İçeriğe Yönlendir

(2007-2009) Corollamı Yoksa (2006-2009) Jettamı

Hakan Türkoğlu

Recommended Posts

Hakan Türkoğlu

arkadaşlar 2007-2009 toyota corolla (lpg) ile 2006-2009 model jetta (lpg) arasında kararsız kalıyorum bu iki aracı karşılaştırırsak sizce hangisi alınır bu araçların kronik sorunları varmıdır örneğin toyotada triger yokmuş zincir varmış bu bir avantajmıdır birde bu iki aracın lpg uyumu nedir bu araçlarda alırken neye dikkat etmeliyim. malum siteden araştırıyorum günde iki üç defa kriterlerimi güncelliyorum jettanın 5  6  ilanı düşerken toyotanın 15 20 oluyor bu bile kafa karıştırıyor acaba ülkemizde toyota çokta ondanmı böyle yoksa jetta sahipleri araçlarını satmıyorlarmı :) yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

vw FSİ ise uzak dur..

jettanın kaç motor seçeneği var bilmiyorum lpg takılabilen motoru hangisi acaba

Yorum bağlantısı

jettanın kaç motor seçeneği var bilmiyorum lpg takılabilen motoru hangisi acaba

FSİ lpg uyumlu ama sağlıksız bi motor... düz 1.6 hitler dedikleri ise alınabilir... Corolla güvenlik zaafları nedeniyle imaj kaybetmişti son zamanlarda....

TSI VE FSI TAKILMIYOR

Takılabiliyor ;)

Yorum bağlantısı
Yalçın Dağlıoğlu

Takılıyor aslında yalnız lpg taktırırsan maliyetli oluyor ama tasarruf cok olmuyor

Dün 2006 model 1.6 terra modeline müşteri oldum  çok fazla donanım yok alırsan sol paket olacak

Yorum bağlantısı
Süha Demirtaş

Trigerin zincir olması iyi bir şey uzun süre uzamadığı müddetçe değişmiyor. Jetta da 2.0 tdi zirve olur, performans sıkıntınız yok ise 1.6 sr motor 102hp lik olanı lpg uyumludur. 1.6 fsi motoru istanbul içinde çok uzun zaman kullandım ortalaması 13lt civarıdır. Diğer markayı hiç yazmıyorum bile malum kıyas yaptığımız firma vw ;)

Yorum bağlantısı

Trigerin zincir olması iyi bir şey uzun süre uzamadığı müddetçe değişmiyor. Jetta da 2.0 tdi zirve olur, performans sıkıntınız yok ise 1.6 sr motor 102hp lik olanı lpg uyumludur. 1.6 fsi motoru istanbul içinde çok uzun zaman kullandım ortalaması 13lt civarıdır. Diğer markayı hiç yazmıyorum bile malum kıyas yaptığımız firma vw ;)

Süha bey ;

Aslında Toyota'da amerika'nın ve türkiye'nin en iyilerinden... dediğiniz gibi vw var karşısında :)

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

yorumlardan anladıgım jettanın üç motor seçeneği var

tsı

fsı

hitler

FSI TSI lpg de sıkıntı çıkarabilir tavsiyeniz 1.6 hitler motor yani şimdi baktım hitler diye bir seçenek yok sadece 1.6 yazanların hepsi hitler motormu oluyor

Yorum bağlantısı
Emir Karadağ
(düzenlendi)

arkadaşlar 2007-2009 toyota corolla (lpg) ile 2006-2009 model jetta (lpg) arasında kararsız kalıyorum bu iki aracı karşılaştırırsak sizce hangisi alınır bu araçların kronik sorunları varmıdır örneğin toyotada triger yokmuş zincir varmış bu bir avantajmıdır birde bu iki aracın lpg uyumu nedir bu araçlarda alırken neye dikkat etmeliyim. malum siteden araştırıyorum günde iki üç defa kriterlerimi güncelliyorum jettanın 5  6  ilanı düşerken toyotanın 15 20 oluyor bu bile kafa karıştırıyor acaba ülkemizde toyota çokta ondanmı böyle yoksa jetta sahipleri araçlarını satmıyorlarmı :) yardımcı olursanız sevinirim

Bende 1.4 TSİ 140 HP 2008 model comfortline+sunroof var. Gidişatı çok fena bi de gerçekten az yakıyor tüpe gerek kalmadan. İmzamdaki araba...

tsı

fsı

hitler

FSI TSI lpg de sıkıntı çıkarabilir tavsiyeniz 1.6 hitler motor yani şimdi baktım hitler diye bir seçenek yok sadece 1.6 yazanların hepsi hitler motormu oluyor

Evet zaten 1.6 motor baz modelde(primeline)'da oluyor

tarihinde Emir Karadağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

tsı

fsı

hitler

Hitler diye çıkmaz :) 1.6 yazıcakkk motor kapağında FSİ yazarsa geçin :) Satıcıların çoğu belirtiyo zaten :)

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

Bende 1.4 TSİ 140 HP 2008 model comfortline+sunroof var. Gidişatı çok fena bi de gerçekten az yakıyor tüpe gerek kalmadan. İmzamdaki araba...

Evet zaten 1.6 motor baz modelde(primeline)'da oluyor

hocam confortlinede 1.6 hitler motoru yokmu

Yorum bağlantısı
Emir Karadağ

hocam confortlinede 1.6 hitler motoru yokmu

Maalesef  :i-ih:  boş modellerde oluyor ama TSİ bakmanızı tavsiye ederim hem yakıt hem performans olarak...

Maalesef  :i-ih:  boş modellerde oluyor ama TSİ bakmanızı tavsiye ederim hem yakıt hem performans olarak...

Corolla otomatikse üzebilir ama manuelse sıkıntı yok baktığınız 1.6 mı?

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

Corolla otomatikse üzebilir ama manuelse sıkıntı yok baktığınız 1.6 mı?

bu arada toyotayı unuttuk :) evet 1.6 olacak manuel

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-gunisik-otomotivden-birinci-sinif-lpg-li-2006-jetta-170594879/detay

örnek olarak bu araç comfortline 1.6 bunun motoru ne oluyor lpg de mevcut

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

bahse konu aracı babama alıcam en az 4  5  yıl binmeyi planlıyoruz vede lpg şart jettanın lpg uyumu beni korkutuyor corolla daha ağır basıyor gibi

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

O model yılı aralıklarında 1.6 mpi Jetta Comfortline 40.000TL gvi rakamlara bulursunuz. Alırken fiyatlara çok dersiniz ama satarken de o rakamlara satarsınız yine, kolay kolay zarar ettirmez.

Alınacaksa bence ya Exculisive ya daComfortline donanım alınmalı. Comfortline üst donanım, exclusive de esp, krom kapı çıtası yok ve döşrme farkı var.

1.6 mpi 102 hp taş gibi motordur, bakımınınyağını suyunu eksik etmediğiniz sürecr çok rahat 300.000Km'leri görebilmrdktedir.

Şehir içi ortalama 8-9 LT yapar şehir dışı 110 civarı hızlarda 6 LT gibi yakar.

Alğminyüm blok bir motordur, kronik arızası sorunu yoktur. Çok rahat 8 bin devir çevirebilmeltedir. Biraz hantaldır ama yunuşak ipek gibi çalışır. 102hp güç 148 nm tork üretir.

Sübapları çelik ve otomatik ayarlıdır, lpg ile tam uyumludur.

Ortalama bakım fiyatı parça fiyatı 200-250TL geçmez (yağ, 4 filtre,buji)

Lpg ile uzun yıllar binilir, hiç şüphe kuşku olmasın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enes Ayan

Hitler motorlar lpg'ye en uyumlu motorlardandır. Lpg konusunda hiç sıkıntı yaşamazsınız jettada bu motorlar tam uyumlu bunlar için deyim yerindeyse kömür at yakar diyorlar lpgciler bizde bir dönem 1.6 midline kullandık performans ve yol tutuş çok güzeldi. İleride geri dönmeyi düşündüğüm bir araçtır jetta zaten tasarım olarak da bence corolladan daha yakışıklı bir araç.

Yorum bağlantısı
Serkan Çevik

Ben olsam ,2005-2007 Mondeo 2.0 TDCI Ghia alirdim. Ama dediginiz iki arac arasinda tercihim Corolla olurdu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sevgin Yılmaz

Bence 124hp'lik lpg'li ve açık renk Corolla çok iyi olur.122 hp'lik tsi koyu renk Jetta'yada hayır demek zorda olsa Corolla'nın getirdiği ekonomi ve güç iyi olur. :)

Yorum bağlantısı
Hakan Türkoğlu

yorumlarınız için çok teşekkürler araştırmaya devam ediyorum dün arkadaşımın 2011 corolla elegant beyaz renk lpg li aracını sürdüm aracın durusu mükemmel tabi ben alışmışım kamyon gibi çalışan focusa yoldayken ikidebir gaz veriyorum araç stop etti zannediyorum içi geniş ferah çok hoşuma gitti açıkçası şuan corolla ağır basmaya başladı

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Bir de jettayı deneyin. Hakkını yemeyin onunda. Tercih yapacak olsam jetta daha ağır basardı. Daha konforlu olduğunu düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...