İçeriğe Yönlendir

Fransız Arabasına Yapılır Mı Bu ? (Motor yıkama)

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Yarın muayeneye giricez :)

Önce çözücü ilaç, köpük ve tazyikli su.

IMG_0592.JPG

IMG_0594.JPG

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Şahin Efe Kahraman

abi o normal köpük mü yoksa temizleme ilacımı _?

Yorum bağlantısı
Serkan Karadağ

Araba çalıştımı sonra, önemli olan o :D

Gerçekten çalışmış mı?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
(düzenlendi)

Işık hileleri var burada. İki foto farklı, sağdaki tabure iki resimde de olmalıydı. Demekki araç köpüğe bulandı ve çalışmadı. Sonraki foto pejo ustası, Hasan Köpükbasanıöper'in  yeri.

Halkı yanıltmayalım lütfen

tarihinde Servet Aydın tarafından düzenlendi
  • Beğen 15
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Hatta abi 2. fotoğraf köpük sıkılmamış önce ki hali..Köpükten sonra tüm plastik aksam erimiş bu yüzden foto bile çekememişler..  :p  :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Ben de aynını 306'ya yapmıştım, ateşleme bobini arızalandı, motor tekleyerek çalıştığında 3. silindirde ovallik oluştu, araç 91.000'de motor isteyecek hale gelmeden sattım, kurtuldum ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Taner Erbay

yıkamak var yıkamak var bende 206 ototmatik vardı 307 dizel vardı hepte yıkatıyordum daha dıgrusu buhar sistemiyle temizletiyordum.. sıfır sıkıntı..

Yorum bağlantısı
Hayrettin Bahadir

Işık hileleri var burada. İki foto farklı, sağdaki tabure iki resimde de olmalıydı. Demekki araç köpüğe bulandı ve çalışmadı. Sonraki foto pejo ustası, Hasan Köpükbasanıöper'in  yeri.

Kıskanmayın Pejo'yu..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

yıkamak var yıkamak var bende 206 ototmatik vardı 307 dizel vardı hepte yıkatıyordum daha dıgrusu buhar sistemiyle temizletiyordum.. sıfır sıkıntı..

Benim yaptığımın buradakinden tek farkı araç ve mekan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

bence çok riskli olmuş,yapılmasa daha iyi olurdu.babadan kalma yöntem iyidir,sıcak su ve sabunlu sünger.istediğin yeri yıkar-kurularsın,el girmeyen yerlere,yıkamacıların lastiklere sıktığı spreyden sıkarsın,tüm plastik aksam simsiyah parlar. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
(düzenlendi)

En son motor yıkama işini 2004 connecte yapmıştım.

Bahçe hortumu ve fırça sıkıntı olmamıştı.Bi daha olsa yine yaparım tabi connect e.

tarihinde Fatih Keskin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

peugeot bu amblemi gibi aslan maşallah...

sizlerin tırt ford larına benzemez :tongue:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Emin Önal

En son motor yıkama işini 2004 connecte yapmıştım.

Bahçe hortumu ve fırça sıkıntı olmamıştı.Bi daha olsa yine yaparım tabi connect e.

Gariban arabası tabi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Büyük cesaret tebrikler hocam baya bir temizlenmiş :)

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Bende bu olayı yapan kişileri gördükçe cesaretlerine hayran kalıyorum..

Geçen yıkama yerinde sıra bekliyorum,

3 taksi sıradan girmiş 3 de aynı kafadar belli biri hundayı era, diğeri linea, diğeri albea, önce makinaya 1 tl atıp köpüklediler..

Sonra 1 tl atıp basınçlı su ile her yerini yıkadılar..

Ve o arabalar o işlemden sonra tek marşta çalıştı. aklım ermedi ,

Aynı işlemi cesaretlenip ben yapsam.. Arabanın yakmayacağı arıza lambası kalmaz heralde :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sertaç Karginer

Dizellerde pek sıkıntı olmadığını biliyorum fakat benzinli araba için büyük risk bence... :)

Yorum bağlantısı
Oktay Temiz

Geçen hafta yıkamacıda connecti aynı böyle yıkadı sonra tek marşla araba çalıştı valla,hatta sordum zararlı olmuyor mu diye dizeller de sıkıntı çıkmadığını ve yıkama öncesi bi kaç önemli yer varmış oraları poşet ile sardıklarını söylediler tek marşla çalıştığını görünce benimde aklım yattı ne yalan söyliyim.

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

:sandalye: :sandalye:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...