İçeriğe Yönlendir

Scooter Zamanı, Ben De Motorlandım...

Saygın Can Oğuz

Recommended Posts

Önder Özcan

Benim atılgan'ın lastikleri Dunlop D605. Bildiğim kadarıyla uzun süredir oem olarak bu lastikleri takıyor Kawasaki. Zaten şu anda yeni model olarak D606 var. Barkın yaptığı karşılaştırmada lastiklerin "mukavva" olduğunu söylemişti ama -belki de henüz yere yapışmadığımdan- 605 kalitesiz gibi gelmedi. :)

Dunlop en azından markadan kurtarıyor :)  Barkının sürekli söylediği 2 hamurlu lastik alın.ben aldım mı,yooo.zaten yok benim motora göre,geçen ay gittim yerli lastik aldım.Allaha emanet.

Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

Ben bunu hiç anlamıyorum, yamahadan hondadan tutunda kanuniye kadar lastikler kötü neden acaba ?

lastikler çok ta kötü değil aslında. sadece ısındığında yol tutuşu artıyor.

ülkemiz şartlarına uygun değil sadece.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
V.Ceyhun Emir
(düzenlendi)

Hayırlı olsun, dikkatli sürün.

bana da iyi bir scooter tavsiye edeiblir misiniz*

Bütçe de önemli bu işte. Aprilia Scarabeo olabilir örneğin, büyük tekerleklidir.

tarihinde V.Ceyhun Emir tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Rodaj var. Kitapçığında ilk 1000 km 1/3 gazı, sonraki 600 km'de 1/2 gazı geçmeyin diyor.

bana da iyi bir scooter tavsiye edeiblir misiniz*

Bütçe ve ne kadar büyük birşey istediğiniz önemli. Büyüğe gerek yok, ş.içi ufak mesafeler giderim, 70-80 sürat yeterli derseniz Yamaha Delight öneririm.

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Saygın Can Oğuz

Motor yazlıkta duruyordu, bu haftasonu artık dayanamayıp İzmir'e getirdim, biraz da burada bineceğim havalar güzelleşiyor... :)

Bahane ile 175 km yol da yapmış oldu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Hafta içi açık, hafta sonu yağıyor sinir oluyorum :) Dün gümüşaslanla biraz keşif yaptık, ormana bikaç giriş çıkış araştırdık :)

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Hafta içi açık, hafta sonu yağıyor sinir oluyorum :) Dün gümüşaslanla biraz keşif yaptık, ormana bikaç giriş çıkış araştırdık :)

Motorcunun sonu krossdor.Kross candır gerisi heyecan.Gördüğüm kadarı ile sendeki motor klx abi demi?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Öğüt

Hayırlı olsun

Türkiye şartlarında motor bana göre tehlikeli bir araç ve hiç sevmem en pahalı motor olacağına tofaşım olsun

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Sonunda olacağı budur :)  uzun yola uygun enduro, aynı zamanda artislik yapan sürat motorlarınada pabuç bırakmaz, top speed rahatlıkla 265 olur, frenaj mükkemel, denge süper, sele oturuş pozisyonu süper, acaip ve özel bir enduro   :rolleyes: KTM 1190 Adventure

1190_ADVENTURE_PP_front.small.jpg?__SQUAKTM_1190_Adventure_R-911.jpg

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Motorcunun sonu krossdor.Kross candır gerisi heyecan.Gördüğüm kadarı ile sendeki motor klx abi demi?

Evet, 250cc.

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Saygın Can Oğuz

Motorumun 1000km bakımı da yapıldı servisinde. Arabadan çok farkı yok 145 TL tuttu. Ama ilk bakımda hem motor hem şanzıman yağı değiştiğinden meblağ yüksek. Bundan sonraki bakımlar 10 bin km'ye kadar 80 TL civarında.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Motorumun 1000km bakımı da yapıldı servisinde. Arabadan çok farkı yok 145 TL tuttu. Ama ilk bakımda hem motor hem şanzıman yağı değiştiğinden meblağ yüksek. Bundan sonraki bakımlar 10 bin km'ye kadar 80 TL civarında.

Şanzıman yağı neden değişiyor ki ?

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

İlk bakımda değişiyormuş, tam nedenini bilmiyorum.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Saygın Can Oğuz

5.000 km'yi devirdik. İyi bir dostluğumuz oldu, bir Mondi bir motor derken ölçek farkı yaşıyorum :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hikmet Demirtaş

Kazasız nice  5.000 km' ler

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

hazir bu konu hortlamisken arada tavsiye isteyeyim bari :)

Daha cok esimin kullanacagi 125lik bir moped bakiyoruz. Kymco like modelinde karar verdik gibi ama pek anlamiyorum ben bu motorlardan. Nasildir bu motor? yada ayni fiyatlarda baska bir öneriniz var mi?

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Daha cok esimin kullanacagi 125lik bir moped bakiyoruz. Kymco like modelinde karar verdik gibi ama pek anlamiyorum ben bu motorlardan. Nasildir bu motor? yada ayni fiyatlarda baska bir öneriniz var mi?

Yurtdışı için soruyorsunuz sanırım, fiyatları ve satıştaki modelleri bilmiyorum ama Yamaha Delight, Honda Spacy Alpha modellerine bakabilirsiniz. Tip olarak hangisi hoşunuza giderse.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Yurtdışı için soruyorsunuz sanırım, fiyatları ve satıştaki modelleri bilmiyorum ama Yamaha Delight, Honda Spacy Alpha modellerine bakabilirsiniz. Tip olarak hangisi hoşunuza giderse.

Tesekkurler cevap icin. Evet yurtdisi icin bakiyorum. Kymco like 2000€ ve teknik ozellikleri yamahaya gore daha iyi. Yamaha 2500€ ve aksesuarlar dahil degil. Butce olarak 2000€ yu pek gecemeyecek gibiyim.

Hondanin spacy alpha modelini bulamadim. Vision 110 diye bir modeli var. Yine 2000€ ama teknik ozelliklerini karsilastiramadim henuz.

Aslinda japonlarin daha saglam olacagi kanisindayim ama bilemiyorum. Sonucta bunlar giris seviye 125 lik (hatta japonlar 110 luk) motorlar. kisitli butce ile tam fiyat performans urununu bulmam gerekiyor

Yorum bağlantısı
İbrahim Halil Geloğlu

Tesekkurler cevap icin. Evet yurtdisi icin bakiyorum. Kymco like 2000€ ve teknik ozellikleri yamahaya gore daha iyi. Yamaha 2500€ ve aksesuarlar dahil degil. Butce olarak 2000€ yu pek gecemeyecek gibiyim.

Hondanin spacy alpha modelini bulamadim. Vision 110 diye bir modeli var. Yine 2000€ ama teknik ozelliklerini karsilastiramadim henuz.

Aslinda japonlarin daha saglam olacagi kanisindayim ama bilemiyorum. Sonucta bunlar giris seviye 125 lik (hatta japonlar 110 luk) motorlar. kisitli butce ile tam fiyat performans urununu bulmam gerekiyor

Türkiye ile sizin bulundugunuz ülke farklılıklar gösterecek.  Aynı model  ve fiyat değişiklik gösterecek. 

Örnek olarak 2012 yılında almış oldugum TVS wego modelinin Türkiyede torpidolusu yoktu. Websitelerinde topidolu görünüyordu. Türkiye distribütörü ile telefonla görüşmemizde onları başka ülkere gönderiyorlarmış. Mesela ülkelere göre karşışık yedek parça sıkıntısı olmaması için renkler bile farkedebiliyormus.

Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Türkiye ile sizin bulundugunuz ülke farklılıklar gösterecek. Aynı model ve fiyat değişiklik gösterecek.

Örnek olarak 2012 yılında almış oldugum TVS wego modelinin Türkiyede torpidolusu yoktu. Websitelerinde topidolu görünüyordu. Türkiye distribütörü ile telefonla görüşmemizde onları başka ülkere gönderiyorlarmış. Mesela ülkelere göre karşışık yedek parça sıkıntısı olmaması için renkler bile farkedebiliyormus.

Tesekkurler. Alirken dikkat etmem gerekiyor o zaman. Yedek parcalarin da bulunabilirligini burada kendim arastirmam lazim.

Peki kullanilabilirlik acisindan bu 3 motor arasinda pek fark varmidir? Japon markalari az cok taniyorum ama kymco hakkinda pek bilgim yok. Parca bulinabilirliligini falan hesaba katmazsak kymco alinir mi?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...