İçeriğe Yönlendir

Motor Almayı Düşünüyorum Ne Almalıyım

Serkan Turan

Recommended Posts

Serkan Turan

Yeni işimin kalıcı olması durumunda motor almaya karar verdim.

İşim evime 4 km ileride ve arabayı kullanmak istemiyorum en iyisi motor sanırım.

Şimdi asıl soru ne almalıyım?

Fiyatı uygun az yakan bir motor olmalı ama malzemede iyi olmalı. :)

Hiç motorum olmadı hiçde bilgim yok. O yüzden bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Fikirleriniz benim için son derece önemli. Şimdiden teşekkürler..

Yorum bağlantısı
Yagiz Erturk AYTAR

Vallahi vitessiz scooter tarzı düsünürseniz bende yeni aldim 1 ay oldu alali yamaha cygnus l 3800 tl 8 taksit kullanimi sehir icinde cok rahat marketten 8 10 poset rahat tasiyorum deposu da 5 litre 180 200 km yapiyor

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hayırlısı olsun Serkan.

1- önce ehliyet

2- pratiğin varmı?

3- paran çoksa, vespa, yamaha, honda, suziki :)

4- madi yönden sıkıntı varsa, ilk etapta 100 cc lik bir motor düşün, otomotik olsun. bunlar az yakar.

kayseri'de Fatih arkadaşımız bu işi yapıyor, ondan bilgi alabilirsin, yardımcıda olur sanırım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Vallahi vitessiz scooter tarzı düsünürseniz bende yeni aldim 1 ay oldu alali yamaha cygnus l 3800 tl 8 taksit kullanimi sehir icinde cok rahat marketten 8 10 poset rahat tasiyorum deposu da 5 litre 180 200 km yapiyor

Parası çokmuş ama. Beni aşar bu paralar. Ama artıları iyiymiş.

Hayırlısı olsun Serkan.

1- önce ehliyet

2- pratiğin varmı?

3- paran çoksa, vespa, yamaha, honda, suziki :)

4- madi yönden sıkıntı varsa, ilk etapta 100 cc lik bir motor düşün, otomotik olsun. bunlar az yakar.

kayseri'de Fatih arkadaşımız bu işi yapıyor, ondan bilgi alabilirsin, yardımcıda olur sanırım.

Teşekkür ederim abim. Senin motorda hoşumuza gitti ama. :)

1-Ehliyet alınacak mecburen.

2-pratik var sürmeyi biliyorum.

3-Para fazla yok 2 civarı toplam maliyet.

4-Evet sıkıntılı süreç var abi. 100 cclik hangileri oluyor onlarıda bilmiyorum. Fatihi yarın kısmet olursa görmeyi düşünüyorum. Tahanın bandajı sökülecek yarın fakülteye gideceğim.

ne kadarlık bir bütçen var, ne tür bir motor arıyorsun ?

2000 civarı var ama ne tür motor olur bilmiyorum çünkü motordan anlamam.

Drift öneririm

Oda ne ki. :)

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Hayırlısı olsun, tekrar geçmiş olsun, ilk etapta sıfır alma, temiz iknci el al. ben 1550 tl. ye aldım, bu fiyatlara çok rahat bulursun, 600 km. yaptım baya konforlu sürüşü var. :)

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Kimle konuştuysam Çinliden uzak dur dedi ama insan gibi kullanınca çok sorun olacağını sanmam. 

İkinci el bir Çinli bence işinizi görecektir. Bir-İki yaşında motorlara bakabilirsiniz.

Scooter vitesli olmadığından başlangıç için iyi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Hayırlısı olsun, tekrar geçmiş olsun, ilk etapta sıfır alma, temiz iknci el al. ben 1550 tl. ye aldım, bu fiyatlara çok rahat bulursun, 600 km. yaptım baya konforlu sürüşü var. :)

2. el ne almalıyım abi ne tür olmalı onuda bilmiyorumki. Sıfır alıp uğraşmayım diyorum ama 2. ellerde baya cazip gibi.

Bana çok gelir bunlar Zaferim.

Kimle konuştuysam Çinliden uzak dur dedi ama insan gibi kullanınca çok sorun olacağını sanmam. 

İkinci el bir Çinli bence işinizi görecektir. Bir-İki yaşında motorlara bakabilirsiniz.

Scooter vitesli olmadığından başlangıç için iyi.

Marka olarak hangileri iyi oluyor Saygın  Bey. Çinliyi bende istememde heryere girdiler mubarek.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

abim çinlilerin motorları hepsi aynı sadece makyaj farkı var, mondial, kuba, asya v.s. bu konuda Fatih yönlendirecektir seni. yinede internet'ten ara, belkide Fatih sana ikinci el bir honda bulur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

abim çinlilerin motorları hepsi aynı sadece makyaj farkı var, mondial, kuba, asya v.s. bu konuda Fatih yönlendirecektir seni. yinede internet'ten ara, belkide Fatih sana ikinci el bir honda bulur.

Teşekkür ederim abicim. 2 lirayı gözden çıkarmak lazım sanırım.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Mondial servisi bol, parçası ucuz. Tercih edilen modelleri var ama ben çok bilmiyorum. Bisan'ın da güzel modelleri var. Scooterda Kanuni şikayetleri çok.

Bulunduğunuz yerdeki motorları sorgulayın, temiz birşeyler olabilir. Zaten Fatih bey de yardımcı olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Mondial servisi bol, parçası ucuz. Tercih edilen modelleri var ama ben çok bilmiyorum. Bisan'ın da güzel modelleri var. Scooterda Kanuni şikayetleri çok.

Bulunduğunuz yerdeki motorları sorgulayın, temiz birşeyler olabilir. Zaten Fatih bey de yardımcı olur.

Teşekkür ederim. Fatih beye mesaj attım iş adresi telefonu bende mevcut değil. Yarın beni ararsa görüşür neticeye bağlarım diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

CUB Lokman abi kullandı, iyi bilir. :)

Otomatik olması iyi, bunlar genellikle yarı otomatik olur.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu
(düzenlendi)

Serkan bu benim ilk aldığım motorun tam otomotik olanı, bu fiyatın üzerine, plaka ve sigorta  koyunca yaklaşık 2700 tl. olur.

son eklediğin yarı otomotik galiba, benim eskinin aynısı, vitesi sen değiştiriyorsun, debriyaj yok, bundan alma, tam otomotik al. :)

tarihinde Lokman Ceritlioğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Serkan bu benim ilk aldığım motorun tam otomotik olanı, bu fiyatın üzerine, plaka ve sigorta  koyunca yaklaşık 2700 tl. olur.

son eklediğin yarı otomotik galiba, benim eskinin aynısı, vitesi sen değiştiriyorsun, debriyaj yok, bundan alma, tam otomotik al. :)

Bayada yapıyormuş abi çok hoşuma gitti ama tipi güzel. Sigorta bunlarda senelikmi oluyor abi. Tam otomatikte kendisi değiştiriyor sanırım abi benim araba gibi. :)

Sym fiddle bakabilirsin..

Araştırıyım onuda nasıl oluyor kullandınızmı hiç.

Yorum bağlantısı
Saygın Can Oğuz

Yarı otomatikte debriyaj yok, vitesi ayağınla değiştiriyorsun. Otomatik olanda zaten kendisi değiştiriyor.

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Sym fiddle bakabilirsin..

Fiyatı yanlış görmediysem çok yüksek mondial daha uygun.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Sigorta yıllık oluyor. otomotik bak unutma, yarı otomotik biraz sakat. :D

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Yarı otomatikte debriyaj yok, vitesi ayağınla değiştiriyorsun. Otomatik olanda zaten kendisi değiştiriyor.

Hım anladım abi çok iyi oldu bu bilgiler. Vitesin otomatik olduğuna karar verdimde motor hangisi olur bilmem. :biggrin:

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Sigorta yıllık oluyor. otomotik bak unutma, yarı otomotik biraz sakat. :D

Tamam abim otomatiğe karar verilmiştir. :) 

Hanımın yorumu: Ayağınla değiştirdikten sonra neresi otomatik oluyorki. :D

motorcular buradayken sorayım, egzoz muayenesi varmı motorların?

Evet abi merak ettiğim bir diğer soru. :biggrin:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...