İçeriğe Yönlendir

Focus III - Yeni Aldığım Otomatik Aracıma Tüp Taktırılır Mı?

Mesut Canbolat
Çözüme git Misafir tarafından,

Recommended Posts

Mesut Canbolat
(düzenlendi)

Arkadaşlar çok kararsızım ve korkuyorum, ilk sıfır arabamı aldm daha 100 km yaptım yakıtla başedilecek gbi değil, lpg kullananlar tavsiye eder mi?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Daha 100km de  50 tl anca yakmışınızdır ?  kmde 50 krş yaksa. 

1-2 bin km kullanın sonra Tüpü düşünün.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Canbolat

100 kmde 80 tl yaktı, ford focus otomatik 1.6i titanium 125 ps, ford fiesta dizel vardı, takasa verdim otokoça, fiestadan sonra farklı geldi

Yorum bağlantısı
Safak Acar

Dizelden sonra Benzinli otomatik kötü bir seçim olmuş, hayırlısı olsun, Tüp takılırda, Sıfır arabaya tüp ne bilim.. size kalmış bir düşünce.. 

Araç sıfır diye km de 0,8o krş yaksa , zamanla düşse düşse0, 50 krşa anca düşer,  Eski aracınız fiesta ise kmde 30-35 krş anca yakıyordur sanırım..  

Haliyle bu fark size uçurum gelecektir.. 

Yorum bağlantısı
Mesut Canbolat

Birde garantide bitiyor tüp takınca,arabayı aldığım yer söyledi,arkadaşlar birde itiraf var, araba sanki benim değilmiş gibi, emanet araba gibi gelyor

focus dzel otomatik araba yok, olsa alacaktım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

100 Km karar vermek için erken bence,zamanla yakıt düşüp performans artacaktır motorun rodaj süresinin bitmesini bekleyin daha sonra lpg işini düşünün. Ayrıca garantili lpg takan yerler var,bazılarına servis yönlendiriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Safak Acar
(düzenlendi)

Telefondan ne haber Ergin :D :D

tarihinde Safak Acar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ergin Ertuğrul

Telefondan ne haber Ergin :D :D

Pazartesi servise giriş yaptı,telefonun kutusu arabada kaldı imei sorgulayacağım ama almayı unutuyorum hep  :D

Yorum bağlantısı
Tayyar Arslan

Taktırın hocam hiç birşey olmaz ben 7000 km de iken taktırdım şu an 20000 km oldu hiç bir problem yok %40 tasarruf sağlıyor zaten sıfır araba motor arızası falan vermesi çok düşük ihtimal, fiyatlar böyle olduğu sürece benzinli arabaya binilmez Türkiye de  :(

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular

yılda 10000 ila 12000 arası

LPG elbette takılır. Yalnız iyi usta iyi bir kit olması gerekli. Lpg en az %40 ekonomi sağlarken ileride aracınızda olabilecek problemlerde garanti kapsamı konusunda serviste problem yaşamanıza neden olacaktır. Bunları düşünerek kararınızı verin. Antalya'da kendi ustama yönlendirme yapabilirim düşünürseniz.

Yorum bağlantısı
Mesut Canbolat

Türkiye'deki sistemi görüyor musunuz arkadaşlar, insanları soymak üzerine kurulu bir sistem, benzin 5,13 tl alternatifi var, yok garanti yok sistem, nerden tutsak elinde kalıyor,bisiklete binmek iyisi herhalde

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Yılda 12.000 km için iyi bir kit takılırsa ruhsat muayene masrafları falan tahminim 2-2,5 yılda lpg yapılan masraf amorti edilebilir. Ama ben 3-4 yıl içinde arabayı satarım derseniz bence buna girmeye gerek yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Taktırmak mantıklı olacaktır dizele dönüş düşünmüyorsanız.Keyifle binemedikten sonra sıfır arabanında kıymeti yok.

Yorum bağlantısı
Ali Gürsoy

Türkiye'deki sistemi görüyor musunuz arkadaşlar, insanları soymak üzerine kurulu bir sistem, benzin 5,13 tl alternatifi var, yok garanti yok sistem, nerden tutsak elinde kalıyor,bisiklete binmek iyisi herhalde

Dizel bir araç alsaydınız keşke ... 

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

daha 100 km olmuş siz yakıtla baş edemedim diyorsunuz :)  bence bu kadar dert etmeyip aracın tadını çıkarmaya bakın.100 km de 80 tl pek inanılası değil,hesap hatası olduğunu düşünüyorum.ama lpg taktırmanızı öneririm,kite 1 kere parayı toptan veriyorsunuz sonra arabaya çok daha rahat biniyorsunuz.

Yorum bağlantısı
Volkan Doğrular
(düzenlendi)

Yılda 12.000 km için iyi bir kit takılırsa ruhsat muayene masrafları falan tahminim 2-2,5 yılda lpg yapılan masraf amorti edilebilir. Ama ben 3-4 yıl içinde arabayı satarım derseniz bence buna girmeye gerek yok.

12000 km için  ş.içi 9 lt benzin yaksa 1080 lt yılda yapar o da şuanki benzin fiyatına göre 5540 TL eder.

12000 km için  ş  içi 11lt benzin yaksa 1320 lt yılda yapar o da şuanki lpg fiyatına göre 3154 Tl yapıyor. 1 lt de benzin olarak eklerseniz 600 TL gibi de o var desek ortalama yılda 1500tl karınız var.

Benzin 5,13 Tl/lt

Lpg  2,39 Tl/lt

tarihinde Volkan Doğrular tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Emrah Altun

Garantili takan servisler var. Ben kendi aracıma LPG taktırmaya gittiğimde adam aracı almış direk LPG montajına gelmiş. Takılır neden takılmasın. Ben şimdi ohh be dünya varmış diyorum. 90 TL'ye depo fulluyorum. Piskolojisi bile yeter :)

Yorum bağlantısı
Necat Ertan

Prins firması, aracınız gibi henüz yeni alınmış araçlara standart garanti dışında motor garantisi de veriyor.  

Bknz: http://www.prins.com.tr/sikca-sorulan-sorular%C2'>

9.Garanti süreniz nedir? Motor garantisi veriyor musunuz?

Garanti süresi, kitin teslim tarihinden başlar ve 2 (iki) yıl veya 100.000 km’dir (hangisi önce dolarsa). Garanti şartlarıyerine getirildiğinde geçerlidir. 0-50 km araçlarda Prins VSI2 ve Valve Care montajı yapılan araçlara yukarıda bahsi geçen standart garantiye ek olarak motor garantisi de veriyoruz."   

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Atilla Atun

Yeni araç almışsınız hayırlı olsun ama yanlış secim.

Dizel on numara .

Kusura bakmayın yeni araçta lpg ile tadı çıkmaz

Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

100 kmde 80 tl yaktı, ford focus otomatik 1.6i titanium 125 ps, ford fiesta dizel vardı, takasa verdim otokoça, fiestadan sonra farklı geldi

Benim araba 100 km'de ortala 25 27 TL civarı yakıyordu LPG ile ama mümkün mertebe LPG'den uzak durun.

Sizin seçiminiz baştan yanlış dizel arabadan sonra sıfır otomatik benzinli.Farklı çok iyi hissedenlerden birisinizdir buna eminim :)

Fakat belki daha motor açılmadı motor açıldıktan sonra yakıt düşebilir diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Mesut Canbolat

Öncelikle otomatik dizel focus Türkiyede satışta yok, anlamak mümkün değil, yakıtın çok olmasınada ben şuna yordum ilk 150-200 kmde aşınmadan dolayı yakıt fazla yakıyor, bir müddet denedikten sonra yakıt düşmezse, lpg taktıracağız artık, yalnız bazı servislerin aracın garantisi bozulmadan taktığı doğru değil aradım teyit ettim 

lpg firmalarının verdikleri garanti BİZZAT kendi garantileri :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mesut Canbolat

volkan Bey bu garanti prins firmasının garantisi ford la bir ilişki kalmıyor, örneğin motor dışında bir elektrik arızası olsa bunu firma karşılamıyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...