İçeriğe Yönlendir

Scooter Zamanı, Ben De Motorlandım...

Saygın Can Oğuz

Recommended Posts

Saygın Can Oğuz

Evet, olsa mı olmasa mı, iyimi olur kötü mü vs derken sonunda cesaret edip kendime bir motosiklet aldım. Ehliyetimi yılbaşında almıştım. Yamaha X-city 250 cc... Lise çağında sahilde ara sıra kiralar Honda Kinetic sürerdik, muazzam bir zevkti. Fazla deneyimim olmasa da o günlerden içimde kalan bir zevk. Şimdi biraz tatmin edeyim dedim. Artık yavaş yavaş sürüp deneyim kazanıyorum. Motor yazlıkta, haftasonları orada biniyorum. Denize, pazara markete gitmeye. İleride ne olur bilmem, şimdilik üstündeyken yüzüm gülüyor. 

Not: Gerçek fotoğrafları çekince yükleyeceğim, motorun heyecanından fotoğraf çekmeyi unutuyorum 2 haftadır...

o8XdhMH.jpg?1

TsI1Pbg.jpg?1

e0DHksC.jpg?1

Nl3RkKR.jpg?1

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Hayırlı olsun.. 

Ekipmansız kullanmayın. 100 km. süratle kuru yolda sürtünme ısısının bir kaç saniye içinde 800 C ve kemiğin erime ısısının 700 C olduğunu bilerek kullanın..

Kısa sürüşler yapıyor bile olsanız, daha keyifli sürüş için güvenli sürüş ya da en azından bir A.R.A Control eğitimi alın..

Keyifli sürüşler.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz
(düzenlendi)

Hayırlı olsun. Güzelmiş. :nazar:

Teşekkür ederim. :)

Hayırlı olsun.

Aman dikkatli olun :nazar:

Teşekkürler, dikkatli olmaya çalışıyorum.

Hayırlı olsun. Daha dün gördüm sokakta ve inceledim internette. Bende honda pcx lere bakıyorum :)

Benim boyum uzun, o yüzden PCX düşünmedim. Ama yorumlar olumlu.

Hayırlı olsun.. 

Ekipmansız kullanmayın. 100 km. süratle kuru yolda sürtünme ısısının bir kaç saniye içinde 800 C ve kemiğin erime ısısının 700 C olduğunu bilerek kullanın..

Kısa sürüşler yapıyor bile olsanız, daha keyifli sürüş için güvenli sürüş ya da en azından bir A.R.A Control eğitimi alın..

Keyifli sürüşler.

Öneriler için teşekkür ederim. Şimdilik kaskım var, zaman içinde ceket, eldiven dizlik ekleyeceğim. Didim-Kuşadası bölgesindeyim, o kadar motor var, herkes şort terlik gidiyor, anlamıyorum bu rahatlığı. Kask bile hak getire.

Eğitimle ilgili biraz daha detay verebilirmisiniz?

Hayırlı olsun

güzel makine

kazasız belyasız kullanın

Teşekkür ederim.

tarihinde Saygın Can Oğuz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Teşekkürler, dikkatli olmaya çalışıyorum.

motorunuz hayırlı olsun. keşke x max alsaydınız. daha kullanışlı olurdu.(bagajına 2 kask sığıyor mesela)

bu ülkede motorcuya saygı yok malesef. yan şeritten senin geldiğini göre göre yol vermiyo bazı eşşoliler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin
(düzenlendi)

Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin,tekerine taş değmesin.sıvı soğutmalı değil mi? Tekerlerin büyük olması denge açısından çok iyi. Yalnız ayak basılan yerin düz olmaması alışvrişe pek imkan tanımıyor. Arkaya topcase taksanız kurye görüntüsü veriyor. Sonuç itibarıyla gezi ve küçük çaplı ulaşımlar için uygun olsa da eşyalı binişlere elverişli değil.

tarihinde Celalettin Süğürtin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Aydın Perçem

Hayırlı olsun,

Fiyatını göremedim, kaça almıştınız, nereden aldınız? Mümkünse paylaşabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Güle güle kullan Saygın... Güzel motormuş allah kaza bela göstermesin.. 

Yorum bağlantısı

Hayırlı olsun çok çok güzel makine. Büyük tekerlek seçmekle çok iyi yapmışsıniz herkesin yaptığı hatayi yapip ufak tekerlek ile riske girmemissiniz. Konforu da ekonomisi de cok memnun edecek. Uzun süre bir abimle arkasında artçı olarak seyahat ettim

Yorum bağlantısı
Muharrem Karagülle

Hayırlı olsun,kazasız belasız güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz

Maşallah çok beğendim. Birde 100 km tüketimine bilgi verirseniz sevinirim. 

Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Hayırlı olsun, eski bir motorcu olarak, aman dikkat diyorum.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir
(düzenlendi)

Güle güle kullanın, güzel motor almışsınız, çok dikkat edin tabi ki.

Ben tavsiyem ilk olarak eldiven edinmeniz (kask zaten varmış), anladığım kadarıyla kısa mesafeli sürüş yapıyorsunuz, düştüğünüzde (umarım olmaz) ilk olarak ellerinizi yere koyacaksınız, bu durumda da elleriniz yaralanacaktır.

Mont ve pantolon da alacaksınız elbet, ben geçen hafta yerli malı Rider Denim marka pantolonlardan aldım, tavsiye ederim (riderdenim.com). Mont zaten çok çeşitli olarak var piyasada.

tarihinde V.Ceyhun Emir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

motorunuz hayırlı olsun. keşke x max alsaydınız. daha kullanışlı olurdu.(bagajına 2 kask sığıyor mesela)

bu ülkede motorcuya saygı yok malesef. yan şeritten senin geldiğini göre göre yol vermiyo bazı eşşoliler.

X-max inceledim, tasarım harika ancak bütçemi hepten aştığı, daha çok uzun sürüşe uygun olduğu ve ilk motor için iddialı bulduğumdan seçmedim. Yoksa gerçekten güzel motor. X-city de ayağım yere daha rahat değdi. Buda avantaj olur dedim. 

Hayırlı uğurlu olsun, Allah kaza bela vermesin,tekerine taş değmesin.sıvı soğutmalı değil mi? Tekerlerin büyük olması denge açısından çok iyi. Yalnız ayak basılan yerin düz olmaması alışvrişe pek imkan tanımıyor. Arkaya topcase taksanız kurye görüntüsü veriyor. Sonuç itibarıyla gezi ve küçük çaplı ulaşımlar için uygun olsa da eşyalı binişlere elverişli değil.

Evet sıvı soğutmalı. Ayak yeri düz olsa daha iyi olurdu, hem taşıma hem de biniş kolaylığından. Sırf bu yüzden SYM Joyride Evo 200i almayı düşündüm ama onun fiyatı da buna epey yakın olunca olmuşken Japon olsun diye düşündüm.

Hayırlı olsun güzel motor maşallah.

Teşekkür ederim iyi dileklerinize.

Hayırlı olsun,

Fiyatını göremedim, kaça almıştınız, nereden aldınız? Mümkünse paylaşabilir misiniz?

Kuşadası Yamaha bayisinden aldım. bana plaka masrafları ile 11 bin gibi bir rakama geldi.

Güle güle kullan Saygın... Güzel motormuş allah kaza bela göstermesin.. 

Sağol Mehmet abi, darısı başına :p

Hayırlı olsun çok çok güzel makine. Büyük tekerlek seçmekle çok iyi yapmışsıniz herkesin yaptığı hatayi yapip ufak tekerlek ile riske girmemissiniz. Konforu da ekonomisi de cok memnun edecek. Uzun süre bir abimle arkasında artçı olarak seyahat ettim

İlk izlenim konfor açısından olumlu. Lastikler Pirelli. Biraz Xcity tercihimde büyük tekerlek ve daha güvenli olması var. Şimdilik 30-40 hızlarda gidiyorum gerçi. Açık yollarda 50 :)

Bir kere de hanımı aldım artçı olarak, motorun dengesi hiç zorlanmadı. Dengeli motor gibi.

Hayırlısı olsun. Güle güle kullanın..

Teşekkürler..

Hayırlı olsun,kazasız belasız güle güle kullanın.

Teşekkürler iyi dilekleriniiz için.

hayırlı olsun.kabileye bir motorcu daha katıldı :)

Evet, sayımız artacak herhalde artık :)

Maşallah çok beğendim. Birde 100 km tüketimine bilgi verirseniz sevinirim. 

45 lira gibi depo doldu. 200 km kadar oldu, yarının altına indi. Şimdilik tabi çok yeni. Nette yazılanlar motorun 3-3,5 lt tüketeceğini gösteriyor. Güncel tüketimleri ilerleyen zamanda paylaşırım.

45 liraya depo doldurmak da keyif ama :)

Saygın hayırlı olsun, keyifli sürüşler...

Sağol Emre.

Hayırlı olsun, eski bir motorcu olarak, aman dikkat diyorum.

Sağolun, dikkati elden bırakmamak lazım gerçekten. 

Güzelmiş..Hayırlı olsun :nazar:

Teşekkür ederim. Şeytan icadı da olsa :)

Kask, mont, eldiven ve dizliksiz tekeriniz dönmesin.

Evet, ekipman önemli tamamlamak istiyorum en kısa zamanda.

Güle güle kullanın, güzel motor almışsınız, çok dikkat edin tabi ki.

Ben tavsiyem ilk olarak eldiven edinmeniz (kask zaten varmış), anladığım kadarıyla kısa mesafeli sürüş yapıyorsunuz, düştüğünüzde (umarım olmaz) ilk olarak ellerinizi yere koyacaksınız, bu durumda da elleriniz yaralanacaktır.

Mont ve pantolon da alacaksınız elbet, ben geçen hafta yerli malı Rider Denim marka pantolonlardan aldım, tavsiye ederim (riderdenim.com). Mont zaten çok çeşitli olarak var piyasada.

Teşekkürler, eldiven gerçekten önemli imiş. Bu hafta tamamlamayı düşünüyorum eksiklerimi, en azından eldiven ve yazlık mont olarak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Tüm ekipmanlarım olmasına rağmen kullanmak istemiyorum. Serbest olmak daha güzel. Şu adına ``koruma`` denilen şeylere ilk zamanlar çok itibar ederdim. Onlara rağmen ölen sakatlanan arkadaşlar oldu. Özet olarak motosiklet mezhebine yeni girdiyseniz şimdilik motosiklet terminolojisi çok romantik gelir. Kasklar, yazlık-kışlık montlar, termal içlikler, balaklavalar vs. Hepsi motosiklet tutkununu sövüşlemek için alt yapı malzemesi. Bir arabanın dört teker balatasını 150 liraya değiştirirsiniz, motosikletin iki teker balatasını 200-250 liraya. Marka bir kask almak istersin 700-1000 euro.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Maşallah, hayırlı olsun, güle güle kullan.

Emmi, motorclubtr.com sitesini bekliyoruz senden. :)

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Tüm ekipmanlarım olmasına rağmen kullanmak istemiyorum. Serbest olmak daha güzel. Şu adına ``koruma`` denilen şeylere ilk zamanlar çok itibar ederdim. Onlara rağmen ölen sakatlanan arkadaşlar oldu. Özet olarak motosiklet mezhebine yeni girdiyseniz şimdilik motosiklet terminolojisi çok romantik gelir. Kasklar, yazlık-kışlık montlar, termal içlikler, balaklavalar vs. Hepsi motosiklet tutkununu sövüşlemek için alt yapı malzemesi. Bir arabanın dört teker balatasını 150 liraya değiştirirsiniz, motosikletin iki teker balatasını 200-250 liraya. Marka bir kask almak istersin 700-1000 euro.

Dediğiniz doğru, bir heves girdik bakalım, artık zamanla göreceğiz artısını eksisini. Allah kaza bela vermesin de...

Maşallah, hayırlı olsun, güle güle kullan.

Emmi, motorclubtr.com sitesini bekliyoruz senden. :)

Sağol Lokman abi, adam gibi motor sitesi olsa da girsek. Ben doğru dürüst bir tanesine rastlamadım.

Emmi de motorlansın da sonra oluır bu iş :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...