İçeriğe Yönlendir

Scooter Zamanı, Ben De Motorlandım...

Saygın Can Oğuz

Recommended Posts

Lokman Ceritlioğlu

Sağol Lokman abi, adam gibi motor sitesi olsa da girsek. Ben doğru dürüst bir tanesine rastlamadım.

Emmi de motorlansın da sonra oluır bu iş :)

aynen haklısın.

Yorum bağlantısı
Celalettin Süğürtin

Dediğiniz doğru, bir heves girdik bakalım, artık zamanla göreceğiz artısını eksisini. Allah kaza bela vermesin de...

Sağol Lokman abi, adam gibi motor sitesi olsa da girsek. Ben doğru dürüst bir tanesine rastlamadım.

Emmi de motorlansın da sonra oluır bu iş :)

http://www.ikiteker.orgoldukça seviyeli bir forumdur. Oraya üye idim bir ara. Orada biricik Emmi`miz gibi çok şeker bir abimiz var Ahmet abi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Evet, olsa mı olmasa mı, iyimi olur kötü mü vs derken sonunda cesaret edip kendime bir motosiklet aldım. Ehliyetimi yılbaşında almıştım. Yamaha X-city 250 cc... Lise çağında sahilde ara sıra kiralar Honda Kinetic sürerdik, muazzam bir zevkti. Fazla deneyimim olmasa da o günlerden içimde kalan bir zevk. Şimdi biraz tatmin edeyim dedim. Artık yavaş yavaş sürüp deneyim kazanıyorum. Motor yazlıkta, haftasonları orada biniyorum. Denize, pazara markete gitmeye. İleride ne olur bilmem, şimdilik üstündeyken yüzüm gülüyor. 

Not: Gerçek fotoğrafları çekince yükleyeceğim, motorun heyecanından fotoğraf çekmeyi unutuyorum 2 haftadır...

Hayırlı olsun, Yamaha kalitedir.

Tüm ekipmanlarım olmasına rağmen kullanmak istemiyorum. Serbest olmak daha güzel. Şu adına ``koruma`` denilen şeylere ilk zamanlar çok itibar ederdim. Onlara rağmen ölen sakatlanan arkadaşlar oldu. Özet olarak motosiklet mezhebine yeni girdiyseniz şimdilik motosiklet terminolojisi çok romantik gelir. Kasklar, yazlık-kışlık montlar, termal içlikler, balaklavalar vs. Hepsi motosiklet tutkununu sövüşlemek için alt yapı malzemesi. Bir arabanın dört teker balatasını 150 liraya değiştirirsiniz, motosikletin iki teker balatasını 200-250 liraya. Marka bir kask almak istersin 700-1000 euro.

Aynen :)

Yorum bağlantısı
Fatih Ada
(düzenlendi)

KÜÇÜK tekerle dönüşlere dikkat çabuk düşüyorsun

tarihinde Fatih Ada tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Yok yok bu motor iyi değilmiş, hemen altı vuruyor baksana :)

Hayırlı olsun, Yamaha kalitedir.

Aynen :)

Teşekkürler, sana da hayırlı olsun :)

http://www.ikiteker.orgoldukça seviyeli bir forumdur. Oraya üye idim bir ara. Orada biricik Emmi`miz gibi çok şeker bir abimiz var Ahmet abi.

Bir bakayım oraya da. Adam gibi konu düzeni bile yok çoğunda, herşey iç içe. Alışmışız FCTR'ye.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Emmi, motorclubtr.com sitesini bekliyoruz senden. :)

Şu an için izin çıkmadı abi..  :unsure2:

Foruma motor bölümü açalım :D

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Saygın Can Oğuz

Teşekkürler. Bayram tatili, haftasonu derken 250 km kadar yaptım motoru. Araba gibi binlikler akıp gitmiyor bu alette :)

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Hayırlı olsun, güzel bir kısa mesafe gezi motoru, aman dikkat, yavaş gidin  :nazar:

Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Küçük tekere dikkat diye benide çok korkutuyorlat virajlarda yatamıyorum bile[emoji3]

Benim 150cc 2,5/3lt/100km yakıtı var buda sanırım bu aralarda yakar enjeksiyonlu olduğu için.

Hayırlı olsun alışınca vazgeçilmiyor iki tekerden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Küçük tekere dikkat diye benide çok korkutuyorlat virajlarda yatamıyorum bile[emoji3]

Benim 150cc 2,5/3lt/100km yakıtı var buda sanırım bu aralarda yakar enjeksiyonlu olduğu için.

Yukarıda bir video paylaştım izle :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

izledim Fatih gerilmeye gerek yokmuş o kadar limitleri arttırıp denemek gerek.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Lastik önemli :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Hayırlı olsun, güzel bir kısa mesafe gezi motoru, aman dikkat, yavaş gidin  :nazar:

Teşekkürler, gerçekten rahat bir motor. Daha performansını hiç denemedim.70'e çıkınca bile bana hızlı geldi.

yakıt ortalaması nasıl? 

Lokman Abi alınca 45 TL ile depoyu doldurdum, 200 km'de ışık yandı. Kullanım kısa mesafe ve kısmen artçılı. Şu anda fazla ama rodaj sonrası azalacağını umuyorum.

Teşekkürler, rahatlığı çevikliği park sorunu olmaması başka.

Hayırlı olsun.

Teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Lokman Abi alınca 45 TL ile depoyu doldurdum, 200 km'de ışık yandı. Kullanım kısa mesafe ve kısmen artçılı. Şu anda fazla ama rodaj sonrası azalacağını umuyorum.

abim ben 150cc ile 300 km. yapıyorum ancak bizim motorların kasası 250cc lerin kasasıymış bugün öğrendim, 140 kilo boş ağırlık, böyle olunca gelen bizi geçiyor, ama yokuşta iyi. :) 

sende 3 litre ile 100 km gidersin diye düşünüyorum, zaten daha azını beklememek lazım.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

yalnız videodaki hareketleri fabrikasyon lastiklerle yapmaya kalkarsanız daha ilk kukayı dönemeden kendinizi yerde bulursunuz.

motorun sağlıklı yol alabilmesinin ilk şartı kaliteli lastiklerdir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Ben bunu hiç anlamıyorum, yamahadan hondadan tutunda kanuniye kadar lastikler kötü neden acaba ?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Ben bunu hiç anlamıyorum, yamahadan hondadan tutunda kanuniye kadar lastikler kötü neden acaba ?

maliyet :)

kaliteli lastiğin teki 500-700 lira,sıradan lastiğin çifti 180 lira

:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

abim ben 150cc ile 300 km. yapıyorum ancak bizim motorların kasası 250cc lerin kasasıymış bugün öğrendim, 140 kilo boş ağırlık, böyle olunca gelen bizi geçiyor, ama yokuşta iyi. :)

sende 3 litre ile 100 km gidersin diye düşünüyorum, zaten daha azını beklememek lazım.

Daha azı olmaz. 3.2-3.5 gibi yakar diyorlar forumlarda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Benim atılgan'ın lastikleri Dunlop D605. Bildiğim kadarıyla uzun süredir oem olarak bu lastikleri takıyor Kawasaki. Zaten şu anda yeni model olarak D606 var. Barkın yaptığı karşılaştırmada lastiklerin "mukavva" olduğunu söylemişti ama -belki de henüz yere yapışmadığımdan- 605 kalitesiz gibi gelmedi. :)

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...