İçeriğe Yönlendir

Motor Almayı Düşünüyorum Ne Almalıyım

Serkan Turan

Recommended Posts

Kemal Korkmaz

Dün gördüm bir arkadaş almış Salcano elektirikli 2 kişi binebiliyor bir dolumda 90 km yapıyor Kayseri düz yer bence bundan al...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

merhaba öncelikle hayırlısı ise olsun ilk motor tecrübeniz olacak sanırım önce ehliyetten başlamalısınız daha sonra kaliteli bir kask ve mont özellikle kask konusunun motordan daha önemli olduğunu düşünüyorum sonuç olarak kafamızı koruyacak motor olarak trafiği okumak adına ilk etapta scooter dan başlamanızı tavsiye ediyorum sadece gaz frenden ibaret olsun debriyaj fren vites kafanızı karıştırmasın mümkünse ikinci el iyi gitmese de olur ama kesinlikle iyi duracak bir motor almalısınız ilerleyen zamanlarda zaten hoşunuza gideceği için daha iyi bir motora yöneleceksiniz diye düşünüyorum ayrıca başlamadan önce altın elbiseli adamın videolarını ve tavsiyelerini dinlemek yararınıza olacaktır diye düşünüyorum reklam olduysa affola ama yardımcı olmak adına söylemem gerekti. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

motorcular buradayken sorayım, egzoz muayenesi varmı motorların?

Motosikletler egzos muayenesinden muaf abi.

Fiyatı yanlış görmediysem çok yüksek mondial daha uygun.

2. El bakın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sedat Ünsal

aceleniz yoksa ocak şubat aylarında alın.acayip ucuzluyor. sıfır almaya gerek yok.motoru 1 kere yan yatırdınız mı motoru değer kaybı olarak 500-1000 tl kayıp olur.kazalı görünür.dikkatli kullanın. aklınız da bulunsun.temiz 2. el bakın. alırken de servisine gösterinde alın.mümkünse abs li modellere bakın. aldıktan sonra motor gücü tatmin etmeyebilir. 1 sezon sonra muhtemelen elden çıkarmaya çalışırsınız.zarar etmeyi göze alın.

Yorum bağlantısı
Şahin Efe Kahraman

kardeş bende lifan 100 cc var. geçen sene aldım. ama dün pazarlığı bitti. 2000 tl ye verdim gibi. ama çok memnundum. ısrarla öneririm bu motoru. çok az yakıyo. çok seri ve güzel bir makina. 

KVtlGF4.jpg

Yorum bağlantısı
Mesut Nalbant

Bence de elektrikli bisikletlere bakın. 4 km için daha uygun. Hem de benzin, ehliyet, plaka, kask, mont gibi masraflardan kurtulmuş olursunuz. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

önce ehliyet ve kursta az ve eksik de olsa eğitim.daha sonra sağlam bir kask,mont.

çok üzücü ama netten motosiklet kazalarına denk geldiğimde hepsinin ortak noktası,düşen kişi direk kafasını yere çarpıyor.

scooterle başlayın,ama 100 değil 150 lik falan olsun.3 ay sonra yetmemeye başlayacak çünkü

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Yeni işimin kalıcı olması durumunda motor almaya karar verdim.

İşim evime 4 km ileride ve arabayı kullanmak istemiyorum en iyisi motor sanırım.

Şimdi asıl soru ne almalıyım?

Fiyatı uygun az yakan bir motor olmalı ama malzemede iyi olmalı. :)

Hiç motorum olmadı hiçde bilgim yok. O yüzden bilgili arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Fikirleriniz benim için son derece önemli. Şimdiden teşekkürler..

Önce ehliyet al.

Sonra Honda'nın sürüş eğitimine git.

Daha sonra ekipman için alacağın parayı ayırıp hala paran kaldıysa YBR 125 al. :)

4.000 civarındaydı galiba.

Hem de vitesli motor öğrenmiş olursun ki zaten er ya da geç öğrenmek zorunda kalacaksın :)

Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

22d1369518390-mondial-mh-125-drift-mondi

bende bundan var yaklaşık 10 aydır kullanıyorum.

düzgün kullandıktan sonra hiç bir sıkıntısı yok. tutulan bir model, yakıtı ekonomik, bir kaç kullanımdan sonra vites derdin olmuyor. şehiriçi pratik

Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Bence de elektrikli bisikletlere bakın. 4 km için daha uygun. Hem de benzin, ehliyet, plaka, kask, mont gibi masraflardan kurtulmuş olursunuz. :)

bence kask her daim şart 20 km üstünde ki hızlarda kafa çarpmalarında beyin ölümü riski çok yüksek

Şeytan işi bunlar..Sen yüreyerek git gel işine :)

o zaman şeytan işini çok iyi biliyor abi  :D

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Hepinize çok teşekkür ederim paylaşımlar için. Iste olduğum için tek tek yanitlayamiyorum affola. Elektrikli bisikleti bende düşünüyorum ama şarj konusu kafamı karıştırıyor. 1000 civarı vitesli 2.el alma fikrim büyük ölçüde ama kesin değil. Ehliyet falan derken anası danasini geçiyor. :)

Yorum bağlantısı
Şahin Topaloğlu

Bende motor bakıyorum 1000 tl civarında elinde satılık olan falan varsa haber versin....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Bende motor bakıyorum 1000 tl civarında elinde satılık olan falan varsa haber versin....

Hayırdır abi sendemi işe gitmek için alıyorsun. :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Elektrikli motorlara bakıyorum hepsinin akü ölmüş kronik demekki. En iyisi vitesli gibi herkes vitesli öneriyor burda.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Şahin linki bulamadım, buradan bana yollasana.

Elektrikli motorlara bakıyorum hepsinin akü ölmüş kronik demekki. En iyisi vitesli gibi herkes vitesli öneriyor burda.

abim otomotikten vazgeçme, ellerinde hep vitesli olduğundan öyle söylüyorlardır. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

Şahin bu yürümüyormuş :) çekiciyle gitmesi gerekmiş :) son fiyatmış, yarın arar görüşürüm, müsaitsede bakarım abim. ;)

Yorum bağlantısı
Fatih Altınoluk

Şeytan işi bunlar..Sen yüreyerek git gel işine :)

Iki teker şeytan işi dediler bizde hep tek teker gidiyoruz abi :)

Abi elektrikli sakin bulaşma akünün ömrü bir yıl
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Şahin linki bulamadım, buradan bana yollasana.

abim otomotikten vazgeçme, ellerinde hep vitesli olduğundan öyle söylüyorlardır. :)

Abi otomatikte bozulunca çok masraf acıyor diyorlar bende bilemedimki. :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...