İçeriğe Yönlendir

Farecla Wax Top High Gloss Son Kat Cila

Ali Elöver

Recommended Posts

Ali Elöver
(düzenlendi)

Clk'yı İlteber Yaman sayesinde güzel bir Meguiar's hare giderme cila operasyonu yağıldıktan sonra belli aralıkla elle parlatıcı koruyucu son kat cila atıp boyasının pırıl pırıl kalması için amatörce makinasız uygulanan fakat kalite olarak profesyonel bir cila arayışına girdim.

Boytem isimli sanayi de özellikle boya atölyelerine oto kuaförlere meguiars 3M vs gibi kaliteli ürün satan dükkana gittim. Amacım merter servisinden memnun kaldığım meguiars ürünü alıp uygulamaktı.

Boytemdeki satıcı abi sana 3M veya Farecla verelim, hem kolay uygularsın hem de memnun kalırsın dedi. 1 litrelik parlatıcı ve hafif hareleri giderici özelliği olan iki ürün arasından 40 lira fiyatı olan Farecla wax top high gloss u seçtim, 3M 15 lira daha pahalı ama biraz daha iyiymiş sözde.

Neyse aldım cilayı malum Clk yeni cilalı onu kurcalamadım biraz matlaşsın sonra denerim diye 1 yıldır pasta cila yüzü görmeyen Spo'ya Altınoluk da sıcağın altında giriştim.
2,5 saat sürmedi koca arabayı bitirmem, ürün krem gibi ve hava sıcak olmasına rağmen çbs gibi hamurlaşıp kaportaya minik minik yapışmıyor.
Uygulaması çok kolay, bastırmadan fazla uğraşmadan hemen parlatıyor boyayı. Harelerde baya azaldı ve siyah renk kendine geldi pırıl pırıl oldu boyası.

İngiliz firması ve üretimi ürün, ben memnun kaldım. İlk fırsatta İlteber'in başkanlığında toplu cila günü belirleyip diğer ürünler ile mukayese edip son kararı veririz :)

Resim sırası karman çorman, cila öncesi sonrası karıştı cepten resim yüklerlen :)

fsfdhgfhgf28228361.jpg
fsfdhgfhgf28228362.jpg
fsfdhgfhgf28228363.jpg
fsfdhgfhgf28228364.jpg
fsfdhgfhgf28228365.jpg
fsfdhgfhgf28228366.jpg
fsfdhgfhgf28228367.jpg
fsfdhgfhgf28228368.jpg
fsfdhgfhgf28228369.jpg
fsfdhgfhgf282283610.jpg
fsfdhgfhgf282283611.jpg
fsfdhgfhgf282283612.jpg
fsfdhgfhgf282283613.jpg
fsfdhgfhgf282283615.jpg
fsfdhgfhgf282283616.jpg
fsfdhgfhgf282283617.jpg
fsfdhgfhgf282283618.jpg
fsfdhgfhgf282283619.jpg
fsfdhgfhgf282283620.jpg
fsfdhgfhgf282283621.jpg
fsfdhgfhgf282283622.jpg
fsfdhgfhgf282283623.jpg
fsfdhgfhgf282283624.jpg
fsfdhgfhgf282283625.jpg
fsfdhgfhgf282283626.jpg

tarihinde Ali El&#246ver tarafından düzenlendi
  • Beğen 12
Yorum bağlantısı

Tırt aypon da her yerden yansımış :p

Maşallah siyah araba cila yiyince ayna oluyor. Eline sağlık abi :)

Bu markayı hep kaportacilarda görüyordum ben de profesyonel ürün olduğu belli

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Tırt aypon da her yerden yansımış :p

Maşallah siyah araba cila yiyince ayna oluyor. Eline sağlık abi :)

Bu markayı hep kaportacilarda görüyordum ben de profesyonel ürün olduğu belli

Yansır aypon bir yıldızdır.

Saolasın, kaportacı dan ziyade boyacılar kullanıyor malum bu sacı düzeltmez çekiç yerine geçmez kutusu yumuşak :)

Evet sanayi işiymiş, kolay ve çabuk uygulanıyor, en önemlisi bakalım ne kadar dayanacak, 1-2 ay 3 ay ?

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Cok guzel olmus. Hatta asagidaki ornekteki gibi avatar fotografi olacak bir pozu yansitacak kadar net parlaklik saglamis:)

Saygilarimla.

sy3uvaje.jpg

tarihinde Evren İskent tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Yansır aypon bir yıldızdır.

Saolasın, kaportacı dan ziyade boyacılar kullanıyor malum bu sacı düzeltmez çekiç yerine geçmez kutusu yumuşak :)

Evet sanayi işiymiş, kolay ve çabuk uygulanıyor, en önemlisi bakalım ne kadar dayanacak, 1-2 ay 3 ay ?

Kaporta/Boyaci demek istemistim abi :p
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Nxt var iken böyle sanayi işi dandik ürünlere neden girersin abi hayret ya usa yı yeniden keşfetmeye ne gerek var ;)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Hale bak, bulaşık deterjanımı o kullandığın falçatamı ne o öyle, kandırmışlar seni, kazık atmışlar, eh be Tırtöver, neyse jipçiğede anca bu giderdi zaten, sanayi işi göz boyama bu yahu, resimlerde tırt, ayponun çektiği nede belli oluyor, hele şu poza bak hele, breh breh :)

sy3uvaje.jpg

hele wax (değilya neyse)sürmeye bak, kirli ellerinlemi dokundun wax mı yaptın, bune rezalet :)

fsfdhgfhgf282283618.jpg

Dalgalı pütürlü kaputun var, eğik büğük çıkmışın resimde, saç başta dağılmış, bu işlerden anlamadığın nede belli, hele saçlara bak, uykudan mı kalkıp giriştin jipçiğe be adam  :D

Jantlar nasıl 13" mü lastik yanağı jant kadar neredeyse bu ney kardeşim  :D  :p

Dur ben geleyimde adam gibi birşeyler yapalım şu senin tırt cipe, deterjanla tırt şeylerle bozucaksın tırt boyasını  :p

Bu pozda süper, işini bitirmiş, üstün boya korumasını tamamlamış adam edası ile çekilmiş bir poz, boyadaki beyaz şeylerde ne? Haa sedefli boya sanırım, übermiş  :D

fsfdhgfhgf282283611.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Nxt var iken böyle sanayi işi dandik ürünlere neden girersin abi hayret ya usa yı yeniden keşfetmeye ne gerek var ;)

su cibi tercih etmiş müşteri kitlesine bu kadar yüklenilmez ki

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Hale bak, bulaşık deterjanımı o kullandığın falçataı ne o öyle, kandırmışlar seni, kazık atmışlar, eh be Tırtöver, neyse jipçiğede anca bu giderdi zaten, sanayi işi göz boyama bu yahu, resimlerde tırt, ayponun çektiği nede belli oluyor, hele şu poza bak hele, breh breh :)

sy3uvaje.jpg

Dalgalı pütürlü kaputun var, eğik büğük çıkmışın resimde, saç başta dağılmış, bu işlerden anlamadığın nede belli, hele saçlara bak, uykudan mı kalkıp giriştin jipçiğe be adam  :D

Jantlar nasıl 13" mü lastik yanağı jant kadar neredeyse bu ney kardeşim  :D  :p

Dur ben geleyimde adam gibi birşeyler yapalım şu senin tırt cipe, deterjanla tırt şeylerle bozucaksın tırt boyasını  :p

Özel formülümüzü açık etme ha aman :p

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Kro ve x5 deniyor değil mi abi :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Abi bu taraflara gel de sana Autoglym SRp hediye edim, uğraşma böyle 3. Dünya ülkesi mamülleriyle :p

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Abi bu taraflara gel de sana Autoglym SRp hediye edim, uğraşma böyle 3. Dünya ülkesi mamülleriyle :p

3. dünya  :D

Gideceğim birkaç güne, Allah rızası için bir el atayım baride böyle gezmesin, SRP falan dolu bagajım, ama ne bilecek Tırtöver, polisaj mak. ıda alayımda dalayım şuna, ele güne madara olmasın bizim oralarda  :D  :tongue:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Güzel kareler olmuş sonuçta ve bir emek verilmiş tebrikler Ali, ürün hakkında bilgim olmadığı için bir şey diyemiyorum ama dayanma süresi hakkında bilgi verirsen seviniriz  :good1:

Sen bana o üründen hediye et, bende sana şalgam gönderem olmamı ?   :p  ( Sen şimdi Adana şalgamı diyeceksin ben de sana Ali Göde'den gönderirim olur mu ? )

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İ.Göksel Yaman

Amatör olarak uygulabilirliği çok üst düzey bir cila. Kısa bir denememiz oldu. Yapısı ile toz haline dönmeyip, özellikle ara yerlerde beyaz kalıntı bırakmaması çok iyi..

Ali abiminde dediği gibi, yakın zamanda bir cila gününde performansına bakacağız. Ama bence en iyi parlaklığı veren değilde en uzun ömürlü ciladır gözümde ve en az toz tutan ciladır.

Dayanımınada bir bak Ali Abicim. Kaç yıkama sonunda etkisini kaybedecek.

Nxt evet güzel ciladır harika parlaklık verir ama inanılmaz toz toplar ve etkisi kısa sürelidir.

Burada kendi yapmış olduğum amatör uygulamalardır.

Tabi ki bu seviyeye yaklaşmak için, boya yüzeyinin çok iyi hazırlanması gerekiyor.. Sadece cila ile olacak işler değil.

Hani derler ya üstüne cila atalım diye heh işte o bundan dolayı çıkmış bir söz :)

y6u6e3y3.jpg

yby5a2yj.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)

üstüne nxt2 yapalım, farkı daha rahat gör.

Ömürsüzmüş, onun yerine yıkama sonrası Sonax hızlı cila al sık dedi bir bilen...

Çakmaktaş dandik olan senin araban...

Nxt yi sor bakalım bilenlere, adını ezberlemişsin bıkbık başka laf yoh.

İngiliz malı bu da, sen git önce boyası pul pul soyulan ön tamponunu boyat :)

76 model Silika sahibi vesile ile böyle yorum yapmazsa kork o ciladan.

Hale bak, bulaşık deterjanımı o kullandığın falçatamı ne o öyle, kandırmışlar seni, kazık atmışlar, eh be Tırtöver, neyse jipçiğede anca bu giderdi zaten, sanayi işi göz boyama bu yahu, resimlerde tırt, ayponun çektiği nede belli oluyor, hele şu poza bak hele, breh breh :)

hele wax (değilya neyse)sürmeye bak, kirli ellerinlemi dokundun wax mı yaptın, bune rezalet

Dalgalı pütürlü kaputun var, eğik büğük çıkmışın resimde, saç başta dağılmış, bu işlerden anlamadığın nede belli, hele saçlara bak, uykudan mı kalkıp giriştin jipçiğe be adam :D

Jantlar nasıl 13" mü lastik yanağı jant kadar neredeyse bu ney kardeşim

Dur ben geleyimde adam gibi birşeyler yapalım şu senin tırt cipe, deterjanla tırt şeylerle bozucaksın tırt boyasını :p

Gel de bu wax ı senin 68 bg lik pancar motoruna yağ kapağını açıp boca ediyim boğayım o geberik fort zort beygirlerini.

Geldiğinde sana çay ısmarliyim, sülfürik asidli çok leziz bi iç sonrası über olacak senin için ;) Direkt Android cennetine...

Kro ve x5 deniyor değil mi abi :)

O kadar tokat atarsam fiat ile bu garip Çakmaktaş a işte böyle olur, tamam üzülme kapandı o devir bitti yenildiğin 10 araba fark yediğin günler

Hitler Mert, sen o srp den az biraz da aygaz tahrikli motoruna koy da sübablar eline gelmesin tez vakitte.

Olum senin araba şohben mi ki ona aygaz tüp bağlıyorsun ? Benzin koy benzin tüpçü seni.

Hadi bitir de şu işi forum detaycılık görsün

Arabası boyana boyana pırıl pırıl zaten. Ne gerek var cilaya sıfır boya vernik atılıyor 2-3 ayda bir direklere toslamaktan

3. dünya

Gideceğim birkaç güne, Allah rızası için bir el atayım baride böyle gezmesin, SRP falan dolu bagajım, ama ne bilecek Tırtöver, polisaj mak. ıda alayımda dalayım şuna, ele güne madara olmasın bizim oralarda

Evet ingiltere 3. Dünya, bravo size cicişler.

Polisajın ile kendi verniğini yak, benim arabam kıymetli...

tarihinde Ali El&#246ver tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Beğenen arkadaşlara teşekkür ederim :) Köstek olup laf sokuşturan 4 kafadara tek tek hesabını soracağım.

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Heh işte böyle bilenler, anlayanlar konuşsun ;)

Mercedes e yapılan Meguiars işlemi için tekrar teşekkürler İlteber.

Evet Nxt bazı illüminaticilerin savunduğu kadar da iyi değilmiş. Toz problemi ve dayanım konusuna deneyiminle açıklık getirdiğin için teşekkürler.

Amatör olarak uygulabilirliği çok üst düzey bir cila. Kısa bir denememiz oldu. Yapısı ile toz haline dönmeyip, özellikle ara yerlerde beyaz kalıntı bırakmaması çok iyi..

Ali abiminde dediği gibi, yakın zamanda bir cila gününde performansına bakacağız. Ama bence en iyi parlaklığı veren değilde en uzun ömürlü ciladır gözümde ve en az toz tutan ciladır.

Dayanımınada bir bak Ali Abicim. Kaç yıkama sonunda etkisini kaybedecek.

Nxt evet güzel ciladır harika parlaklık verir ama inanılmaz toz toplar ve etkisi kısa sürelidir.

Burada kendi yapmış olduğum amatör uygulamalardır.

Tabi ki bu seviyeye yaklaşmak için, boya yüzeyinin çok iyi hazırlanması gerekiyor.. Sadece cila ile olacak işler değil.

Hani derler ya üstüne cila atalım diye heh işte o bundan dolayı çıkmış bir söz :)

Bakalım dayanım ne olacak, sitesi iddalı konuşmuş ama bunun yarısına bile razıyım, uygulaması kolay çünkü.

Bu sitesi, dediklerine göre 3 ay a kadar mükemmel dayanım var.

http://www.farecla.com/automotive/compounding-systems/wax-top-liquid-wax-polish

ja9e5epa.jpg

Bu da ne kadar kolay uygulandığının videosu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...