İçeriğe Yönlendir

Mondeo 4 - Klima Üfleme Izgarasi

Ersel ÇETİN

Recommended Posts

Ersel ÇETİN

MERHABA...

2011 Model selective aracımda bundan yaklaşık 2 ay kadar önce ön göğüslükteki klima ızgaralarından 2 tanesinin kırık olduğunu fark ederek serviste adedine 220 TL vererek değiştirttim pahalı olduğunun farkındayım fakat yan sanayi ürün çok araştırmama rağmen bulamadım,, Buraya kadar her şey normal fakat bu gün sabah baktığımda yeni taktırdığım 2 adedi dahil ön göğüslükde bulunan 4 ızgaranında aynı yerden aynı şekilde kırıldığını gördüm hemen servisi aradım vs vs pazartesi tekrar servise gidicem ve göstericem ancak anladığım kadarıyla kronik bir problem mevcut benim tespitime göre aşırı sıcak havalarda araç içi çok ısınıyor ve klimayı ilk açtığımızda ani olarak soğuk hava üflendiğinden şok etkisi ile plastik parça çatlıyor ve akabinde kırılıyor. 

Şimdi merak ettiğim birkaç husus var öncelikle bu parçanın yan sanayisi mevcut mu ? Tespit edilen sorun gerçekten kronik ise FORD un buna yaklaşımı sizce nasıl olur ? İlgili sorunla karşılaşan başka arkadaş varsa ne tür bir çözüm ürettiler ?

Teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Öncelikle geçmiş olsun fakat klimanızı sonuna kadar bile açsanız ilk 2 3 dk soguk vermez,çatlatacagını hiç sanmıyorum.Resim paylaşma şansınız varmı?

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Bana köre göğüste bir kasıntı sözkonusu...Neden ve nasıl oldu bilmiyorum ama bir kasma var....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Özgür İncigülcan

Bana köre göğüste bir kasıntı sözkonusu...Neden ve nasıl oldu bilmiyorum ama bir kasma var....

Şahin abiye katılıyorum bazen benim arabadada ilk binince bütüngün güneşin altında tabi :D sağa sola  hareket ettirirken çok hafif kasıyor sanki birşey tutuyor.Arkadaşın aracındada aynısı oluyor.Acaba biraz sert davranılırsa kırılabilir.

Yorum bağlantısı
Turgut Ünal

Garantiden değişim talep edin.Malesef Fordların trim malzemeleri çok kalitesiz....

Yorum bağlantısı
Ersel ÇETİN

Fotoğraf paylaşacağım fakat benim araçta sıkışıklık yok özellikle inceledim,, Birde bende farklı mı bilmiyorum ancak klimayı açar açmaz buz gibi üflüyor 2 veya 3 dk bekleme gibi bir olay yok...

Yorum bağlantısı
Ersel ÇETİN
(düzenlendi)

http://hizliresim.com/0b7dRo

http://hizliresim.com/Jdp1Zj

http://hizliresim.com/Jdp1Zj

http://hizliresim.com/OJRgvP

Resimler linklerde mevcut görüleceği gibi havaya yön veren üstteki kapakların birlikte çalışmasını sağlayan içteki bağlantı kırılmış, bu kırıkların kasıntı ile ilgisi yok sanırım...

tarihinde Ersel ÇETİN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ersel ÇETİN

Bu gün servisten aradılar otosan garanti kapsamında değiştirmeyi kabul etmiyormuş yani tanesi 220 tl den 880 tl elbetteki bu ücreti ödiycek değilim gerekirse tüketici mahkemesine gideceğim. Yardımlarınız için teşekkürler

Yorum bağlantısı

Yuvarlak form Izgara bircok aracta mevcut. Fiestanin yeni ve bir onceki makyajli kasasinda da var. Daha uygun fiyatlilarsa denenebilir. Forumlarda rastladigim bir problem degil ve genelde havalandirma izgaralari araclarda gecmeli oldugundan cekilerek yerinden cikarilma dahil olmak uzere en mukavemetli parcalardir.

Saygilarimla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serhat Çerçi

2008 model mondeo titanium aracım var ve orijinal ızgaraları duruyor, herhangi bir kırık çatlak da yok hiçbirinde. Araç Mersin'in kavurucu yaz sıcağında istisnasız hergün kullanılıyor, klima açmadan binilmiyor;fakat

eğer uzun süre güneş altında kalmışsa klima açar açmaz buz gibi hava üflemiyor, bunu yapması 1 dk kadar sürüyor. Şimdiye kadar havalandırma ızgarası kırılması ya da çatlaması şeklinde bir kronik sorun duymadım, okumadım. Sizin aracınızda başka bir problem olmalı gözden kaçan, Şahin Bey' in ızgaraları kasan bir yerler olabilir yorumuna katılıyorum .

Yorum bağlantısı
Murat Kavuk

Sıcaklıktan dolayı değildir, zaten ani ısı değişimlerine uygun tasarlanır. Izgaraların en büyük düşmanı yıkamacılardır. Üstten uygulanan yüksek baskı bu tür sıkıntıya neden oluyor olabilir.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ersel ÇETİN

Üzülsem mi sevinsem mi bilemedim lakin defalarca denemeyle sabittir benim aracımda klimayı açtığım anda buz gibi üflüyor, Problemime gelince problemi hallettim şöyle ki piyasa fiesta araçlar için mevcut ızgaranın aynısı nikelajsız olarak 20 tl gibi bir fiyata satılıyor kendi ızgaramdaki nikelajlı kısımları sökerek aldığım fiesta için olan ızgaranın üzerine taktım zaten parçalar tırnaklı geçme birebir uydu ve monte ettim.. bu arada orjinal parça abs tabir edilen dandik bir plastikten yapılma yani kalite kötü ve sıcak ve soğuktan kesinlikle etkilenen bir malzeme.. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Abdullah Uyar

hayırlı olsun  ersel bey. Bende aynı sorundan müzdalibim. Fiesta uydu diyorsunuz yani? Nikelaj dediğiniz halka şeklinde olan nikelaj mı? Kanatın üzerinde olan küçük nikelajmı? İkisi birden mi acaba bende değişeceğim mecbur dun kanadın biri çıktı tamda göz önünde insanın gözü takılıyor gördükçe canımı sıkıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ersel ÇETİN

iki nikelaj birden çıkarılarak fiestanın ızgarasına takılabiliyor, sökme takma işlemi sırasında ızgaranın alt kısmında bir pim var o düşerse korkmayın sadece ızgarayı çevirdiğinizde çıkan tır tır sesi yapmak için kullanılmış....

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Uğur Şahinbaş

Mk4 Mondeoya niye basit üfleyici koyarlar ki önceki kasalardakiler daha üst sınıf görünüyor.

Yorum bağlantısı

Mk3'un sinyal kolu da fiesta ile ayniydi. Ortak parcanin nerede kullanilacagi; firsat maliyetleri ile ortustugunde tahmin dahi edilemez.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Yaser Tunç

MERHABA...

2011 Model selective aracımda bundan yaklaşık 2 ay kadar önce ön göğüslükteki klima ızgaralarından 2 tanesinin kırık olduğunu fark ederek serviste adedine 220 TL vererek değiştirttim pahalı olduğunun farkındayım fakat yan sanayi ürün çok araştırmama rağmen bulamadım,, Buraya kadar her şey normal fakat bu gün sabah baktığımda yeni taktırdığım 2 adedi dahil ön göğüslükde bulunan 4 ızgaranında aynı yerden aynı şekilde kırıldığını gördüm hemen servisi aradım vs vs pazartesi tekrar servise gidicem ve göstericem ancak anladığım kadarıyla kronik bir problem mevcut benim tespitime göre aşırı sıcak havalarda araç içi çok ısınıyor ve klimayı ilk açtığımızda ani olarak soğuk hava üflendiğinden şok etkisi ile plastik parça çatlıyor ve akabinde kırılıyor.

Şimdi merak ettiğim birkaç husus var öncelikle bu parçanın yan sanayisi mevcut mu ? Tespit edilen sorun gerçekten kronik ise FORD un buna yaklaşımı sizce nasıl olur ? İlgili sorunla karşılaşan başka arkadaş varsa ne tür bir çözüm ürettiler ?

Teşekkürler..

Selam, ben bu ızgaraları aldığımdan beri 2. Defa değiştirdim. En son 2 ay önce Aliexpress.com 'dan Çinden sipariş ettim. 2 ayda geldi ama orjinalinden daha iyi diyebilirim

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Buda linki: Genuine Onwards

http://www.aliexpress.com/item/32602843064/32602843064.html

(from AliExpress Android)

E6653 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Bence bunların kırılma sebebi oto yıkamcılar olabilirler, benim de bir tanesini kırdılar tespit ettim ama ispatlayamadım, tabi ki adamlar inkar ettiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Arkadaşlar bu ızgaranın üstünde yer alan kromdan lazım ama bu tek satılmıyor.Bunun için de bütün parça almak mantıklı gelmiyor çıkarmış olduğunuz kırık ızgaralarda krom parçalardan varsa 1 adet istiyorum.İstediğiniz rakam makul olmak koşuluyla hesabınıza yatırılır.Veya depoda bulunan birşeylerle takas edebiliriz.Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
İsmail Kuzgun

Valla hocam ben aldığımda 2 ızgara kırıktı çıkma aldım taktım yine kırıldı elimle yukarı kaldırdım normal baskı yapmadan çıt etti öyle kullanıyorum şimdi demekki hassas

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Haydar Turan
On 05.12.2016 at 14:31, Hüseyin Sönmez yazdı:

Bence bunların kırılma sebebi oto yıkamcılar olabilirler, benim de bir tanesini kırdılar tespit ettim ama ispatlayamadım, tabi ki adamlar inkar ettiler.

Kesinlikle katılıyorum oto yıkamada temizlik yaparken sert vurunca kırılıyor. Bende aracı yıkattıktan sonra iki tanesinin birden kırıldığını farkettim. Yapacak bişey yok. Oto yıkamacınızı değiştirin..

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Mustafa Yanar
On 01.01.2017 at 23:06, İsmail Kuzgun yazdı:

Valla hocam ben aldığımda 2 ızgara kırıktı çıkma aldım taktım yine kırıldı elimle yukarı kaldırdım normal baskı yapmadan çıt etti öyle kullanıyorum şimdi demekki hassas

Benim için kırık olması sorun değil elinde fazla var mı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...