İçeriğe Yönlendir

17 Eylül Gecesi Uydu Cihazlarımızı Güncelleyelim

Aydın Akdeniz

Recommended Posts

Aydın Akdeniz

Merhaba,

Bilindiği Türksat 4A gibi yeni uydumuz atıldı. kapasite olarak biraz daha büyük ve yeni kanallarımızda geldi. özellikle HD kanallar için atılan uyduyu kullanabilmemiz için sadece uydu cihazlarımızı yada kendinden uydulu Lcd televizyonlarımızı menüden ayarlara girip kanal arattırmamız yeterli.

Şuanki kullandığımız HD kanallara ilave birkaç kanal daha geliyor. HD cihaz kullanmayanlar için bi değişiklik yok . güncelleme yapmak yeterli.

Yaklaşık 1 yıldır satılan ucuz uydu cihazlarında TKGS ( Türksat Kanal Güncelleme Sistemi ) özelliğini kullanarak sıralı bir şekilde yeni listeyi indirebilirsiniz. 

http://www.turksat.com.tr/tr/haberler/263-turksat-4a-hizmet-vermeye-basliyor

14 Şubat 2014 tarihinde uzaya gönderilen ve yörünge testleri başarıyla tamamlanan Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde Türksat 2A ve Türksat 3A haberleşme uydularıyla birlikte hizmet vermeye başlamıştır. 14 Temmuz 2014 tarihini 15 Temmuz 2014’e bağlayan gece yarısı, uydularımızdaki televizyon ve radyo yayınlarında frekans değişiklikleri yapılacaktır.

Türksat 2A haberleşme uydusunun ömrü 2016 yılının başında tamamlanacağından, söz konusu uydu üzerindeki yayınlar Türksat 4A haberleşme uydusuna aktarılacaktır. Yeni TV kanallarının yayına başlamasıyla birlikte Türksat 4A üzerinde hâlihazırda 429 olan TV kanal sayısı, 477’nin üzerine çıkacaktır.

Uydu Alıcılarının Ayarlanması

Türksat Kanal Güncelleme Sistemi (TKGS) ile uyumlu uydu alıcıları yeni frekansları otomatik olarak güncelleyecektir. Yeni uydu alıcısı alacak kullanıcıların TKGS uyumlu uydu alıcılarını tercih etmeleri tavsiye edilmektedir. TKGS uyumlu uydu alıcılarının listesine, http://www.turksat.com.tr/tr/turksat-kanal-guncelleme-sistemi

adresinden ulaşılabilir.

Diğer uydu alıcıları içinse, 11844 MHz frekansı, Dikey V-polarizasyon, 2222 Sembol Oranı, FEC ¾ veya 11747 MHz frekansı, Yatay H-polarizasyon, 27500 Sembol Oranı ve FEC 5/6 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapılması gerekmektedir.

Türksat 4A haberleşme uydusu, 42° Doğu yörüngesinde (Türksat 2A ve Türksat 3A uyduları ile birlikte) hizmet vereceğinden, uydu üzerindeki yayınları izlemek için ek bir antene ihtiyaç olmadığı gibi mevcut anten ayarlarında da herhangi bir değişiklik yapılmasına gerek bulunmamaktadır.

Yeni uydularıyla bölgesindeki liderliğini güçlendiren Türksat, 42° Doğu yörüngesinde kullanıcılara daha fazla TV ve radyo kanalı izleme imkânı sunmaktadır.

• Beğen 12
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

İlave HD kanallar neler?

Turksat 4A'da Şifresiz HD Yayına geçeceği

kesinleşen kanallar..

FOX HD

Kanal 7 HD

Ülke TV HD

Tvnet HD

Kanal A HD

FİL BOX platformunun kanalı FİL TV

türksat Üzerinden yayına başladı.üstelik

şifresiz.Sinema Ve Diziler var Dual Ses özelliğinide

Barındıran kanal 11996 V 27500 frekans bandından

ulaşabilirsiniz.Güzel Sinema Filmleri var.Kanal Mp4

yayın yaptığı için HD olmayan uydu alıcılarında Çıkmayabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Güncelleme yapmazsak ne olur ?

eski kanallar çalışmayacak abi . mecbur güncellemen lazım . kendinden uydulu tvler sıkıntılı bu konuda . servisi çağırmanız gerekebilir. samsungda bazı modeller sıralama yapmaya izin vermiyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

eski kanallar çalışmayacak abi . mecbur güncellemen lazım . kendinden uydulu tvler sıkıntılı bu konuda . servisi çağırmanız gerekebilir. samsungda bazı modeller sıralama yapmaya izin vermiyor. 

desene evde yine curcuna yaşanacak.. bende ki alıcıların birisi iyi kendi güncelliyor diğeri yapmıyor.. uğraş dur şimdi..

Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

desene evde yine curcuna yaşanacak.. bende ki alıcıların birisi iyi kendi güncelliyor diğeri yapmıyor.. uğraş dur şimdi..

kendin yapamazsan eller yukarı cepler dışarı abi  :flowers:

Bugünlerde dsmart kendi kendine kapanıyor açılıyor.

güncel listeyi çekmeye çalışıyordur abi . 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
(düzenlendi)

Bendeki dahili uydu alıcılı samsung smart otomatik güncelleme yapılmazsa ve Güncel kanal listesi yayınlanırsa flash bellek ile yükleriz 

İlk kanal düzenlemesini Samsung Channel List PCEditor ile yapmıştım.

tarihinde Ahmet Ekici tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

kendin yapamazsan eller yukarı cepler dışarı abi  :flowers:

güncel listeyi çekmeye çalışıyordur abi . 

Söker atarım ya baktım olmuyor..Zaten uydu alıcılara gıcığım var benim.. :D Kablo tv ye geçerim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Onaran

Ayhan, hoş yukarıda bir takım cevaplar verilmiş ama, asıl sorun senin uydu cihazında 1-2-3-.....10-11-12 gibi sıraladığın kanalların frekanslarından, o frekansları şu an kiralayan başka kanallar çıkar. frekanslar yıllar itibariyle ihaleyle türksat tarafından TV kanallarına kiraya veriliyor, en çok seyredilen kanalın şu anda türksattan kiralık olarak yayın yaptığı frekanslara kim daha çok bedel ödüyorsa o frekansı kullanma hakkına sahip oluyor. hal öyle olunca varsayalım senin kumandanın 2 kanalında kayırlı FoxTV frekansı açıyorsa artık kanaldan (daha doğrusu frekanstan) başka bir kanal çıkabiliyor. 

fox tv de başka bir frekanstan yayın yapacağı için senin uydu alıcında olmuyor. 

desene abi yandı gülüm keten helva..iş çıkacak yine bana :D

Yorum bağlantısı
Serhat Böcek

Benim uydu alıcıda eski,otomatik güncelleme yapmıyor.Biraz uğraştıracak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Samsung Smart tv için videolu anlatım çekmeyi planlıyorum. İyi izlenir galiba.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Aydın Akdeniz

Samsung Smart tv için videolu anlatım çekmeyi planlıyorum. İyi izlenir galiba.

izlenir izlenir , yanlış yapanlarda servisi arar  :seytan:

Yorum bağlantısı
Mustafa_Şahin

Bize yine uğraş çıktı vay arkadaş ya sadece kendi cihazı yapsam yine iyi... :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

En nefret ettiğim olay..uğraş dur işin yoksa sıcakta..

Teşekkürler Aydın paylaşım için...

Dsmart hiç dokundurtmuyor. Kendi ayarlıyor. Her kanal kendi yerinde devam ediyor. Hayat 22 den sonra başlıyor. 22 kanald 23 Show 24 star 25 ATV 26 trt1 .....
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı

Dsmart hiç dokundurtmuyor. Kendi ayarlıyor. Her kanal kendi yerinde devam ediyor. Hayat 22 den sonra başlıyor. 22 kanald 23 Show 24 star 25 ATV 26 trt1 .....

Digiturk'te öyleydi hocam,türksata geçtik macera başladı.. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...