İçeriğe Yönlendir

En Güzel Et Yemekleri

Misafir

Recommended Posts

Dostum derdiniz ne sizin ya, yemek saati olan var olmayan var :D arazide olan var olmayan var, kavurması olan var olmayan var :D :D Sayayım mı daha :p Çok güzel tarifler paylaşımın için teşekkürler Hakan :good1:

Abi yemek kültürümüzü yayıyoruz :D

Yalnız yeme, bize de gönder, hiç olmazsa cemalini görelim. ;)

Abi bence hiç görme :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Yıkıldım :kafa: Keşke görmez olaydım :kafa:

Gördün işte. Sen istedin :D

Ama başım dönüyor. Uzun zamandır bu yemeği yemedim. Abarttım galiba :) Şu anda tansiyonum ya düştü ya yükseldi. Hala başım dönüyor.

Yapılışı hazırlanışını anlamam :D

Ben yiyiciyim :)

Ben kendim yapar kendim yemeyi tercih ederim.

Dostum derdiniz ne sizin ya, yemek saati olan var olmayan var arazide olan var olmayan var, kavurması olan var olmayan var Sayayım mı daha Çok güzel tarifler paylaşımın için teşekkürler Hakan

Senin Tekir'de yediklerini konuşalım istersen abi :D

Dün Konya...

Nasıl yapıldığını sormadım, polemiğe girmedim, sadece biraz yağlı olsun dedim. :p

Abi iyiki seninle aynı ilde değiliz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Dün Konya...

Nasıl yapıldığını sormadım, polemiğe girmedim, sadece biraz yağlı olsun dedim. :p

Abi cidden tersim döndü... :biggrin:

Gördün işte. Sen istedin :D

Ama başım dönüyor. Uzun zamandır bu yemeği yemedim. Abarttım galiba :) Şu anda tansiyonum ya düştü ya yükseldi. Hala başım dönüyor.

Bana bu resimleri yollamıcaktın hoca,sonucuna katlanıcaksın :biggrin::seytan:

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Hakan oldu mu be şimdi :( ben de öğle yemeğini geçiştirmiştim öyle atıştırmalıklarla. Bunlardan birini yemezsem akşama uyku tutmaz sanırım şimdi :D

Eline sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş. konuyu izlemeye alıyorum, önce izleyeceğim sonra yiyeceğim :biggrin:

Kavurma tarifinde hat var. Kavurmaya zeytinyağı konmaz hayvanın iç yağlarını kısık ateşte sıvı yağ elde edip onla kavurma yapacaksın ;) . Karadenizde kaburga yemeği yemiştim of of diyorum başkada bişey demiyorum. Bu arada şırdan ne daha önceden yememiş olabilirim eğer öyleyse eksiklik hissederim kendimde.

Şırdan bizim memlekette Bumbar yada Mumbar da denilen hayvanın bağırsağı kullanılarak yapılan baharatlı, ince bulgurlu,kıymalı bir çeşit et yemeğidir, genellikle taş fırınlarda pişirilir, evde tandır yoksa davul fırın veya yeni tip fırınlarda olur lakin taş fırının yada tandırın yerini tutmaz :)

Yorum bağlantısı
Cihan Beliceli

Serkan bey bumbarı biliyorum adanada demekki adı farklıymış bende kendimen şüphe ettim nasıl et yada sakatat yemeğini bilmem diye :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hakan oldu mu be şimdi :( ben de öğle yemeğini geçiştirmiştim öyle atıştırmalıklarla. Bunlardan birini yemezsem akşama uyku tutmaz sanırım şimdi :D

Eline sağlık çok güzel bir paylaşım olmuş. konuyu izlemeye alıyorum, önce izleyeceğim sonra yiyeceğim :biggrin:

Zamanlamada hata yaptım sanırım,bir dahaki sefere daha dikkatli olucağım :biggrin: Bence de konuyu takip etmeye devam et,bu konuya daha neler neler ekliyeceğim... :biggrin:

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Serkan bey bumbarı biliyorum adanada demekki adı farklıymış bende kendimen şüphe ettim nasıl et yada sakatat yemeğini bilmem diye :D

Cihan Bey kavurmadaki tespitinize katılıyorum, kavurma hayvanın kendi yağıyla kavrulursa daha lezzetli olur, özellikle kuyruk yağı da kullanılırsa 10 numara olur ;):good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Zamanlamada hata yaptım sanırım,bir dahaki sefere daha dikkatli olucağım :biggrin: Bence de konuyu takip etmeye devam et,bu konuya daha neler neler ekliyeceğim... :biggrin:

Ayran tarifi de isteriz ama :D :D

Yorum bağlantısı

Toros dağlarında otlayan koyunların eti taş fırında 6 saat pişiyor. :D;)

Ayrıntılar:

Abi sen bizim kayseride cıvıklı yedinmi hiç ?

develi_civikli_pidesi.jpg

Ayran tarifi de isteriz ama :D :D

Onun için içeçek bölümü açıcağım :D

Yorum bağlantısı

Konuya bak ne kadar hızlı ilerliyor :D

Midemiz değerlidir :biggrin:

1995 yılında yemiştim. Bulsam yine yerim. :good1:;)

Offf abi bayağı ara vermişsin :biggrin: kokusu burnuma geldi şimdi yaa :kafa:

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ben kendim yapar kendim yemeyi tercih ederim.

Et yemeği erkek adam işidir. :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

Her türlü bilumum dalak, böbrek,ciğer, beyin, paça, çürük, kelle, karın mumbar, şırdan, göz, dil, billuri işkembe.. itinayla her tür sakatat yenir :p Kuzu olsun yeter.. Sınır tanımam :D

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Her türlü bilumum dalak, böbrek,ciğer, beyin, paça, çürük, kelle, karın mumbar, şırdan, göz, dil, billuri işkembe.. itinayla her tür sakatat yenir :p Kuzu olsun yeter.. Sınır tanımam :D

Başka ne kaldı ? :biggrin:

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Hiç mi diyet yapamayacağım bu resimler bunlar ne abi ya nasıl dayanayım. Zaten ameliyattan sonra sürekli sıvı şeyler yiye yiye bıktım yapılır mı bu :angry: :angry:

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Söylediğiniz şey Adana'da mumbar dolması adıyla yapılır. Şırdan ise farklıdır... Şırdan kırkbayır(kırkkat) sonrası, bağırsak öncesi yaklaşık 1 karışlık bir bölümdür. İçerisine baharatlı bulgur değil, pirinç doldurulur ve ağzı dikilerek ateşte kaynatılarak pişirilir. Mumbar ise bağırsak başlangıcındaki yaklaşık 60-100 cm.lik yağlı kısımdır. O da temizlendikten sonra tersi çevrilerek(yağlı kısım içe gelecek) pirinç harcıyla doldurulur ve kaynatılarak pişirilir.

Muhammed Bey tamamdır :good1: Ben yanlış biliyor muşum demek ki, şırdanı da biz bilmeyiz, fotoğraftan bakınca bizim mumbara benzettim ;)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Başka ne kaldı ? :biggrin:

Valla vardır illa kalan bir şey..

Hiç unutmam yaz sonu Ağustos sonu gibi. Evde nette takılıyorum arkadaş feysten yazdı, acıktım la şırdan mı yesek :D şeklinde.. Soluğu Mersin Mezitli'de beyin ve dil tuzlamada aldık :p

Yorum bağlantısı
Serkan Danış

Hiç mi diyet yapamayacağım bu resimler bunlar ne abi ya nasıl dayanayım. Zaten ameliyattan sonra sürekli sıvı şeyler yiye yiye bıktım yapılır mı bu :angry: :angry:

Geçmiş olsun Kemal Bey :( İyileşince tamamen yersiniz inşallah :)

Yorum bağlantısı

Valla vardır illa kalan bir şey..

Hiç unutmam yaz sonu Ağustos sonu gibi. Evde nette takılıyorum arkadaş feysten yazdı, acıktım la şırdan mı yesek :D şeklinde.. Soluğu Mersin Mezitli'de beyin ve dil tuzlamada aldık :p

Boğaz böyle birşey işte :biggrin:

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Boğaz böyle birşey işte :biggrin:

Ben tövbe kilo veremem abi :p Millet yaşamak için yemek yer, ben yemek için yaşıyorum :D Ahh ahh güzelim Adana'yı bıraktık geldik şu Gebze'ye.. Çok büyük damak farkı var arada çoook.. Aslada kapanmaz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...