İçeriğe Yönlendir

Nerdeyse Bitik Boyalı Arabada Farecla Wax Top Harikası

Ali Elöver

Recommended Posts

Derviş Özhan

emeğinize sağlık bende 3m pastasını aldım 60tl den 40tl ye indirimde kampanya vardı + Amway oto cilası ile kullandım sonuç süperdi ama bide bagajda güneş yanığı olmasaydı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Bu tarz ürünlerden bir şey beklemeyin, yıkama sonrası bir kaç gün mutlu eder sadece ;)

Ali abi pes et artık, bal da tuz olmaz su da ateş yanmaz bundan da wax olmaz :p

Anca bıdı bıdı, yap bir icraat da koy senin malını görelim.

Hiç bir şey olmaz 3-5 yıkamada, tahminen minimum 1 ay gider, 2-3 ay süpriz olur sanmam o kadar gideceğini.

Eski haline döneceğini kesinlikle düşünmüyorum. Az biraz matlaşır. İstanbul a gidip geleceğim, 1 ay sonra tekrar resmini çekerim aynı bölgenin.

ilk yıkamada gidermi acaba parlaklığı

Kesinlikle gitmez. Spo yu bu sabah yıkadım, boncuk damla her yeri kuruladım en ufak bir kayıp yok.

İngiliz malı ürün, merdiven altı çin işi değil ki 1-2 yıkamada koyversin.

Kaput resmi varmı? Farkı anlamak daha kolay olabilir. Ellerinize sağlık....

Kaput ile tavanda ve bagaj kapağında vernik yanığı var, o yüzden ellemedim :)

Canlı gözle fark çok belirgin, sahibesi şaşırdı bir ara yaptıriyim dedi.

Ee cilalı resimler nerde? :crazy:

Hocam denize düştü o resimler, akıntı ile sizin tarafa doğru yolda, akşam 21 sularında her zamanki plajında her zamanki yüzme kıyafetin ile ol, o seni bulur :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Özet= son kat geçici parlaklık ve ıslak görünüm için kısa süreli sadece görüntü veren ucuz ve pratik bir ürün :) dahasımı? Yok :D

Amatör ellerde hatta bariz çıplak elle :D yapılan bir uygulama, sağolsun Tırtöver sayesinde ucuz bir makyaj malzemesi daha öğrenmiş olduk :D:p

Olayı ıslak görünüm, gayette güzel oluyor, buda var tabii.

Hoşgeldin bay eleştiribaşı...

Aygazcı Mert ile madem bu kadar çok biliyorsunuz, en iyi ürünler sizde, niye bize bu güne kadar anlatmadınız da böyle işlerle uğraştırıp yoruyorsunuz beni ?

İkinize de ayrı ayrı uçup kafa mı atiyim istiyorsunuz :)

Çok bilmişler olarak açın bir detailing konusu, koyun ürünleri, uygulama resim ve taktiklerini de paylaşım olsun aydınlanalım.

Ama nerdeeee, anca klavye başından bıdı bıdı onu beğenme bu ilk yıkama da gider o zırt bu pırt.

Hadi hodri meydan, klavye başından sallama devri bitti. Daha iyisini yapın bakalım tek ürünle aynı birim maliyetle ve bu kadar zahmetsizce de görelim....

Aldırcan abi bizede şimdi birer tane firma ile bağlantı varmı.? :crazy:

Hehe yok valla ama abartı üne sahip ürünlere saçma paralar vereceğinize ben tavsiye ederim. Spo ya yaptım, Clk'nın meguiars etkisi azalsın bununla yapacağım 2-3 ayda bir.

İnternet veya sanayi sitelerinde boya işi yapan dükkanlarda var, marketlerde yok maalesef.

Boytem de ki satıcı ya bu ya da 3M alın dedi, amatör kolay uygulama ve fayda/maliyet olarak rakipsizmiş. Keza aynı yer kiloluk e bölünmüş meguiars ürünleri de satıyor.

Elinize sağlık gayet güzel olmuş. Bir detailing meraklısı olarak bence de iyi iş çıkartmışsınız.

Arkadaşların da merak ettikleri gibi bu işte daha da önemlisi kalıcılık süresi sanırım. Eğer 2 ve daha fazla ay kalıyorsa mükemmel bence...

Cem Bey saolun, çok meraklı ve bilmiş değilim diğer kardeşler gibi ama güzel ürün tavsiye etmişler. Boytem e Meguiars Nxt 2 almaya gittim bununla çıktım.

Bence bu parlaklık max 2 ay kalır. Ama 4 ay sonra da ilk haline kesinlikle dönmez sanıyorum, ortada bir yerde olur.

Nereden temin edilebilir abi...

İnternet, boya malzemesi satan dükkanlar sadece. Ticari işletmelerin tercih ettiği bir marka, sanayi de çok seviliyormuş, bizim gibi son kullanıcılar pek farkında değil.

otto diye bir komşumuz var, içten yanmalı motor yaptım diodu ben de akşam ona bakacağım :rofl: işe yarar tabi yaramaz mı, cif i sulandır bir de onunla yap o da yarar bağ bahçede canın sıkılmşı senin

mazdayı kaça alırız?

Sen Cifle yap Çaylar abi, en iyisi o, olmadı kezzap at pırıl pırıl sac çıksın

Mazda teyzenin ölüm yadigarı gibi olmuş, klimasız boya yanıklı 125.000 km de. Satmam boyatırım bahara dedi. 15 senedir biniyormuş.

Abi elin değmişken tamamına yapıvereydin, ne sevinirdi teyze

Şaka bir yana, gayet iyi gözüküyor.

Vay Ceyhun kardeş, yıllardır yoksun toplantılarda, bekleriz. En son 6-7 sene önce köz kanat da görüştük.

Arabada boya kalmamış her yeri vernik yanığı. Dedim zaten köşesinde test yapacağım el kadar tamam dedi, boyanacakmış zaten sene sonu.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

boyaya ne gerek var, selpakla diş macunu dururken

vernik yanığı değil o, verniği yanmış arabaya vernik atsan parlamaz :mangal:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ali abi sen tozlu yüzeye direk ürünü mü uyguladın ? eğer öyleyse waxın etkisi bitince yüzey daha da çizik olacak komşu kapıya dayanır o zaman

Olur mu Mert :) Çamurluk ucu ile bagajın birazının tozunu ıslak bezle sildim kuruladım, anlaşılsın temiz hali diye. İlk resimlere bak bir de arabanın genel haline, 15 gündür yıkanmamış toz içinde. O tozla cila yapsam moka döner boya astar çıkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

g3 pasta, tozla yapılır, sor boyacına bak ne diyecek, 10numara cila nasıl diye de sor anlatsın sana

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Aha buradan mesela, makyaj malzemeleri nede çok seviliyotmuş yahu :D

Daha öncede yazdımya Mert, yüzey temizliği hak götüre zımpara etkisi maksimum düzeyde :spiteful:

Gel de sanada zımpara yapıcam, über olucan kaçmasana bekliyorum....

Koordinat da verdim gelsene :nazar:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Abi birtek o parçayı yapıp bırakmadın değil mi? :D

O parça bile değil, ucunu yaptım sadece, kadıncağız ne güzel olmuş dedi :). Araba kan ağlıyor Furkan, mok gibi olmuş boya.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Tavan ve kaput vernik yanığı dolu, pütür pütür dökük.

Ah be Çaylar Abi, hadi Mert ile Androidoğlu amatör anlamazlar da sen yıktın beni yanlış tespitinle :)

9evu7eja.jpg

g3 pasta, tozla yapılır, sor boyacına bak ne diyecek, 10numara cila nasıl diye de sor anlatsın sana

G3 pasta profesyonel uygulama, saca girersin dediler, işi bilmeyenin kullanacağı ürün değilmiş. Hard bir pastaymış.

koordinat vermeyen?

Buyrun beklerim....

yjaju9e8.jpg

uzehuqa3.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Ali abi, merak etme az kaldı 12 gün sonra 6. Ayı dolduruyorum. Konusunu açar utandırırım seni haklıymışsın kusura bakma dersin :p

Heheyt kumsalların efesine bak :p bir de klavye ergeni deseymişsin :D

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

:D

Bunlar nedir Çaylar Abi ? Un mu dökülmüş acaba boyanın üstüne de vernik yanığı efekti veriyor :p

unazyhyz.jpg

ymatery3.jpg

e8abagep.jpg

u3yjumez.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Ali abi, merak etme az kaldı 12 gün sonra 6. Ayı dolduruyorum. Konusunu açar utandırırım seni haklıymışsın kusura bakma dersin :p

Heheyt kumsalların efesine bak :p bir de klavye ergeni deseymişsin :D

Niye 12 gün ? Yarın akşam üstü yap tek bir parçayı komple emsal örnek demonstrasyon vs vs koy buraya.

Yarışmaya katılmıyoruz genç hırs yapma :p Olduğu kadar, olmadığı kader be...

Kumsal değil ya, okey takılıyoruz deniz dalgalı 3-4 gündür tadı yok Altınoluk, Akçay, Güre, Assos keyifsiz.

Yok be ergenlik bitti siz ikinizin , yanılmıyorum di mi :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

o çatlaklara sürsene selpakla hacı şakiri, onlar da boya çatlağı, vernik yanığı değil....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver
(düzenlendi)

Akşam üstü bir posta da bagaj kapağının sağ alt köşesine uygulama yapiyim de aynı parça üstünde yapılan yer ile yapılmayan yer arasındaki fark belli olsun dedim.

Kobay yine aynı araba :) Kadıncağızın arabası zaten yanıklardan yamalı bohça gibi bir de ben köşeden parlatma yapınca oralar yeni boya atılmış yama yapılmış gibi oldu. 

Arabadan bir jelatinli dosya aldım, aslında kamufle edip ayıracak bir bant olaydı net tam ortadan daha iyi olurdu ama acele ile bu kadar. 

Üçgen şeklinde bir alana uyguladım, cilaya başlamadan önceki resimler. Malzeme tuvalet kağıdı Solo ve Farecla Wax Top. 

KAPORTAYA ISLAK BEZLE SİLİP, KURULAYIP TEMİZLEDİKTEN SONRA CİLA UYGULAMA YAPIYORUM... ARABA KİRLİ DİYEN ARKADAŞLAR DİKKATLİ BAKSINLAR...

34FK3701.jpg
34FK3702.jpg
34FK3703.jpg

CİLA YAPACAĞIM ÜÇGEN BÖLGE

34FK3704.jpg
34FK3705.jpg

BİRİNCİ KAT SONRASI CİLA YAPILAN KÖŞEDE VE CİLASIZ BOYANIN DURUMU

34FK3706.jpg

İKİNCİ KAT SONRASI BOYANIN DURUMU, PASTA YAPILMADI, SADECE WAX. 

34FK3707.jpg
34FK3708.jpg

BAŞLARKEN Kİ BOYANIN DURUMU MAKRO İLE

34FK3703.jpg

tarihinde Ali El&#246ver tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

ürün sadece wax değil ki :rofl: bi ara uğra bana mangal felan yapalım ağustos ta

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

ürün sadece wax değil ki :rofl: bi ara uğra bana mangal felan yapalım ağustos ta

Black hole show glaze tarzı bir wax değil Çağlar Abi haklısın, hafif aşındırıcı hare giderici özelliği var.

Koordinat ver Çaylar Abi gelem, ne zaman mangal a hayır dedimki :)

Demek ki adamlar sadece parlatıcı yapmıyorlar wax değince, içine hare gidersin diye bişeylerde koyuyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Dere

boyaya ne gerek var, selpakla diş macunu dururken

NErden biliyon, boyacı mısın? :seytan:

Yorum bağlantısı
Ali Elöver

NErden biliyon, boyacı mısın? :seytan:

Bence badanacı, boya vernik yanıklarını anlamadı, sıva çatlağı sandı Çaylar Abü.

Elinde mala fırça girişirken görmüşler bir mondiye, beğenmedi Metmet Abi ye sattı sonra.

Ben onay verdim alınır ve her yıkama sonrası kullanılır :)

Yuh, istersen yıkama arasıda köpüklü kovaya sık iki fırt tam cilalı yıkama olsun ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Elöver

Çaylar Abi'nin oto boyacı dükkanından masa üstü ekipman halleri. Birazdan bir Focus boyayacak.

da4aty4a.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Niye 12 gün ? Yarın akşam üstü yap tek bir parçayı komple emsal örnek demonstrasyon vs vs koy buraya.

Yarışmaya katılmıyoruz genç hırs yapma :p Olduğu kadar, olmadığı kader be...

Kumsal değil ya, okey takılıyoruz deniz dalgalı 3-4 gündür tadı yok Altınoluk, Akçay, Güre, Assos keyifsiz.

Yok be ergenlik bitti siz ikinizin , yanılmıyorum di mi :p

12 gün sonra 6. Ay bitmiş olacak uygulama üstünden, ondan dolayı diyorum. Hiç bir katkı yapmadan normal şampuanlarla hatta benzinliklerde ki wax katili şampuanlarla yıkadım. Test yani

Kumsal deniz okey tat vermezse Ali Androidoğlu'na git, belediye Fiesta parçalama festivali yapmış ve 68hp fiesta parçalayana ödül varmış :p

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...