İçeriğe Yönlendir

Salon Ve Balkon Çiçeklerimiz

Misafir

Recommended Posts

(düzenlendi)

Bir ara Ayça hanım yapmıştı, Forumda tarama yaptım ama bulamadım. Galiba üyeliğiyle birlikte konusu da silinmiş. :(

Evimizde, balkonumuzda yetiştirdiğimiz çiçeklerimizi ve diğer süs bitkilerimizi burada paylaşalım istedim. Kişiye münhasır bir konu olmasın. Herkes güzel gördüğü çiçek fotolarını burada paylaşsın istedim.

Orkide, ilk kez bir orkidenin dibinden yeni bir fidan sürdüğünü gördüm.

PIC_0562.jpg

Balkonun güzelleri

PIC_0565.jpg

PIC_0566.jpg

PIC_0567.jpg

Bunun adını bilmiyorum, ilk defa gördüm ve çok beğendim.

PIC_0568.jpg

PIC_0569.jpg

PIC_0575.jpg

PIC_0577.jpg

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Orkide dipten sürüyor abi..Bende ki 2 daldı ikisi de kurudu..Bende dalın birini kestim..Daha sonra dipten bir başka dal daha çıktı ve 4 adet çiçek açtı. Ayrıca uzayan bir sürü çıkıntılar var ama dışarıya doğru onlar da kök.. biraz salak bir bitki saksının içinde değil dışında kökleri oluyor :)

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Orkidenin köklerinin güneş ışığı görmesi gerekir, püskürtme yöntemiyle sulama(çiçeği saksıdan zedelemeden çıkartıp köklerine) iyi geliyor..

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Orkidenin köklerinin güneş ışığı görmesi gerekir, püskürtme yöntemiyle sulama(çiçeği saksıdan zedelemeden çıkartıp köklerine) iyi geliyor..

Fakat orkidenin öğlen gelen dik güneşten uzak kalması gerekir sanırım.

Bakımı epey ince detay gerektiren bir bitki, bir o kadar da güzel.

Budama yapmadan önce steril eldiven takmayı öneriyorlar, bitkiceğiz mikrop kapmasın elden diye :)

Mükremin Abi çok keyifli bir konu olmuş, renk renk çiçekler insana huzur veriyor.

tarihinde Erhan Erdebil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Cem bunu yazdığın iyi oldu. Benim çiçeği saksıdan çıkarmaya gerek yok, zaten kökleri olduğu gibi dışarıda, ara sıra köklerine su püskürteyim bakalım nasıl olacak.

Yorum bağlantısı

Cem bunu yazdığın iyi oldu. Benim çiçeği saksıdan çıkarmaya gerek yok, zaten kökleri olduğu gibi dışarıda, ara sıra köklerine su püskürteyim bakalım nasıl olacak.

Mükremin Abi burayı inceleyebilirsin;

Tam bi bilgi havuzu: http://www.orkidebakimi.com/

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Abi sen değişik birşey yapma bence.. çiçek zaten oldukça iyi durumda baksana..Haberin olmadan onun istediği herşeyi sağlamışsın demek ki :D

Yorum bağlantısı

Ayhan aynı ortamda bir tane daha var. Geçen sene bunun gibiydi ama şimdi perişan durumda onu iyice bir yoğun bakıma almam gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Demire asılan saksılardan 10-15 tane lazım, nerelerde ucuz olur bilen var mı ?

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

En ucuz saksılar Ulucanlar ssk nın yanından ışıklardan aşağıya inerken oralarda var.. Sol tarafta bi yer vardı orası oldukça uygundu. Bunun haricinde koçtaşmış bahause muş bol miktarda var..

Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Geçen sene Karşıyaka'nın oradan aldım, yanlış hatırlamıyorsam tanesi altıyla birlikte 15 liraydı... Dediğin yere cumartesi bir uğrayayım.. Sakalara doğru ineceğim değil mi ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

TEİAŞ genel müdürlüğü 15. katta 35 yıllık bir bitki gördüm. Gittiğim memur abinin odasında, yakında benimle emekli olacak dedi.. Maşallah..

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Geçen sene Karşıyakanın oradan aldım, yanlış hatırlamıyorsam tanesi altıyla birlikte 15 liraydı... Dediğin yere cumartesi bir uğrayayım.. Sakalara doğru ineceğim değil mi ?

Ulucanlar göz hastanesinin yanından aşağıya sallanıyorsun abi.. Aşağı varmadan önce 1-2 yer var sağlı sollu.. Aşağı köşede de var.. O kısım sakalar mı oluyor yoksa muhabbet kuşlar mı oluyor bilemiyorum :):p

Ayhan aynı ortamda bir tane daha var. Geçen sene bunun gibiydi ama şimdi perişan durumda onu iyice bir yoğun bakıma almam gerekiyor.

Aşırı güneş olmasın , çok su verme , saksı ufaksa biraz geniş saksıya al.. sulama da dipte su birikmemesine dikkat et..Ayrıca yapraklarını da ıslatmadan sulayabilirsen çok iyi olur..

Geçen sene Karşıyakanın oradan aldım, yanlış hatırlamıyorsam tanesi altıyla birlikte 15 liraydı... Dediğin yere cumartesi bir uğrayayım.. Sakalara doğru ineceğim değil mi ?

Şimdi baktım cadde adı Gazeteci Kemal Aşık caddesiymiş..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Şimdi baktım cadde adı Gazeteci Kemal Aşık caddesiymiş..

Caddeye vardığın zaman bulunduğun muhit Sakalar olarak geçer.. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Boyutuna göre değişiyor 5 TL ile 15 TL arasında rakamlar var. Balgata yolun düşerse istediğin kadar alırız.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

İstanbul bu işin kaynağıdır abi, gel istanbula,seni fabrikasına götüreyim,  Mondeo'nun bagajını arka koltuklarını vs silme doldurur göndeririz seni geri..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Boyutuna göre değişiyor 5 TL ile 15 TL arasında rakamlar var. Balgata yolun düşerse istediğin kadar alırız.

Evrağı gönder abi, ben hazırlayım kapakları sonra saksı işine bakarız...

İstanbul bu işin kaynağıdır abi, gel istanbula,seni fabrikasına götüreyim,  Mondeo'nun bagajını arka koltuklarını vs silme doldurur göndeririz seni geri..

Mazotu da artık Kuruçeşmeden doldururuz... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Mazot,anzarot vs ne istersen var abi, sen gel misafirimiz ol, mangal başında tartışalım bu mevzuları..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Mazot,anzarot vs ne istersen var abi, sen gel misafirimiz ol, mangal başında tartışalım bu mevzuları..

Orkide salatası da yeriz değil mi ? Kim iki güne bir sulayacak çiçekleri, ye gitsin... :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Yollarına orkide dökeriz abi, geliyorum de gerisine karşma sen..

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Senin bilgisayarında corel draw yoktur ki? :(

Ayrıca; o dosya elektronik posta ile nasıl gidecek? 25 kb.? Anca yan yana gelirsek elden alabiliirsin.

tarihinde Mükremin Kocataşkın tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Toker

Senin bilgisayarında corel draw yoktur ki? :(

Ayrıca; o dosya elektronik posta ile nasıl gidecek? 25 kb.? Anca yan yana gelirsek elden alabiliirsin.

Ben işimi kendim hallettim abi, fotoşop var ilk çıkan versiyonundan... Az önce çizdim bastım az sonra keseceğim... Şimdi bir C-Max bulmak kaldı geriye... :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

Yollarına orkide dökeriz abi, geliyorum de gerisine karşma sen..

Bu iltifat karşısında İstanbul'a gitmek farz olmuş Serkan abi. Biz sana böyle iltifatlar edemiyoruz.  :D  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...