İçeriğe Yönlendir

Gaza Yüklenince Gelen ''tak Tak Sesi''

Emir Karadağ

Recommended Posts

Emir Karadağ

Arkadaşlar herkese merhaba Jettamda gaza yüklenince özellikle 3. vitesten sonra gaza yüklenince tak tak diye bir ses geliyor bunun sebebi ne olabilir ? Teşekkürler...

Yorum bağlantısı
Emir Karadağ

Patinaj çekiyorsa ASR'nin önleme-frenleme sesi olabilir.. Göstergede ışık yanıp sönüyor mu bu esnada ?

Yok kalkışlarda yapmıyor zaten. Üçüncü vitesten sonra yapıyor özellikle.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

ses varsa kavramadandır. 2009-2011 yılları arasında çoğu jetta da dsg kavrama hatası var diye biliyorum.

Yorum bağlantısı
Bekir Burak Aydos

Benimki gibi ön-arka yürüyen takımdanda kaynaklanabilir.(takoz, aks, rot vb..)

Yorum bağlantısı
Alirıza Yaman

Arkadaşımda vardı her zaman yapmıyordu debriyajdan ayağını çekip gaz verince yapıyordu malzemeyi hatırlamıyorum sol ön teker yürüyende birşey değiştirdi  seninki otomatik yürüyene baktır derim.

Yorum bağlantısı
Fatih Öztürk27

Ses nereden geliyor, motordan mı, yürür aksamdan mı?

Yorum bağlantısı
Aykan Samet Uzun

Yazılımdan sonra bizdede oldu böyle birşey.Düşük devirde gaza yüklenince (1000-1250 devir) şanzumandan tak tak diye vurma sesi geliyor...

Yorum bağlantısı
Zafer Ofli

Eğerki gaza yuklenip bıraktığınızda kesiliyor tekrar yuklendiğinizde yapıyorsa özellikle 5 viteste de aks kafalarında boşluk oluşmuş olabilir. Motor kulağı ve sanziman kulağından olmuş olsa 1 ve 2 de daha çok belli eder zira o viteslerde çekiş daha güçlüdür. Oysaki aks kafalarında boşluk varsa bunu 1 ve 2 hissetmezsiniz. Çünkü çekiş yüksek olduğu için dişler arasındaki boşluklar çok çabuk kapatılır motor tarafından.

Eğer aracı sert kullanıyorsanız zaman zaman bundan olabilir. Örneğin ben gençlikte bayağı sert kullanırdım patinajla falan kalkar sokak aralarında el freni ile dönerdim. Gerçi o dönemlerde samsunda fazla arabada yoktu sokaklarda ama şimdi düşününce gereksizmiş...

Yorum bağlantısı
Emir Karadağ

Yazılımdan sonra bizdede oldu böyle birşey.Düşük devirde gaza yüklenince (1000-1250 devir) şanzumandan tak tak diye vurma sesi geliyor...

Aynısı oluyor düşük devirde yapıyor. Sport moduna alınca geç devir attığı için sıkıntı olmuyor ...

Eğerki gaza yuklenip bıraktığınızda kesiliyor tekrar yuklendiğinizde yapıyorsa özellikle 5 viteste de aks kafalarında boşluk oluşmuş olabilir. Motor kulağı ve sanziman kulağından olmuş olsa 1 ve 2 de daha çok belli eder zira o viteslerde çekiş daha güçlüdür. Oysaki aks kafalarında boşluk varsa bunu 1 ve 2 hissetmezsiniz. Çünkü çekiş yüksek olduğu için dişler arasındaki boşluklar çok çabuk kapatılır motor tarafından.

Eğer aracı sert kullanıyorsanız zaman zaman bundan olabilir. Örneğin ben gençlikte bayağı sert kullanırdım patinajla falan kalkar sokak aralarında el freni ile dönerdim. Gerçi o dönemlerde samsunda fazla arabada yoktu sokaklarda ama şimdi düşününce gereksizmiş...

Arac hep sakin kullanıldı. Artık 2. vitesten sonrada yapmaya başladı.(1000-1250) devir arası...

Ses nereden geliyor, motordan mı, yürür aksamdan mı?

Yürüyen aksamdan geliyor...

debriyaj takozu yada motor kulağı olabilir.

Otomatik vites... :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...