İçeriğe Yönlendir

Farecla Wax Top High Gloss Son Kat Cila

Ali Elöver

Recommended Posts

Süha Demirtaş

Aynen öyle, vw fena değil ama senin araba dandik be kardeş. Kaç kere yolda kaldı, kapı döşemeleri sarkmış konsol yamuk yolcu airbag in orda vs vs, motor desen antika daha sayim mi ?

Sizin gibi bilenlerin cilası Nxt altına kaçırmış bu cilanın karşısında, youtube videosunu izlesen görücen, hem de fiyatı da nxt den uygun.

Ya Çakmaktaş 68 bg değil 160 bg lik focusun varken bile alırdım senin paçanı aşağı, onlarca benden tokat yeme videon netde geziyor boy boy 10 araba :)

Yolda kalmak mı :D bugün aşırı yüklü golf r da yolda kalıyor ne var yani bazı şeyler deneme yanılma yöntemi ile anlaşılıyor her zaman işinin ehli erol bey gibi adam bulunmuyor malesef ;) Bunun yanı sıra denediğimiz zamanlarda bende soft yazılım vardı 160hp felan değil di eğer 160 da olsa idi zaten punto nun yazı karakterini büyütmek lazımdı dikiz aynamda görünsün diye ;)

pd 130 1.9 tdi ya antika felan demenede çok şaşırdım abi ben seni az çok motorlardan makinalardan anlıyorsun sanıyordum ama yanılmışım yoksa sende mi yokuş yukarı gazlayanlardansın :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

pd 130 1.9 tdi ya antika felan demenede çok şaşırdım abi ben seni az çok motorlardan makinalardan anlıyorsun sanıyordum ama yanılmışım yoksa sende mi yokuş yukarı gazlayanlardansın :D

Aynen antika, lafımın arkasındayım :)

Evet yüklenince mekanik ve turbosu büyütülünce çok güzel yüksek bg de veriyor doğru, keza drag dereceleri ortada ama standartı çok da verimli bir motor değil, olsa idi vw bu motoru tarihin tozlu raflarına kaldırmaz hala üretiyor olurdu.

Eski teknoloji motor modifiye ye iyi cevap veriyor diye üretilmez, öyle olsa amerikan çift karbürötörlü v8-12 big blocklar 500 bg i güle oynaya veriyordu onlar da üretimde olurdu ;)

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Pd sistemi cr sisteminden çok daha verimlidir vw2008 yılına kadar da üretti ama üretim maliyeti açısından mevburen cr ye döndüler buda hiç bir zaman pd motora kötü deneceği anlamına gelmez abicim. Sdi motorlar evet verimsizdir onlara diyebilirsin ;) hafta sonu edirneye geliyorsan gerekli testleri yaparız abi ;)

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Pd sistemi cr sisteminden çok daha verimlidir vw2008 yılına kadar da üretti ama üretim maliyeti açısından mevburen cr ye döndüler buda hiç bir zaman pd motora kötü deneceği anlamına gelmez abicim. Sdi motorlar evet verimsizdir onlara diyebilirsin ;) hafta sonu edirneye geliyorsan gerekli testleri yaparız abi ;)

Alakası yok, hacimleri daha küçük 1600cc cr ile karşılaştırmak hata olur. Mesela yeni motor da olsa 2008 model dengi CR 3.20d 184 Bg.

Bak pompa meme CR den iyi bir sistem olsaydı Mercedes, BMW 3-5 e bakmak gider o sistemi uygulardı arabasına. Hangi sistem daha verimli diye tartışmak abestle iştigal olur malum pompa meme yok oldu, tarih oldu :)  Ben zaten PD kötü demiyorum, CR kadar verimli ve sessiz değil diyorum. 

Üretim maliyeti yüksek evet ama niye ? Çünkü sadece VW Group kullandığı için sürümü CR gibi yüksek değil ve bu da direkt ar-ge ve üretim maliyetine yansıyor.

Madem bu kadar kral bir sistemdi niye otomotiv devleri kimsenin beğenmediği Fiat'ın icadı sistemi kullanmaya başladı, çok verimli olsaydı o sistem herkes tarafından kullanılır ve maliyeti düşer tabana yayılırdı, ahhh Çakmaktaş ahhh senin motor PM diye kral o dersin, yarın CR alırsın kral öldü yaşasın yeni kral CR dersin :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Alakası yok, hacimleri daha küçük 1600cc cr ile karşılaştırmak hata olur. Mesela yeni motor da olsa 2008 model dengi CR 3.20d 184 Bg.

Bak pompa meme CR den iyi bir sistem olsaydı Mercedes, BMW 3-5 e bakmak gider o sistemi uygulardı arabasına. Hangi sistem daha verimli diye tartışmak abestle iştigal olur malum pompa meme yok oldu, tarih oldu :) Ben zaten PD kötü demiyorum, CR kadar verimli ve sessiz değil diyorum.

Üretim maliyeti yüksek evet ama niye ? Çünkü sadece VW Group kullandığı için sürümü CR gibi yüksek değil ve bu da direkt ar-ge ve üretim maliyetine yansıyor.

Madem bu kadar kral bir sistemdi niye otomotiv devleri kimsenin beğenmediği Fiat'ın icadı sistemi kullanmaya başladı, çok verimli olsaydı o sistem herkes tarafından kullanılır ve maliyeti düşer tabana yayılırdı, ahhh Çakmaktaş ahhh senin motor PM diye kral o dersin, yarın CR alırsın kral öldü yaşasın yeni kral CR dersin :p

Yani adamlar pd den bildiğim 160hp üzeri güç almadılar fabrikasyon olarak oda 2002 yılında alındı. O yıllarda örneğini verdiğin 3.20d bmw 150hp idi abi. Neden başka firmalar kullanmadı bilmiyorum ama bakacak olur ise 1.9tdi kökeni eskiye dayanab bir motordur. Örneğin 99 senesinde 130hp lik versiyonu var bu yıllarda diğerleri de turbo dizeldi ama yıldız pompa :) biraz bilgi olsun diye yazayım pd motorlar 2000bar ile çalışır cr 1600 bar ile verimlilik ve atomize kıyaslaması yapılması daha başlamadan biter. Diğer firmaları bilmiyorum ama ford 1.9 tdi 115hp yi uzun zaman vw den alıp kullandı ki kuvvetle muhtemel vw bu motorları diğer firmalara çok pahalıya telif hakkı ile veriyordur ;) örneğin 1.9tdi enjektörü direk egzantrik ten tahrik ile çalışır, motor üzerinden enjeksiyon ayarı mekanik olarak yapılır nerde cr de bu yapı ;)

Cr sisteminde yine vw max hp yi 4400 devir de verecek teknolojiyi üretti hatta buda yetmedi max hp yi bir sonraki modelinde sabit 3000-4000 arasında verecek şekilde dizayn etti. Mucidi fiat evet ama boynuz kulağı geçer acımaz aynı benim senin dacia motorlu mersonu geçeceğim gibi abicim :) denemesi bedava hafta sonu edirne yollarında :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Neyse Ali abicim konunun akışını değiştirmeyelim malum meyve veren ağaç taşlanır pd tdi tartışmasını benim konuda devam ettiririz ;) saygılar sevgiler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ama bekliyoruz resimlerinizi  :biggrin:

Yine ürküp kaçmazsa görüşücez de, 3 kere geldim 3 kere davet çıkardım yok adam arazide :) Koydunsa bul, Edremit de aradım über dandik arabasını bulamadım.

Yoksa ali abi sanal'mı  :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ama bekliyoruz resimlerinizi :biggrin:

Yoksa ali abi sanal'mı :D

Hakan resim işi zor, bende sende forumda daha çok bekleriz. 3 kere adres telefon verdim ama tık yok, adam sanal bir figür. Android işletim sistemi tabanlı bir trojan.

Kod adı HaTiCe.exe veya Kadastro.exe

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Neyse Ali abicim konunun akışını değiştirmeyelim malum meyve veren ağaç taşlanır pd tdi tartışmasını benim konuda devam ettiririz ;) saygılar sevgiler

Tamam güzel kardeşim, bi ara ben senin pd'li traktörü Clk ile tokatlerken bu konuyu da irdeleriz ;)

Yorum bağlantısı

Hakan resim işi zor, bende sende forumda daha çok bekleriz. 3 kere adres telefon verdim ama tık yok, adam sanal bir figür. Android işletim sistemi tabanlı bir trojan.

Abi sen yinede büyük konuşma derim  :D Tamam resimden vazgeçtik  :D

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Dur hele elbet alacağım ifadeni :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...
Alperen Kaya

s.a abiler babam bu cilayı almış gelmiş nasıldır ? 

OMLk63.png

birde kendimiz ilk defa uygulucaz nasıl uygulamalıyız 

Yorum bağlantısı

aynı ürünü geçen hafta aldım Gayet güzel bi ürün biraz ıslatıp kullanmalısınız.

Yorum bağlantısı

birde kendimiz ilk defa uygulucaz nasıl uygulamalıyız 

Konunuz birleştirilmiştir. Aynı zamanda aşağıdaki konulara da göz atabilirsiniz.

Saygılarımla,

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/259511-nerdeyse-bitik-boyal%C4%B1-arabada-farecla-wax-top-harikas%C4%B1/

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/282193-farecla-wax-top-glaze-dark-colours-mu/

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...