İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Klima Sesi

Tuluhan Şıpka
Çözüme git Alper Ekmekci tarafından,

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Benim klima Nemli bölgelerde ses yapıyor.. Nevşehir'de ses yapmıyor.. :D

Yorum bağlantısı
Hakan Uzun

Valla Hakan bey ben arabayı Esoto dan aldım...arabayı 4 ay kullandıktan sonra temmuz pulunu yatırmak istediğimde arabanın maliyeye kaydının yapılmadığını öğrendik. Araba plakasını girince böyle bir araç yoktur die mesaj geliyordu.satıştaki satışı yapana kadar çok iyi olan kardeş arayıp söylediğimde pişkin bir şekilde daha geçmemiş kayda geçer derken bende şalter atınca yarım saatte halolduki ocak puluda yatırıldı...öyle kullanmışız arabayı...pek esotoya sıcak değilim...

valla hocam buyuk gecmis olsun ama servis konusunda orada kadir celik var servis danismani acayip ilgileniyor benim olsun isyerindeki arkadaslarimin olsun onu herkes parmakla gosterir biz hic sikinti yasamadik tavsiye ederim
Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Sağolun Hakan Bey...bende kendisine bir uğrayayım bir geçerken

Yorum bağlantısı
Tolga Yanıksaz

Ben dün sanayide lapa diye bir yere götürdüm 550gr gazın oldugunu 2. fanın devreye girdiğini ve bir sıkıntı olmadıgını tamponu söküp orada radyatörün filtresimi bişeyleri varmış ona bakmamız gerek dedi ne yapmam gerek acill yardımcı olurmusunuzz... Ispartada tanıdık iyi klimacı varmı yada işini iyi bilen... 

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Alper Ekmekci
(düzenlendi)

Valla Hakan bey ben arabayı Esoto dan aldım...arabayı 4 ay kullandıktan sonra temmuz pulunu yatırmak istediğimde arabanın maliyeye kaydının yapılmadığını öğrendik. Araba plakasını girince böyle bir araç yoktur die mesaj geliyordu.satıştaki satışı yapana kadar çok iyi olan kardeş arayıp söylediğimde pişkin bir şekilde daha geçmemiş kayda geçer derken bende şalter atınca yarım saatte halolduki ocak puluda yatırıldı...öyle kullanmışız arabayı...pek esotoya sıcak değilim...

Aynısı benim de başıma geldi, Aracı eylül'de aldım, ocak pulunu kontrol ederken gördüm ki temmuz pulu yatmamış. Tesadüfen denk gelmesek bir de borçlu çıkacağız. 

hocam izmitte olsanız inanın buradaki ford servisi sizi temin ederim sorunu kökten çözerdi.Buradaki servis araçlara gercekten sahip çıkıyor.

Teşekkürler. Eğer oralardan geçersem ve arabayı satmamış olursam uğrayacağım. Arabadan iyice soğudum. Taktıkları ikinci motorda yanmak üzere. Onun da değişmesi gerekiyor sanırım ama vakit bulup da gidemedim servise.

tarihinde Alper Ekmekci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Poyraz Sağ

Herkese Günaydın. Ben de aranıza yeni katıldım. Yaklaşık bir ay kadar önce 2014 model Ford Fiesta Trend X 1.25i 82PS almış bulunuyorum. Forumda dolaşırken bu konuya denk geldim ve yüklenmiş olan videoyu görür görmez aynı sorunun benim arabamda da olduğunu anladım. Ben de bu sesin nereden geldiğini anlamaya çalışıyordum. Aracı aldığım bayiyi arayarak konu hakkında bilgi almaya çalışacağım.

Yorum bağlantısı
Rahmi Nural

Fistada fan ayari dusuk oldugunda klima verimli olmuyor.Hyundai accent era 1.6 nin klimasinin uzerine klima tanimam..

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Alper Ekmekci

Daha önce yazmıştım, haziran sonuydu sanırım, klimadaki sesten dolayı motoru değişti diye. Aynı sorun tekrarladı, sanırım yakında bu motor da değişecek. Gerçi usta böyle olacağını söylemişti. Bakalım Ford soruna ne zaman çözüm üretecek.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

benim arabanın da klimasında sıkıntı vardı devreye girip çıkıyordu, içindeki gazı boşaltıp yeniden basınca düzeldi, 2000 km yol gidip geldim 1500 kmsinde açıktı, hiç bir sıkıntı ses yoktur, soğutması da çok iyi aracımda film olmadığı halde gayet güzel üşüdüm.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Tuluhan Şıpka

Arkadaşlar ben fiestamı sattım fakat bu klima sesi daha önce belirttiğim youtube videosunun altındaki yazıları google translate te çevirtmek aracılığyla çözdüklerini okudum. Kopyalıyorum:

I have a similar problem Ford Fiesta MK7 2013, and these noises are caused by the fact that the compressor comes into vibrations, to replace the inlet hose spężarki with tz "silencer", waiting for the replacement part service is only reduced by 3 tyd with OF GERMANY, to help .Dostałem the site diagram of the entire air conditioning system with a cable that I have and for what is to be replaced.

n our diagnosis of the same - to replace a wire :) well that something moved in the subject line.

photo.jpg?sz=50

ok, the cable replaced, under warranty of course - everything is back to normal, the lack of any strange sounds. 
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Ramazan Başkan

Arkadaşlar ben fiestamı sattım fakat bu klima sesi daha önce belirttiğim youtube videosunun altındaki yazıları google translate te çevirtmek aracılığyla çözdüklerini okudum. Kopyalıyorum:

I have a similar problem Ford Fiesta MK7 2013, and these noises are caused by the fact that the compressor comes into vibrations, to replace the inlet hose spężarki with tz "silencer", waiting for the replacement part service is only reduced by 3 tyd with OF GERMANY, to help .Dostałem the site diagram of the entire air conditioning system with a cable that I have and for what is to be replaced.

n our diagnosis of the same - to replace a wire :) well that something moved in the subject line.

photo.jpg?sz=50

ok, the cable replaced, under warranty of course - everything is back to normal, the lack of any strange sounds. 

burda ne yazıyuorki bizde anlasakda düzeltsek

Yorum bağlantısı
Tuluhan Şıpka

Klima giriş hortumunu birçeşit susturucu ya da kabloyla sabitlemişler

Klima vibrasyonundan oluyormuş ses...

Esas dili yazının makedon ya da arnavutça gibi ya da farklı birşeydi tam hatırlamıyorum...google translate garip çeviriyor ing ye...

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Miraç Toptancı

arkadaşlar merhaba,

video'daki ses benim aracımda da var 2014 fiesta 1.6 powershift titanyum kasa servisteki yetkili arkadaş daha öncede bu sesten gelen araçların olduğunu ilk etapta sesi engellemek için klimanın (500TL değerindeğmiş) bir hortumunu değiştireceklerini garantiden onay çıktığını ancak ses devam ederse kompresörü değiştireceklerini söyledi ancak araştırdığıma göre hortumda kompresörde değişşse sorunu çözüm bulun kimse olmamış size sorum şu cvplarsanız sevinirim;

1-sorunu çözen varmı varsa nasıl ne gibi yollar izlendi

2-sorunu sorun etmeyip binmeye devammı ettiniz

cvplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
ibrahim Ortaavcı
On 24.06.2014 at 11:53, Bahadır Yalçın yazdı:

ben klimayı ilk açtığımda  kayış sesi geliyor henüz baktırma fırsatım olmadı.sebebini bilen arkadaşların yardımlarını bekliyorum.

İyi günler son günlerde benim aracında da klima ilk açılınca klimadan kayış sesi geliyor sizin sorunla aynı yani polen filtresi değişti ama yine de yapıyor konu açılalı baya olmuş fakat yine de bir şansımı deneyim dedim. Siz bu konuya bir çare bulabildiniz mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...