İçeriğe Yönlendir

İzmir'de Ne Yenir?

Ali Karadağ

Recommended Posts

Ali Karadağ
(düzenlendi)

Nerede ne yenir konusunun pasif olması nedeniyle İzmir'e has bir konu açayım istedim.

Sezer'in Yeri - Balıklıova (Urla, Karaburun Yolu)

Deniz mahsülleri üzerine uzmanlaşmış şirin bir mekan. Yediğiniz balığın yanında gelen envayi çeşit mezelerin ve enfes salatanın sırrı: kendi yetiştirdikleri sebzeleri kullanmakta yatıyor.

Terasında gün batımını izlerken veya alt katta canlı müzik eşliğinde akşam yemeğinizi yiyebilirsiniz.

Mekan sahibi üniversiteden arkadaşım olup selamımla gidilmesi halinde hürmet ve ikram ikiye katlanacaktır.

Mekan burası

348s.jpg

Bu da benden, balıklar gelmeden önce

2014-01-04%2020.jpg

Fiyatları uygun, mezeleri muhteşem, balıkları günlük taze, kalamar tavadan bahsetmeyim de gidince yiyip görün :)

Adres:

Karaburun Yolu
Balıklıova Köyü, Balıklıova, Türkiye
38.428455, 26.583751
tarihinde Ali Karadağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı

"Olan var olmayan var! Nasıl bir konu böyle"   :crazy: Diyecek son kişi olarak, güzel mekanmış. Afiyet olsun  :biggrin: Sanki masada bişey eksik ama  :unsure2:  ;)

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

"Olan var olmayan var! Nasıl bir konu böyle"   :crazy: Diyecek son kişi olarak, güzel mekanmış. Afiyet olsun  :biggrin: Sanki masada bişey eksik ama  :unsure2:  ;)

Yooo masada herşey tamam işte Kerem 8 çeşit salata diyor adam, haaa anladım "Su" eksik.... ;)

Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Kerem Tekirdağlı olduğumuz hemen belli oluyor sanırım :) 

Benimde balıkların mındar gideceği geldi hemen aklıma :)

Yorum bağlantısı
Engin Kırtay

Bu aksam karaburuna gidicem, bakalım vakit olacak mı? :) google maps'ten konum iyi olur diye düşünüyorum, bu tarz tavsiyelerde ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Başlığı görünce aklıma hemen bizim bornovada sık sık gittiğimiz Damak pide ve kebap salonu geldi aklıma. Temiz ve şık bir yer fırın mutfak ortada her şey. Mezesi bol. Eti güzel, beytisi 10 numaradır. sınırsız çay kahve ikramı mevcut. Bornova stadyumdan özkanlara doğru 150 metre aşağıda solda. sokağın girişinde hemen, görünür tabelası. İş bankasına kavuşmadan. Yolunuz düşerse tavsiye ederim . Şef garson Galip abi, ilgilenir. . 

Yorum bağlantısı
Ersin Şahin

İzmirin neresinde bilmiyorum ama merkezde çarşı içinde Kalimera balık lokantası vardı orda akya diye bir balık yemiştim çok güzeldi .

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Kamuoyunu aydınlatayım :)

O gün 2 levrek yedik eşimle. Yanında da 0,50L Kerem'in memleketinin içeceğini tükettim. :crazy:

Dip not: Yemek 18:30-20:00 arasında yendi fakat döndüğümde saat gece 01:30'a geliyordu, ilgili içecek İzmir körfezindeydi ben yola çktğmda ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Kamuoyunu aydınlatayım :)

O gün 2 levrek yedik eşimle. Yanında da 0,50L Kerem'in memleketinin içeceğini tükettim. :crazy:

Dip not: Yemek 18:30-20:00 arasında yendi fakat döndüğümde saat gece 01:30'a geliyordu, ilgili içecek İzmir körfezindeydi ben yola çktğmda ;)

Kaç papel??

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Bu aksam karaburuna gidicem, bakalım vakit olacak mı? :) google maps'ten konum iyi olur diye düşünüyorum, bu tarz tavsiyelerde ;)

Eski yol önünden geçiyordu fakat yeni yol yapılmış, Balıklıova tabelasından sapıp 3-4km kadar daha gitmen lazım ;) Selam söylersin.

Kaç papel??

2 Levrek + Kalamar tava + Salata + 8 meze + 1L Şalgam + 0,50L Tekirdağ toplam 120TL verdim geçen sene.

2 Çipura + Kalamar tava + Salata + 8 Meze + 1L Şalgam 70TL verdim geçende.

Nakit tabi ki, kartta değişebilir ;)

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Bu arada sağ üstteki buz kabını kimse görmedi mi yahu :s

:D

Yorum bağlantısı

Bu arada sağ üstteki buz kabını kimse görmedi mi yahu :s

:D

Ben sıcak yaz günlerinde limonatamı buzlu içerim belki  ;) Kolama buz koymam. tadını bozuyor  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

R.. Balık Ayvalık,işin özü budur :)

Ali kardeş, ben seni gayet iyi anlıyorum, geçenlerde Çeşme-Alaçatı güzergahında dolaştık bizimkilerle, kısaca züper yerler var, gerçi Edremitte de balığa doymuş durumdayım ama değişiklik iyidir her zaman  :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mahmut Şahin

Şu başlığı geçen hafta açsaydın ya kardeşim. ne güzel İzmirde iken gider yerdik. aylak aylak nerede ne yesek diye dolandık durduk boş yere.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Bu başlığı takibe alayım da , gelince hatırlatırım sana :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Akif Özkan

izmirde bişey yenirken dikkat edilir zira hiçbir yere güvenim yok:)

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

izmirde bişey yenirken dikkat edilir zira hiçbir yere güvenim yok:)

Bu bahsettiğiniz her il için geçerli. Fakat bu bir il ile bağdastırılacaksa bu asla İzmir olmamalı. 

R.. Balık Ayvalık,işin özü budur :)

Ali kardeş, ben seni gayet iyi anlıyorum, geçenlerde Çeşme-Alaçatı güzergahında dolaştık bizimkilerle, kısaca züper yerler var, gerçi Edremitte de balığa doymuş durumdayım ama değişiklik iyidir her zaman  :D

Abi Alaçatı harika bir yer Çeşme de öyle fakat hayli tuzlu mekanlar ;) Bir dahaki sefere farklılık yaparsın artık :)

Şu başlığı geçen hafta açsaydın ya kardeşim. ne güzel İzmirde iken gider yerdik. aylak aylak nerede ne yesek diye dolandık durduk boş yere.

Kısmet.

Bu başlığı takibe alayım da , gelince hatırlatırım sana :D< :D>

:D oldu janim :soytari:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

yemek kolay, ne içileceği de belli :D

İçen nasıl da biliyo  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Abi Alaçatı harika bir yer Çeşme de öyle fakat hayli tuzlu mekanlar ;) Bir dahaki sefere farklılık yaparsın artık :)

Zaten o yüzden yapacağımya, adamlar kotrayla marinaya yanaşıp öyle geliyorlar, biz ise ...  :D

Dolayısı ile farklılık şart azizim :)  balık dert değil zaten, burası kaynıyor  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Sağol Ali, ben de Balıklıovada tanıdık yer olsa da içimiz rahat gitsek diyordum. Yakın zamanda giderim.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...