İçeriğe Yönlendir

Tuvturk 'de Görünmeyen Muayene.

Selim Kaya

Recommended Posts

Selim Kaya

Merhaba arkadaşlar.

Talip olduğum bir araç var. Aracın www.tuvturk.com.tr adresinden yaptığım sorgulamasında 2011 yılının sonunu gösteren muayene bilgisi mevcut. Yani 2013 sonu itibariyle muayenesi bitmiş olmalı. Ancak telefon ile görüştüğüm araç sahibi 2013 yılı içerisinde muayenesinin yapıldığını ve evraklarının mevcut olduğunu beyan ediyor. Böyle bir durumda TüvTurk kayıtlarında bir sorun olması muhtemel midir? Bu konuda bilgisi olan arkadaşların tecrübelerine talibim.

İlgi gösteren herkese teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Merhaba arkadaşlar.

Talip olduğum bir araç var. Aracın www.tuvturk.com.tr adresinden yaptığım sorgulamasında 2011 yılının sonunu gösteren muayene bilgisi mevcut. Yani 2013 sonu itibariyle muayenesi bitmiş olmalı. Ancak telefon ile görüştüğüm araç sahibi 2013 yılı içerisinde muayenesinin yapıldığını ve evraklarının mevcut olduğunu beyan ediyor. Böyle bir durumda TüvTurk kayıtlarında bir sorun olması muhtemel midir? Bu konuda bilgisi olan arkadaşların tecrübelerine talibim.

İlgi gösteren herkese teşekkürler.

Sorgulama ekranında ''muayene numarası'' yazılı kısım var.Size yanlışlıkla bir önce muayeneye ait numarayı vermiş olabilir mi ? 

Güncel muayene belgesini faks veya e mail yolu ile göndermesini isteyin.Ekrak varsa sistemde bir sıkıntı olmuş olabilir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Sorgulama ekranında ''muayene numarası'' yazılı kısım var.Size yanlışlıkla bir önce muayeneye ait numarayı vermiş olabilir mi ? 

Plaka sorgulaması yapıyorum sadece. Yaptığım sorgulamalardan sonra muayenesinde bir sıkıntı var mı diye aradım araç sahibini. O da muayenesinin olduğunu beyan etti.

Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Plaka sorgulaması yapıyorum sadece. Yaptığım sorgulamalardan sonra muayenesinde bir sıkıntı var mı diye aradım araç sahibini. O da muayenesinin olduğunu beyan etti.

Muaynene rapor numarasını isteyin bir de öyle sorgulayın bari.Belki o zaman güncel bilgiye ulaşabilirsiniz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

5664e msj atın plakayı, bu şekilde deneyin.

Muaynene rapor numarasını isteyin bir de öyle sorgulayın bari.Belki o zaman güncel bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bu da bir seçenek ama güvenmiyorum gibi bir izlenim bırakmak istemiyorum.

5664e msj atın plakayı, bu şekilde deneyin.

5664 ikinci mesajı göndermedi... Elim boş kaldı.

Yorum bağlantısı
Tamer Terzi

3 aydır araç arıyorum,

al-satçılar  ve galeriler aracı üzerine aldıkları zaman plaka değişikliği söz konusu oluyor,

tüvtürk te yeni plakaya göre sonuç veriyor, ancak plakadan önceki sonuçları veremiyor. (iyileri tenzi ederim ama buda bazı ala vere- dala verelere imkan tanıyor, km düşürmeleri , hasar gizleme vb).

tüvtürkten gerçek sonuç şase numarasından çıkıyor.

satıcı aracına güveniyorsa şaseyi vermekten imtina etmemeli.

kendinizi korumak adına mutlaka şaseden sorgulayın....  

şahsım son 3 ayda şaseye göre sorgulattığım 6,7 araçtan hemen hemen tamamı ya km düşürülmüş yada hasar kaydı mevcut olduğunu gördüm.. plaka değişikliği olunca dediğim gibi o plaka öncesine ilişkin  sonuç veremiyor 5664 ve tüvtürk .

lütfen sorgulamayı ihmal etmeyin.

şaseden sorgulatırken de en dikkat edilmesi gereken konu, 0 (sıfır) ile O (o) ya dikkat edin. Şase nodaki 3.basamaktaki  0 (sıfır) (en azından bana öle denk geldi). bu konuya dikkat edin 0 (sıfır) yerine O (o) yazarsanız yine sonuç gelmeyebilir.

Şu an sitede çok araç arayan arkadaş var. imkan olsa da bunların tümünün dikkatine sunabilsek.

gönlünüzce/gönlümüzce araç bulma dileği ile...

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Söz konusu aracı uzun zamandır takip ediyorum ve plakası da değişmedi. e-devlet 'ten sorguladığım da da sahiplik tarihi 2013 görünüyor. Ayrıca eski bir model olmasından dolayı muayene ve motor-şase numaraları doğru olsun yeter benim için.

Yorum bağlantısı
Tamer Terzi

ok.

sahiplik 2013 olduğu için , yeni tescil tarihi olan 2013 öncesi plaka ile bulunamaz. şase ile çıkar..

bildiğim bu, gönlünüzce olsun

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

ruhsatta ne yazıyor baktığınızda?

Ruhsatı henüz görmedim. Yarın tüm bilgilerini alacağım arabanın. Ancak böyle çıkılacak işin içinden.

Yorum bağlantısı
Çağdaş Başlılar

Bu da bir seçenek ama güvenmiyorum gibi bir izlenim bırakmak istemiyorum.

5664 ikinci mesajı göndermedi... Elim boş kaldı.

İstersez özelden yada burdan plakayı gönderirseniz bende deniyim msj bazen geç geliyor

Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Şase numarasını es geçmeyin derim.. Satıcı aracına güveniyorsa verir bu numarayı.. 0 ve O harfleri karıştırmak ford araçlarda çok olur..3. harf 0(sıfır) dır.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
İsa Erdoğan

5664 e mesaj attım.muayne bilgisi bulunamamıstır diye mesaj geldi.km orjinal olduğunu nasıl anlarız acaba.

Yorum bağlantısı

5664 e mesaj attım.muayne bilgisi bulunamamıstır diye mesaj geldi.km orjinal olduğunu nasıl anlarız acaba.

Cevap aradığınız soru için verdiğiniz bilgiler çok yetersiz. O kadar çok soru var ki? Araç kaç model, kimden satılık, plaka doğru mu, şasi no. doğru mu? En kötü ihtimal aracın 2009'dan bu yana hiç muayeneye girmemiş oluşu.

Oto kiralama firmalarının çokça rağbet ettiği focus, megan, fulence, seat gibi araçların muayene kilometrelerinden bile kuşku duyulur.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Benim şuan kullandığım arabada da attığım mesajda son muayene tarihi gelmedi. Bende aracın muayenesi olmadığını düşünüyordum.

Satıcı muayene evrakını verdi ve ruhsatta yapılmış olduğu görünüyor.

Satış sırasında da problem çıkmadı oyüzden dert etmedim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İsa Erdoğan

Cevap aradığınız soru için verdiğiniz bilgiler çok yetersiz. O kadar çok soru var ki? Araç kaç model, kimden satılık, plaka doğru mu, şasi no. doğru mu? En kötü ihtimal aracın 2009'dan bu yana hiç muayeneye girmemiş oluşu.

Oto kiralama firmalarının çokça rağbet ettiği focus, megan, fulence, seat gibi araçların muayene kilometrelerinden bile kuşku duyulur.

Araç 2004 model 3.0d bmw x5 plaka 06bv0428 sahibinden satılık orjinal km olduğunu söylüyor.230000km şase no bilmiyorum.

66a955b888b8f84febacbc8e0c9ac3b4.jpg

fe9f47caa7d197b3d21467eb9c30b711.jpg503798c7f5f64e1916fa9397e12306d7.jpg

Yorum bağlantısı

Araç 2004 model 3.0d bmw x5 plaka 06bv0428 sahibinden satılık orjinal km olduğunu söylüyor.230000km şase no bilmiyorum.

Şu anda aracı satan arkadaş 1 ay önce almış, muhtemelen eski plakası ile sorgulanması gerekecek.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Vedat Bulat

Arabamı değiştirme konusunda gel-gitler yaşıyorum,bir mesaj atıp hasar kaydını,muayeneyi falan sorgulayayım dedim.Aracımı 2010 aralık da sıfır almıştım.İki tane küçük  hasarım var,fakat geçen mayıs ayına ait rakamı belli olmayan bir çarpma hasarı ile hasar sayım üç görünmekte.Şimdi ilgili siteye itiraz başvurumu yaptım,mevcut  kasko şirketim Allianz itirazım konusunda bana dönecekmiş.Bir de gelen mesajda hiç muayene belgesi bulunamamıştır yazıyor.Son muayene rapor tarihi mart 2015 de,ilgili evrağı alıcıya göstersem de ilk etapta mide bulandırıcı bir hadise.Tramer kayıtlarında bu muayene bilgisini düzeltmenin bir yolu var mı acaba?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...