. Aranızdan bunları deneyen, gören var mıdır? 

3M Çizik Giderici Kit

http://www.hepsiburada.com/liste/3m-arac-cizik-giderme-kiti-made-in-usa-50975/productDetails.aspx?productId=otcsa20220&categoryId=20035740#Gorseller

Turtle Wax Çizik Giderici Kit

http://www.hepsiburada.com/liste/turtle-wax-cizik-giderici-yenileme-kiti-094037-/productDetails.aspx?productId=otm094037&categoryId=20035754

Yorum bağlantısı
Ali Eren Alper

Tırnağa takılan derin çizikler için böyle setlerin çok işe yarayacağını zannetmiyorum. Bu setler daha çok hafif, sadece vernikte oluşan, elle hissedilmeyen çiziklere karşı işe yarar.

Yorum bağlantısı
Semih İzgi

Çizik gidene kadar zımparalayın diyor.. Astara ulaşana kadar zımparalamak gerek evet doğru... 

Hocam bu işin ustalığı, o çiziğe hafif boya hafif vernik atılıp içi doldurulur, ondan sonra çizik hattı boyunca oluşan tümsek zımparalanır ve pürüzsüzlük için o yüzeye ince pasta atılır; kot eşitliği sağlanır...   Bu şekilde çözerseniz mantıklı lakin,  Tüm yüzeyin verniğini kazırsanız çiziği gidermenin hiçbir anlamı olmaz diye düşünüyorum :good1: 

Yorum bağlantısı
Özgür Turhan

Derin çizikler için işe yarıyor y.emre abi. Lakin zımparalama sırasında nazik davranmak şart ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Valla ben bu ürünleri bir ara araştırmıştım.Çok olumlu yorumlara da rastladım olumsuzlara da.Uygulamak biraz cesaret istiyor. Ben kaporta-boya ustasına sorduğumda böyle şeylerle uğraşılmaz demişti kestirip atmıştı. Oysa ki yenilikleri takip eden birisidir kendisi. Hatta biz ABD den bir ürün vardı adını şimdi unuttum bir dönem forumda konusu vardı adam tuğla ile çiziyor sonra da ürünü uyguluyor kaporta çiçek gibi oluyordu..O ürünü test amaçlı getirdik ancak sonuç alamadık :) Biz uygulamayı yapamadık diye boyacı gözetiminde yaptık yine sonuç alamamıştık..

Yorum bağlantısı

Herkese fikirleri icin tesekkur ederim. özellikle turtle wax ürünü için benim amacım çizikleri belirsiz hale getirmek. şu anda altındaki astar gözüküyor belli belirsiz. 3m aciklamalarinda denildigi gibi cizik derinligine kadar zimparalayin kismi yuzeysel ciziklerde ise yaradigini gosteriyor. Ancak turtle wax urunu derin ciziklerde ise yariyor hissi uyandirdi. Recine kalemi rutus boyasni kopartada kalici hale getiriyor anladigim kadari ile. Ben turtle waxi alacagim galiba havalar tam demini bulsun.

Yalniz sormak istedigim araca pasta cila yaptiracagim. Oncesinde mi yaptirayim yoksa sonrasinda mi? Pasta cila tekrar cizikleri ortaya cikarir diye korkarak sonrasi diye dusunuyorum ama emin degilim.

Bunlar iş görür lakin, iyi uygulanmalı. Birde geçen internette gezinirken bir site buldum. Henüz fiyat karşılaştırması yapamadım ama, ürünler kaliteli. Fiyatları uygun gibi.

http://www.westmarine.com.tr/

Tırnağa takılan derin çizikler için böyle setlerin çok işe yarayacağını zannetmiyorum. Bu setler daha çok hafif, sadece vernikte oluşan, elle hissedilmeyen çiziklere karşı işe yarar.

Çizik gidene kadar zımparalayın diyor.. Astara ulaşana kadar zımparalamak gerek evet doğru... 

Hocam bu işin ustalığı, o çiziğe hafif boya hafif vernik atılıp içi doldurulur, ondan sonra çizik hattı boyunca oluşan tümsek zımparalanır ve pürüzsüzlük için o yüzeye ince pasta atılır; kot eşitliği sağlanır...   Bu şekilde çözerseniz mantıklı lakin,  Tüm yüzeyin verniğini kazırsanız çiziği gidermenin hiçbir anlamı olmaz diye düşünüyorum :good1:

Derin çizikler için işe yarıyor y.emre abi. Lakin zımparalama sırasında nazik davranmak şart ;)

Valla ben bu ürünleri bir ara araştırmıştım.Çok olumlu yorumlara da rastladım olumsuzlara da.Uygulamak biraz cesaret istiyor. Ben kaporta-boya ustasına sorduğumda böyle şeylerle uğraşılmaz demişti kestirip atmıştı. Oysa ki yenilikleri takip eden birisidir kendisi. Hatta biz ABD den bir ürün vardı adını şimdi unuttum bir dönem forumda konusu vardı adam tuğla ile çiziyor sonra da ürünü uyguluyor kaporta çiçek gibi oluyordu..O ürünü test amaçlı getirdik ancak sonuç alamadık :) Biz uygulamayı yapamadık diye boyacı gözetiminde yaptık yine sonuç alamamıştık..

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Tirnaginiz cizige takiliyorsa, cizik fazla derin ve vernigin altinda boyaya da ulastiginin gostergesi. Basit bir test daha yapabilirsiniz : parmaginizi tukurukleyip cizigin uzerinden gezdirin, eger cizik kayboluyorsa bu setler isinize yarayacak.

Yorum bağlantısı
Özgür Turhan

Abi önce çizikleri zımparala daha sonra pasta uygulattır. Pasta uygulatmadan önce de Erdemotoboya dan kil al güzelce kille arabayı ;)

Yorum bağlantısı

Abi önce çizikleri zımparala daha sonra pasta uygulattır. Pasta uygulatmadan önce de Erdemotoboya dan kil al güzelce kille arabayı ;)

Kil nasıl yapılıyor :) Hiç imkan yok ki buralarda kardeşim. Yıkamacı arkadaşım var onun mekana çeker uğraşırım ama çok uğraştırıcı mı? Makine falan gerekiyor mu? Tecrübe istiyor mu? Yakmayalım boyayı.

Yorum bağlantısı
Özgür Turhan

Kil nasıl yapılıyor :) Hiç imkan yok ki buralarda kardeşim. Yıkamacı arkadaşım var onun mekana çeker uğraşırım ama çok uğraştırıcı mı? Makine falan gerekiyor mu? Tecrübe istiyor mu? Yakmayalım boyayı.

Sen kili al abi. Kil yapmada birşey yok. Sabunlu su ile arabanın dışını güzelce ıslat daha sonra kil ile parça parça mesela önce kaput, sonra çamurluklar kil ile güzelce geç. Aşağıdaki videoda nasıl yapılacağı gösteriliyor.

Yorum bağlantısı

Sen kili al abi. Kil yapmada birşey yok. Sabunlu su ile arabanın dışını güzelce ıslat daha sonra kil ile parça parça mesela önce kaput, sonra çamurluklar kil ile güzelce geç. Aşağıdaki videoda nasıl yapılacağı gösteriliyor.

Eyvallah kardeşim. Yapayım bunu  ben. O zaman sıralama önce kil sonra çizik seti ile müdahele sonra pasta cila boya koruma mıdır? 

Yorum bağlantısı
Özgür Turhan

Eyvallah kardeşim. Yapayım bunu  ben. O zaman sıralama önce kil sonra çizik seti ile müdahele sonra pasta cila boya koruma mıdır? 

1- Kil Cray ile boyanın yüzey temizliği. 

2- Boya üzerindeki derin çiziklerin giderilmesi. (Zımpara ya da rütüş ile)

3- Pasta cila (ince kılcal çizikler için)

4- Hare giderici (Megulersin Swrilx'i var onu kullanıyorum)

5- Parlatıcı Cila (TurtleWax Nano Kullanıyorum ben)

6- Boya Koruma sıvısı (turtleWax'ın ya da diğer ürünler olabilir. Cila atıldıkdan sonra pamuk ile sürüp tekrar parlatmak için. Cilanın kalıcılık özelliğini artırıyor. )

7- Güzel bir işçilik. Hadi Kolay gelsin :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

1- Kil Cray ile boyanın yüzey temizliği. 

2- Boya üzerindeki derin çiziklerin giderilmesi. (Zımpara ya da rütüş ile)

3- Pasta cila (ince kılcal çizikler için)

4- Hare giderici (Megulersin Swrilx'i var onu kullanıyorum)

5- Parlatıcı Cila (TurtleWax Nano Kullanıyorum ben)

6- Boya Koruma sıvısı (turtleWax'ın ya da diğer ürünler olabilir. Cila atıldıkdan sonra pamuk ile sürüp tekrar parlatmak için. Cilanın kalıcılık özelliğini artırıyor. )

7- Güzel bir işçilik. Hadi Kolay gelsin :)

Eyvallah kardeşim çok yardımcı oldun.  :flowers:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...