İçeriğe Yönlendir

Vw'de Stok Olmaması Yoksa Bir Pazarlama Oyunu Mu?

Sinan Kılıç

Recommended Posts

Abdussamed Acar

Tek bir sebebi yok bunun, önce istedikleri aracı satmak gibi bir satış stratejisinin bir parçası bu... Tedarik süresi isyan ettirmediği sürece çok fazla stoklu çalışmayı hiçbir satıcı istemiyor, ancak nazlanmak dozunu kaçırmadıkları sürece alıcının fiyat endeksini düşüren bir tavır... :) doğuş başarılı bir satıcı vesselam :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Golf 1.4 Tsi BMT ACT 140HP DSG Highline

Almanya fiyatı: 27350€ 78.000TL 

Türkiye fiyatı: 83.900 TL

Bizde ki fahiş ÖTV ye rağmen aradaki fark çok az.

donanım aynı mı? tıpkısı mı?

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Abi almancam vhs kasetlerden ibaret, o kadar detaylı bakamadım. :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
M.Fatih Yüce
(düzenlendi)

Mert'in verdiği 27,350 euro tek kapı standart highline fiyatı buna 900€ 4 kapı+doğuşun standart higline modele bizim beğendiğimiz bazı ıvır zıvırların ilavesi (ışık paketi 175€ radio media 460€ gibi ) toplamdada araç 29,000€ yu biraz geçiyor. Yani burası ile aynı. Ama ülkemizde çok tutulan dizeli bu araçtan 400€ daha ucuz. Doğuş zaten burdan geçiriyor ve kazanıyor araba başına en az 7-8,000 tl...Türkiyeye gelen hiçbir araç Almanyadaki baz model değildir. Bizim millet gerekli gereksiz donanımı sevdiği için her firma ilave donanımlı olarak getirtiyor. Bazen distrubitör fiyat rekabeti için bu ilave donanımlardan bazılarını aklına esince kaldırıyor. sonrada millet otosana yada doğuşa donanımdan çalıyor diye mok atıyor :)

tarihinde M.Fatih Yüce tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Fedai Özoğlu

Golf 1.4 Tsi BMT ACT 140HP DSG Highline

Almanya fiyatı: 27350€ 78.000TL

Türkiye fiyatı: 83.900 TL

Bizde ki fahiş ÖTV ye rağmen aradaki fark çok az.

peki almanyadaki benzer focusun fiyatı ve buradaki fiyatı nasıl?
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Melih Duyar

bilerek vermiyorlar yoksa TR o kadar vw satılan bi ülke değil..

güzel kombinler yapıyorlar ama dsg sini sevdim bide 7 ileri olanların canı 50.000 km de cırtlamaya başlamasa süper olacak 

ülkeme alanlara emeklerine yazık valla 2000 model 100 k golf 25 bin baksan 8 v 100 kmde 12 lt ömür desen aynı kullan bizim sochlarla aynı 

ama bana deseler bir vw seç diye 1.6  tdi dsg polo full paket secerim sanrufflu parayada acırım...

bu yazıdan bişey anladıysam bende Yozgatlı değilim
  • Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Ümit Volkan Durmaz

VW kalite adamlar çok satiyorlar. 2 ay oncesinde 2015 model passata sira bile yazamiyorlardi.gerisini siz dusunun.para ile degil sirayla diyorlar.2015 kasim ayina arkadasa sira yazdilar oda internetten aracina kavusacagi gunu iple cekiyor

Yorum bağlantısı
İlker Yüksel

Amerika da VW baya tutuluyor satışları da gayet iyi. İngilizlerde ise Ford daha ağırlıkta. Ford Avrupa ya İngilzler ortak galiba çünkü ingiliz testlerinde hep Fordlar iyi çıkıyor ancak Alman ve İtalyan testlerde VW bir adım daha önde gösteriliyor. Karayolarında çalıştığımdan Ankara-Akçakoca arası sürekli Passat ve Mondeo ile sürekli yolculuk yapıyoruz aşağı yukarı aynı yaşta araçlar Passatta daha az yorgunluk hissediyorum. Mondeolar belki sürüşü zevkli ancak yolcu açısından yalıtım daha önemlidir diye düşünüyorum. Yol,motor ve rüzgar sesi açısından passat 1 gömlek üstte bir araç.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fırat Önal

VW kalite adamlar çok satiyorlar. 2 ay oncesinde 2015 model passata sira bile yazamiyorlardi.gerisini siz dusunun.para ile degil sirayla diyorlar.2015 kasim ayina arkadasa sira yazdilar oda internetten aracina kavusacagi gunu iple cekiyor

Kasim ayi ne demek yahu 2016 ya ne kalmis vermeselermis :huh:

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Volkan Durmaz

:D

Arkadasimda oyle dedi ama neyaparsin wv aski bu iste.hatta bugun ruyasinda arabasiyla geziyorken gormus kendini.hani ver 3 bin erken verelim deseler gozumu kirpmadan veririm diyor.

Amerika da VW baya tutuluyor satışları da gayet iyi. İngilizlerde ise Ford daha ağırlıkta. Ford Avrupa ya İngilzler ortak galiba çünkü ingiliz testlerinde hep Fordlar iyi çıkıyor ancak Alman ve İtalyan testlerde VW bir adım daha önde gösteriliyor. Karayolarında çalıştığımdan Ankara-Akçakoca arası sürekli Passat ve Mondeo ile sürekli yolculuk yapıyoruz aşağı yukarı aynı yaşta araçlar Passatta daha az yorgunluk hissediyorum. Mondeolar belki sürüşü zevkli ancak yolcu açısından yalıtım daha önemlidir diye düşünüyorum. Yol,motor ve rüzgar sesi açısından passat 1 gömlek üstte bir araç.

Aynen katiliyorum.

Fiestadan sonra polo motor sesi fiestanin benzinlisi gibi yolda 150 hizla motor sanki icerde gibiydi poloda tik ses gelmiyor iceri oh be fiestada muzik sesiyle bastirmaya calisiyordum motor sesini poloda muzik bile acmiyorum. :D

Yorum bağlantısı
Ümit Volkan Durmaz

Ama sifir almak bi baska oluyor.ilk sahibi olmak cok farkli bi durum.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Sıra beklemek istemeyenler sadece 99 tl farkla bu muhteşem araca sahip olabilir :D (kuzenimin aracı)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-2014-jetta-1.2-tsi-highline-bixenon-led-sanrof-deri-curuise-188467190/detay

vw deki fiyat

Yeni Jetta 1.2 TSI 105 PS Highline 64.900 TL

Araba 100bin km ye geldiğinde değeri yarıya inecek. buna göre 10 bin km de de bu yarısının yüzde 10'u kadar inmiş olması gerek.

65000/2  / 10   = 3250 TL daha ucuza vermeli. Fiyat düşüşünün lineer değil asimtotik olduğunu da dikkate alırsak bu rakamın daha da yüksek olması (indirimin daha fazla olması) gerekir.   Kabaca yıllık %8-9 gibi iner mevcut bir önceki yılın değerinden.

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Araba 100bin km ye geldiğinde değeri yarıya inecek. buna göre 10 bin km de de bu yarısının yüzde 10'u kadar inmiş olması gerek.

65000/2 / 10 = 3250 TL daha ucuza vermeli.

Mehmet bey ozaman 200.000 km gelen arac sizin hesabınıza göre bedava verilecek. Araç diyelim 100.000 tl Yarısı 50000 tl. 10000 km de yüzde 10 5000 tl yapsa 200.000 km de 5.000 × 20 = 100.000 tl yapar. Yani 2011 model araç bedavaya alınabilir. [emoji2] [emoji2]
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
(düzenlendi)

Mehmet bey ozaman 200.000 km gelen arac sizin hesabınıza göre bedava verilecek. Araç diyelim 100.000 tl Yarısı 50000 tl. 10000 km de yüzde 10 5000 tl yapsa 200.000 km de 5.000 × 20 = 100.000 tl yapar. Yani 2011 model araç bedavaya alınabilir. [emoji2] [emoji2]

Arda bey ben bu konuyu çok çalıştım. asimtotik. her yıl %9 kaybediyor ama bir önceki %9 ile düşmüş olan değerin %9 u.

ilk fiyatın %9 u değil.

yukardaki hesabı bir de buna göre yapın isterseniz.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10152769252598335&set=a.433536418334.218751.701393334&type=1&theater

tarihinde Mehmet Göktürk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Bizim ülkede ikinci eller gereksiz pahalı. Kazık yeme şansın da çok fazla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...