İçeriğe Yönlendir

King Of The Wax And Protect! Nasiol Zr53 Nano

Mert Yeldan
Çözüme git Mert Yeldan tarafından,

Recommended Posts

Ali Cihangiroğlu

Yıkamadan yıkamaya Mequiars Quik Wax ya da Nasiol MetalCoat F2 atarsın abi ayna gibi olur.

Aramızda işi abartıp zr53 üstüne ay da bir Colli atıp yıkamadan yıkamayada Quik Wax a niyetlenen var :D

:D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Onaylıyorum ve destekliyorum, tam bir Fiyat/Performans ötes bir ürün ayrıca direk ve açık şekilde çok pis net olarak Tırtöver i duman etme yetisine sahip bir ürün  :D

Bende uyguladım, silerken bir köşeyi atlamışım, kontrol ederken yarımsaat sonra gördüm, koruma başlangıç süresi olan 2 saat geçmediği halde çıkarmak 7-8 kez pasta yapıp ter içinde kaldım, bunu sürdükten sonra 10-15 sn. sonra su damlacıkaları gibi oluyor, o sırada tekrar yayıp anında silip parlatacaksınız, bunu atlamışım canım çıktı düzleyene kadar, 2 saat sonra korumaya, 48 saat sonrada çizilme ve mega korumaya geçiyor, deneme yaptığim toyota kaportasına akşamdan sürdüğüm ürünü sabah pastayla bile çıkaramadım, 8-10 saat sonra manyak sertleşiyor, 48 saat sonra tam cam, zaten silika tabanlı bir ürün, çok fena kaplıyor ve çıkmıyor, bu sür hiçbirşey yapma yine banamısın demez aslında ama ben abartmayı severim, 48 saat sonra kaput ve tavana 1 kat daha atacağım, sonra üstüne colli atıp, sonrasında sadece her yıkamada hızlı cila geçeceğim, bu sayede colli tabakası aşınmayacak, zr53 tabakasına hiç gelmiyecek sıra, sadece düzni hızlı cil ile 1 sene dayanım az bile  :D

Yalnız dikkat edin, hata affetmiyor, yaptın hatayı 1 dakka sonra farkettin, terlemeye hazır olun, sağlam kol kası yapacaksınız demektir  :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Adaş whatsapp ta söylemeyip adını sır gibi sakalamdığın ürün demek bu ha :) Bende yeni bir şey keşfettin falan sanmıştım :) Bende detailingturke üyesiyim orada çok kullanılıyor bana pahalı ve uygulaması zor geldiğinden uygulamamıştım :)

hahaha :) Çizikleri maskelemesi nasıl var mı öyle bir özelllik yoksa sadece koruyucu mu :)

Çizik maskeleme basit iş, sonrasında hare bile kalmaz, bundan sonra olay bitmiştir, nano falan ama bu harbi nanoymuş, bagajı boşaltayım artık, sadece şampuan ve hızlı cila yeter, zaten zr53 ün 3 te 1 i hala duruyor, seneye Allah kerim, o zaman bir kat daha kaput ve tavana atarız, zaten yanlara birşey olmuyor :)

Kafaya buff gecirmek lazım ter damlamasın :)

Herşey hazırsa bunu yaparken terlemiyorsun, hızlı ve kolay uygulaması, sadece ilk yapışta ufak ufak başla, sonrasında kuruma süresini anlayıp ona göre alan büyütüyorsun (hava serinse daha rahat oluyor, 30 derece falansa en fazla 40*40 cm. bir alanda çalışın), sürdükten sonra az bekle, damla damla olacak ürün, o sırada fazla bastırmadan hemen yayacak ve hiç beklemeden başka bir mf bezle parlatacaksın, geciktiğin an 2. bir dalgalı vernik tabakan hayırlı olsun demek gerekiyor :)

Bu arada ped leri her panelde kullanmayın, 1 panel en fazla 2 panelde, sonra yenisine geçin, bu arada eğer pad yetmezse çözümü buldum, makyaj silme padleri var, ondan alın hem ufak hemde küçük alanda çalışmaya acaip müsait olur.

20130119_203506.jpg?w=646

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Şuan için mega üçlüm bunlar, colli şart değil ama zr53 korumayı koruyan wax olarak atacağım artık  :D  zr53 ün üstüne gerek yok ama ben camsı görünümü abartmak ve 1 sene korumayı dahada aşmak için uygulayacağım, nasılsa bagaj dolu  :D

17891290_174415480.jpg

COLLI+915+PACKAGE+OVERALL.jpg

meguiars_ultimate_quik_wax.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy

Ürünün koruması oldukça iyi gibi. Ama bunu uygulamak için bomba imha ekibi gibi sabır ve beceri gerek. En azından bana göre değil.  :i-ih:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Boya ölçüm cihazlarında ,bu ürünü uygulayan bütün araçlar komple boyalı çıkar gibi geliyor :D :D 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Boya ölçüm cihazlarında ,bu ürünü uygulayan bütün araçlar komple boyalı çıkar gibi geliyor :D :D 

+1, 3 sene arka arkaya yaptırırsan da pert. Tavan dahil. Taklalı..  :D

Yorum bağlantısı
Akan Belen

Colli üstüne meg quik in tutumunu nasıl ve colli üstüne atınca bariz bir fark oluyor mu

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Nerede okuduğumu unuttum, 15-20 mikron etkiliyor diye hatırlıyorum.

Eline sağlık Mert, 6 ay sonraki su iticilik videosunu müsait bir zamanında ekler misin?

Bu arada detailturkey e üye misin?(Genelde orada kullanıcıları)

6 aya daha 12 gün var ama, sadece basınçlı su. Islanmayayım diye pek yanaşmadım umarım anlaşılır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Atılır mı üstüne hocam merak ettim :)

Bence de atılabilir ama ben atar mıyım(uğraştığıma değer mi?) atmam ;)

Ben 2 tane sıfır araca yaptım zr53 ü ama takip edemedim ne zamandır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Nerede okuduğumu unuttum, 15-20 mikron etkiliyor diye hatırlıyorum.

6 aya daha 12 gün var ama, sadece basınçlı su. Islanmayayım diye pek yanaşmadım umarım anlaşılır.

İşten bakamıyorum youtube kapalı ama evden bakayım, tşk.

15-20 mikron çok uçuk bir rakam 5 mikron/tek kat olsa dünyada efsane olur ;)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Bence de atılabilir ama ben atar mıyım(uğraştığıma değer mi?) atmam ;)

Ben 2 tane sıfır araca yaptım zr53 ü ama takip edemedim ne zamandır.

Köksal hocam uygulamalarının konusunu açsan ya millet görse nasıl oluyor :)

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

İşten bakamıyorum youtube kapalı ama evden bakayım, tşk.

15-20 mikron çok uçuk bir rakam 5 mikron/tek kat olsa dünyada efsane olur ;)

Öyle bir şey hatırlıyorum ama net değil hocam, sitesinde de 800-1000 nm yazıyor, nm nanometre heralde.

Bu işlemi yapmak için kapali garajda şart,dışarda herşey var :)

Ali Cihangiroğlu açık alanda yaptı, ben de :p

Bir nm, metrenin 1000000000 biri imiş, yani milimetrenin 1000000 biri oluyor. 1000nm o zamanbir milimetrenin 1000 biri oluyor gibi sanırım.

1 mikronda bir metrenin 1000000 de biri imiş. 1 milimetre 1000 mikron yapıyor bu durumda, 1000nm 0,001mm ise sanırım 10 mikronda tekabil ediyor. Kafam karıştı :D

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz

Sen su iticilik ve parlaklığa bak boşver mikronunu nm sini, tadını çıkar :good1:

Arabanın arkasına da çekemeyen nano yapsın yaz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Sen su iticilik ve parlaklığa bak boşver mikronunu nm sini, tadını çıkar :good1:

Arabanın arkasına da çekemeyen nano yapsın yaz :D

Nano yaz 5353 e yollama içinde kalsın yazacam :p

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Detailing sitelerinde bol bol kullanılan bi ürün. Dayanimi da mükemmel ama titiz uygulama istiyor gördüğüm kadarıyla :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan
(düzenlendi)

kr4RdD.jpg

Bu foto da 6. Ay yest videosundan sonra çekildi.

6 ay önce atılan polisaj ve zr53..

iPhone 4 ile çekildi.

tarihinde Mert Yeldan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Kaplama kalınlığı: 800-1000 nm

Coating thickness: 800-1000 nm

alın size kalınlık :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Ben açık alanda yaptım, toz falan dert değil, tabii deli gibi olmayacak, burada 1 saat bekledimmi toz oluyor araba, neyse gelelim konuya, korkacak birşey yok, az önce arabanın yanındaydım, kaput ve tavanı ve bagaj ile spoyleri önce tozdan arındırıp ipa ile birkez daha silip 2 kat zr53 attım, acaip alıştım artık, pad ile 50*50 lik bir alana gölgede sürdüm, takribi 30-40 saniye sonra ürün su damlası formu alıyor, hani korumalı araca su sıkınca nasılsa öyle, bu hale gelince 1. mf bez ile bastırmadan yayın ve ardından yine bastırmadan 2. mf bez ile parlatın, o kadaaaar, 1 dk. sonra zaten bez durmuyor, üstüne koyduğum bezi üfleyerek itiyorum  :D

Sonrasında jantlara ve direk rüzgarı yaran köşe kısımlara bir kat daha attım, hala kutunun dibinde 5.mm kadar ürün var, fazlasıyla yetiyor, çok sürmeye gerek yok, manyak güzel oldu vallahi, Mert süper ürün harbiden  :good1:

Bu arada baktım pad de ürün var, sağa sola sürerken aklıma Hatça One nambır van geldi, zaten ekran koruması var bende üzerine zr53 sürdüm  :D   sonuçmu? süper net parmak izi kalmayan çizilmeyen manyak korumalı ekranım oldu  :D  :D  :D

Daha işim var ama 48 saatın dolmasını bekliyorum :)

pjYVJfA.jpg?1

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Ürüne alışamadım , belki işe yarıyordur ama bana göre gelmedi ;)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Safak Acar

Siyah araba alda uğraştığına deysin, Fotokopi çek ;) (gri beyaz uğraşmaya değmez :crazy:  ) 

Bunlarda benden sana gelsin :D Formula1 cila :p

image.jpg

image.jpg

He bunlar oynanmış diyorsan buyur orjinalleri :D

image.jpg

image.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Siyah araba alda uğraştığına deysin, Fotokopi çek ;) (gri beyaz uğraşmaya değmez :crazy:  ) 

Bunlarda benden sana gelsin :D Formula1 cila :p

İyi parlamışta, biz korumadan söz ediyoruz, ne sürsen böyle parlar zaten  :p zr sür sonra kafana göre ne sürersen sür bir daha resimlede görelim :)

Koyu renkte harbi süper olur, haklısın.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...