İçeriğe Yönlendir

Jettama Yaptıklarım ( Çakma Xenon İçerir! )

Emir Karadağ

Recommended Posts

Emir Karadağ

Evet arkadaşlar Jettama birşeyler yapmamın zamanı geldi dedim ve başladım...

jnnfu5Bl.jpg

FyoYyxjl.jpg

efL0h4Bl.jpg

Yaptıklarım =

1- Mühürlü APP'ler yapıldı...

2- Farlar kararmış ve çizilmişti onlar pasta ve cila yoluyla halledildi...

3- Multimax marka 4300 K xenon takıldı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Güzel Olmuş  :good1:

Birazdan birisi yazar merceksiz xenona karşıyız diye 

Tabi ki karşı olucaz... 1 parçacık senin ve senin gibi düşünenlerin yoldaki aydınlatma performansı ve görselliği umrumda değil, karşıdan geldiğin zaman benim görüşümü kapatmanın ? arkamdan geldiğin zaman beni rahatsız etme hakkın yok ;)

Yorum bağlantısı

Kubilay bey ben aksi birşey demedimki birazdan biri yazar dedim farklı bi şekilde benimsedim sadece tabikide bizde karşıyız ve asla kullanmayız

Kardeşim seçtiğin cümleleri iyi seçmeni öneririm... ''Birazdan birisi yazar merceksiz xenona karşıyız diye'' demen bu işe karşı olmadığını ve karşı olanlara karşı bir tavır almış olduğunu belirtir... ;)

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

:nazar:  rengi duruşu gayet güzel xenon görünüşte güzel ama gerçekten çok küfür ettirtiyo  :fiuw:

Kardeşim seçtiğin cümleleri iyi seçmeni öneririm... ''Birazdan birisi yazar merceksiz xenona karşıyız diye'' demen bu işe karşı olmadığını ve karşı olanlara karşı bir tavır almış olduğunu belirtir... ;)

abi zafer yanlış bişey söylememiş olucakları yazmış o kadar birazdan herkes xenon takmaman gerektiğini söyleyecek tarzında söylenmiş bir laf çünkü daha önceden de sürekli dönen muhabbetler bunlar  :yes:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Oflaz

Farların eski halini biliyorum çok ciddi açılma olmuş plaka güzel olmuş güzel günlerde kullanın  :nazar:  xenonlar konusunda arkadaşlarla aynı görüşteyim  :)

Yorum bağlantısı

:nazar:  rengi duruşu gayet güzel xenon görünüşte güzel ama gerçekten çok küfür ettirtiyo  :fiuw:

abi zafer yanlış bişey söylememiş olucakları yazmış o kadar birazdan herkes xenon takmaman gerektiğini söyleyecek tarzında söylenmiş bir laf çünkü daha önceden de sürekli dönen muhabbetler bunlar  :yes:

Ateşli gençlik :D:p Seveceksiniz tabi beyaz beyaz lambaları :fiuw:

Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu

Ateşli gençlik :D:p Seveceksiniz tabi beyaz beyaz lambaları :fiuw:

tabiki de seviyorum kendi aracımda da sadece içinde ve plaka lambalarında kullandım farlara veya sislere asla takmayı düşünmem çünkü kendi hoşlanmadığım şeyleri başkasına yapmam  ;)

Yorum bağlantısı
Emir Karadağ

öncelik kaporta olmalı bence.

Sırada o var...

Yorum bağlantısı

Appler hayırlı olsun ama o xenonlar merceklenmeyene kadar :i-ih:

Dün bi civic arkamda merceksiz xenonla geliyordu dikiz aynami yukari kaldirdim yine göz alıyor. Arka sisi açtım anlar diye yok hala geliyor durdum çektim sağa devam etsin diye kör oldum resmen

Yorum bağlantısı
Emir Karadağ
(düzenlendi)

Ben yazayım bari, bu saçmasapan kite para verene kadar kaliteli bir ampül alsan hem aydınlatman daha iyi olurdu ( far yapısı gereği) hemde diğer insanları rahatsız etmezdin..

Ben uzun yolda da kullandım yolu gayet iyi aydınlatıyor ayrıca göz almıyor isterseniz test edebilirsiniz... Zaten bunları mercekli farlı olan Fiestam'dan çıkardım yanda resimde görülüyor :biggrin:

aracınız çok çok iyi ;)

Teşekkürler...

Güzel Olmuş  :good1:

Birazdan birisi yazar merceksiz xenona karşıyız diye 

Teşekkürler zaten yazdılar...  :D

Farların eski halini biliyorum çok ciddi açılma olmuş plaka güzel olmuş güzel günlerde kullanın  :nazar:  xenonlar konusunda arkadaşlarla aynı görüşteyim  :)

Teşekkürler  ayrıca göz almıyor isterseniz test edebilirsiniz far ayarım tam... :) 

tarihinde Emir Karadağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Istersen far ayarını yere tam dik yapın xenon gazinin patlama bicimi itibari ile o ışını toplayacak tas veya mercek yoksa her türlü saçılır ve göz alır. Neyse zaten yediğiniz selektorler ile anlarsınız göz alıp almadığını

Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar

Aracınızı güzel günlerde kullanın. Ama farlar beyaz görünsün diye başkasının hayatına müdahalede bulunmayın. İstanbuldan Erzuruma gece gittim ve bir sürü araçla karşılaştım. Çakma Xenon olan araçların hepsi rahatsız etti adeta gözlerimin önüne beyaz Perde indi. Rahatsız etmeyen Xenona rastlamadım hiç. Yine de tercih sizin. İnşallah yakın zamanda bu farlarla ilgili yasal çalışma yapılır. Belki de vardır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Mercek olmayıp ta "far ayarım tam, göz almıyor" diyen birisi, muhtemelen hiç aracının karşısına geçip bakmamıştır :)

10mt'den gece bi duvar görüntüsü atın, beraber bakalım.

Her gördüğüm karşıdan gelen merceksiz xenon'da, bi-xenon'larımı açınca ikimizde kör kör gidiyoruz :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı

Mercek olmayıp ta "far ayarım tam, göz almıyor" diyen birisi, muhtemelen hiç aracının karşısına geçip bakmamıştır :)

Her gördüğüm karşıdan gelen merceksiz xenon'da, bi-xenon'larımı açınca ikimizde kör kör gidiyoruz :)

Bi-xenon anlık tavşan eder... Merceksiz xenon... daimi tavşan etmeye teşebbüs :D

Yorum bağlantısı
Emir Karadağ

O kadar da değil yani :)  fırsatını bulduğum an çekip göndereceğim...

Yorum bağlantısı

O kadar da değil yani :)  fırsatını bulduğum an çekip göndereceğim...

Açık ve net :)

modsonucu.jpg

Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Ben bir ara çakma xenon kullandım focus 2de.kim ne derse desin focus 2 de göz almıyor.(8000k ile ) 1 yıl boyunca bir kişiden selektör yemedim bir kişide göz alıyor demedi.sağından solun dan üstünden altından karsısından her türlü denedim bir sorun yoktu.ama baska araclarda xenon  :i-ih:  :i-ih:

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur

Ben bir ara çakma xenon kullandım focus 2de.kim ne derse desin focus 2 de göz almıyor.(8000k ile ) 1 yıl boyunca bir kişiden selektör yemedim bir kişide göz alıyor demedi.sağından solun dan üstünden altından karsısından her türlü denedim bir sorun yoktu.ama baska araclarda xenon  :i-ih:  :i-ih:

Bende Connectimde eski sahibinden kalma 6k sistemi 5-6 ay kadar kullanmıştım ve kimseden böyle bir uyarı veya selektör yememiştim, keza birlikte yola çıktığımız tonla insan da kalkıp demedi kardeşim senin farlar göz alıyor ne bunlar diye.. Her ne kadar kabul görmese de bende far ayarının en düşükte olmasına bağlıyordum bunu..

Vesselam forum tamamen "merceksiz xenon" kelimeleri karşısında cephe almaya müsait, polemiğe de girilmez bu konu için ama size bir tavsiyem olacak, "Rüzgarın yönünü değiştiremeyeceğinize göre yelkenlerin yönünü değiştirin" yani kuş gurubu veya bu tür insanlar yüzünden kendinizi yiyip bitireceğinize, küfredip sinir katsayınızı arttıracağınıza gözünüzü başka yere çevirin,

Ben araba kullanmayı kamyoncularla öğrendim ve adamlar zerre tınmıyorlar xenon farmış bilmemneymiş, xenon kelimesini bile bilmeyenler var, adamlar sadece göz alan far veya almayan far deyip geçiyorlar..

Gelen adamın far ayarı bozuksa, çevirir gözümü sağ çizgiye bakarak geçerim diyor, ki kamyoncular burda en baba adamın yaptığından çok daha km yapıyor, çok daha fazla gece yolculuğuna çıkıyorlar ve hepimizden çok karşılaşıyorlar bu merceksiz dövülesicelerle..

Dediklerimden polemik başlatmayın lütfen, burası bir forumsa farklı görüşlere saygı duymanızı beklerim sizin görüşlerinize saygı duyduğumuz gibi..

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Şahin2

Bende Connectimde eski sahibinden kalma 6k sistemi 5-6 ay kadar kullanmıştım ve kimseden böyle bir uyarı veya selektör yememiştim, keza birlikte yola çıktığımız tonla insan da kalkıp demedi kardeşim senin farlar göz alıyor ne bunlar diye.. Her ne kadar kabul görmese de bende far ayarının en düşükte olmasına bağlıyordum bunu..

Vesselam forum tamamen "merceksiz xenon" kelimeleri karşısında cephe almaya müsait, polemiğe de girilmez bu konu için ama size bir tavsiyem olacak, "Rüzgarın yönünü değiştiremeyeceğinize göre yelkenlerin yönünü değiştirin" yani kuş gurubu veya bu tür insanlar yüzünden kendinizi yiyip bitireceğinize, küfredip sinir katsayınızı arttıracağınıza gözünüzü başka yere çevirin,

Ben araba kullanmayı kamyoncularla öğrendim ve adamlar zerre tınmıyorlar xenon farmış bilmemneymiş, xenon kelimesini bile bilmeyenler var, adamlar sadece göz alan far veya almayan far deyip geçiyorlar..

Gelen adamın far ayarı bozuksa, çevirir gözümü sağ çizgiye bakarak geçerim diyor, ki kamyoncular burda en baba adamın yaptığından çok daha km yapıyor, çok daha fazla gece yolculuğuna çıkıyorlar ve hepimizden çok karşılaşıyorlar bu merceksiz dövülesicelerle..

Dediklerimden polemik başlatmayın lütfen, burası bir forumsa farklı görüşlere saygı duymanızı beklerim sizin görüşlerinize saygı duyduğumuz gibi..

suan bende karsıyım abi.gerçekten büyük bir önem tasıyor.memnun olmama ve şikayet almamama rağmen bende söktüm xenonları sonra hayat varmıs dedim :)

Yorum bağlantısı
Sarp D. Uygur
(düzenlendi)

suan bende karsıyım abi.gerçekten büyük bir önem tasıyor.memnun olmama ve şikayet almamama rağmen bende söktüm xenonları sonra hayat varmıs dedim :)

Bende ilk fırsatta sökmüştüm insanların bu tutumunu öğrendiğimde..

Birilerine zarar verecek tüm hareketlere karşıyız ama elden birşey gelmediği zaman da yolumuzu çizmeyi bilmeliyiz.. Ben öyle yapıyorum şahsen müdahale edemiyorsak (ki yasal olarak müdahale edebilecek kişiler belli) ne kendimize ne karşıdakine zarar vermemeliyiz.. Hani karşı selektör yapmakmış, küfretmekmiş bunlar bizi de aynı kategoriye sokar diye düşünüyorum..

tarihinde Sarp D. Uygur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eray Alicikoğlu
(düzenlendi)

Birader sizin aracı bizim kampüste gördüm bugünistanbul üniversitesi arkadaşları doldurmuş içindeki kimse geziyodu :)

tarihinde Eray Alicikoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...