İçeriğe Yönlendir

Yeni Clio Ve Megane R.s Türkiye'de...

Sertaç Karginer

Recommended Posts

Sertaç Karginer

Yeni Renault Clio R.S. 200 EDC: Tutku, Tasarım ve Sportiflik bir arada. Yeni Clio R.S. 200 EDC, duygu odaklı, yüksek performans ile F1’e göz kırpan, yalın, duygusal ve sıcak bir tasarım sunuyor.

fft20_mf4378553.md.jpg

Renault, yeni tasarım kimliğini yüksek performans ve sportiflikle birleştiriyor. Maksimum sürüş keyfi sunan R.S. serisi, Renault’nun Formula 1 uzmanlığını gözler önüne seriyor.

Yeni Clio R.S. 200 EDC ve Megane R.S. 265, Renault’nun konfor ve çok yönlülük konusundaki deneyimine, aynı zamanda Renault Sport Technologies’nin yarış alanında oluşturduğu uzmanlığına dayanıyor.

Yeni Clio R.S. 200 EDC, çift kavramalı EDC vites kutusu ve Renault Sport tarafından yeni geliştirilen 1.6 Turbo 200 bg  motora sahip.

Yeni Megane R.S 1998 cm3 silindir hacmine, 265 bg maksimum güce sahip 6 ileri manuel vites kutusu ile donatılmış 360 Nm tork değeri ile benzinli motora sahip.

fft20_mf4378536.md.jpg

Clio R.S. Dieppe (Normandiya) fabrikasında ve Megane R.S. ise Palencia (İspanya)’da üretiliyor.

Yeni Clio R.S. 200 EDC 44.000Euro, Megane R.S. 2.0T ise 45.000Euro fiyat ile Türkiye’de Haziran 2014’ten itibaren sipariş üzerine satışa sunuluyor.

fft20_mf4378555.md.jpg

Yeni Megane R.S. yenilenen tasarımı ile çok daha dinamik ve çok daha güçlü

Maksimum sürüş keyfi sunmak üzere dizayn edilen, Megane serisinin en üst modeli Yeni Megane R.S. Renault markasının yeni tasarım kimliğine kavuştu.  

Güçlü ve sportif tasarımı ile her zaman sınıfının simgesi olan Yeni Megane R.S., tamamen değişen ön tamponu, belirgin Renault logosu ve bu güçlü yapıyı destekleyen etkileyici çizgiler ile artık çok daha dinamik ve güçlü.

Etkileyici yeni far tasarımı ile desteklenen Yeni Megane R.S’in çekim gücü Renault’nun Formula 1 başarısına bir gönderme olan kırmızı F1 kanadı ile tamamlanıyor.

İç tasarımında da sportif detayları ve kırmızı dokunuşları ile dikkat çeken Yeni Megane R.S.,  Renault Sport nakışlı Recaro koltukları ile üst düzeyde seçkinlik ve ayrıcalık sunuyor.

fft20_mf4378556.md.jpg

Yeni Megane R.S. 2.0 T, 1998 cm3 silindir hacmine sahip, 265 bg motoru ve 360 Nm tork değeri ile gerçek bir sportif sürüş heyecanı yaşatıyor. Bu güçlü motor, 254 km/maksimum hız değeri ve 6”’de gerçekleştirdiği 0-100 km hızlanması ile performans ve tutkuyu birleştiriyor.

Yeni Megane R.S. Renault Sport’un bilgi birikiminin kalbinde yer alan bir dizi teknolojiyi ve sürüş dinamiğini de yollara taşıyor. Kilitli Diferansiyel, Chassis Cup ve R.S. Monitör teknolojileri ile sürücüye sadece şasinin mükemmelliğinden ve motorun yüksek performansından yararlanmak kalıyor.

fft20_mf4378571.md.jpg

Kaynak:www.Milliyet.com.tr

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

1000€ fark için hayatta clio almam. Tamamen hayal kırıklığı. Eski clio rs neydi öyle. Geçen gün pist etkinliginde ne arabalara kafa tutuyordu bi tanesi. Megane rs'in motoru her zamanki gibi canavar

Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer
(düzenlendi)

1000€ fark için hayatta clio almam. Tamamen hayal kırıklığı. Eski clio rs neydi öyle. Geçen gün pist etkinliginde ne arabalara kafa tutuyordu bi tanesi. Megane rs'in motoru her zamanki gibi canavar

Tamamıyla katılıyorum Megane rs'ın duruşu bile bir başka... :)

tarihinde Sertaç Karginer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce

clio 1618 cc.17 cc eksik olaydı ne güzel olurdu :) En az 10,000 euro 17 cc farka verimez Tr.de şansı hiç yok...

Yorum bağlantısı
Erkam Elma

Clioya ne giydirirsen giydir gene clio megane da önden fena bakmıyor değil ancak parası kimbilir nerelerdedir :unsure2: sonuç tırt :i-ih:

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

rs departmanı'na saygım sonsuz, renault'umuza da  :blush:  öyle ama diş macunu kadar hacim için değer miydi şu ülkeyi üzmeye? zaten 3-5 tane satılıyordu, o da olmaz artık. gerçi bir tane var şu an yollarımızda.

ek: motor juke'deki motor yanılmıyorsam. juke'de bayağı iyiydi. bunda düşünemiyorum.  :f1:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Ufff arabalara bak :) ecu varmıdır ki bu renoğlarda ?

Vakti zamanında 0-100 de kacamadığın kangoo trekka'da vardı :f1:
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Vakti zamanında 0-100 de kacamadığın kangoo trekka'da vardı :f1:

Manav Arabasına ve şöförüne saygımız sonsuzdur Abim :)

3:08 pist zamanı ile ne delikanlılar harcadı pistte şahidiz :) ki bu en donanamsızı ilki tam bir yılandı :f1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Pistin ortasında iken. esp olmadığını öğrenip arabadan atlamaya çalışmanı unutmuyoruz :D

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Pistin ortasında iken. esp olmadığını öğrenip arabadan atlamaya çalışmanı unutmuyoruz :D

Videoyu çok net hatırlıyorum ben de :D virajda lastiklerden ses gelince

-abi esp ışığı yandı mi?

-ne espsi yok bunda

:D

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

Juke sport modellerinden birinde Clio Rs motoru kullanıyor evet. Clio Rs yeni değil uzun zamandır piyasada kısacası juke tan alıp kullanmadı. Nıssan  Renault Sport tan alıp kullandı.

sport modeli değil ya, ilk çıktığı zaman 1.6 motor diye bunları satıyorlardı. 50 bin lira bile değildi arkadaşın babasının orta donanıma ödediği para. daha sonra gelmedi diye biliyorum. juke nismo çıktı şimdi de.

motor konusunda dediğin doğrudur, zaten renault-nissan ortaklığında devamlı olan şeyler. ilk juke'de kullanılınca, ondan almıştır demiştim. motoru kim yaptı bilmiyorum şahsen.

eski rs'ler 2 lt'ydi diye hatırlıyorum bu arada. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...