İçeriğe Yönlendir

Motor Almayı Düşünüyorum Ne Almalıyım

Serkan Turan

Recommended Posts

Selçuk Keleş

He vallahi, yalnız korumalı elbise sıcak oluyor, içine gorteks içlik vs. şart,yoksa yanarsın, üst baş 2-3 bini bulur, adam gibi havadar kaskta 1000 liradan başlar, kısaca uzun yol motorcusu olacaksan iş fena, motorda öyle 250 lik falan olmaz, uzun yolda bayar adamı, geçen gün tekrar bindim, deneyim falan denecek şimdi ama yok kardeş, 250 cc falan kesmedi beni, gitmiyor alet, hele uzun yolda full sıkıntı, bisiklet bence 250 likler, bana büyük lazım, tabii bu birazda hatta biraz değil, açık net yetenek işi, büyük hacim için yetenek olacak sonra eğitim yoksa hiç almayacaksın, neyse bakınız almanlara, adamlarda 650 den aşşağısı sayılmaz, tabii bizdeki salak ötv+kdv yok adamlarda, bizde en çok 50-250 cc satılır, adamlarda 800 ve üstü cc. :)

Şunun gibi alabilsem :)

Yamaha Tenere 

XTZ660 ABS 24000 tl. fiyatta uygun, tabii GS1200 e göre bedava :)

250 cc ile ulaştığın hız neyine yetmiyor ?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Ada

250 cc ile ulaştığın hız neyine yetmiyor ?

Kaldı ki 250 bisiklet gibi gitmiyor diyor ama almak istediği motorun top speedi 175 km iken 250cc cbr ın ise 198 km :)

He vallahi, yalnız korumalı elbise sıcak oluyor, içine gorteks içlik vs. şart,yoksa yanarsın, üst baş 2-3 bini bulur, adam gibi havadar kaskta 1000 liradan başlar, kısaca uzun yol motorcusu olacaksan iş fena, motorda öyle 250 lik falan olmaz, uzun yolda bayar adamı, geçen gün tekrar bindim, deneyim falan denecek şimdi ama yok kardeş, 250 cc falan kesmedi beni, gitmiyor alet, hele uzun yolda full sıkıntı, bisiklet bence 250 likler, bana büyük lazım, tabii bu birazda hatta biraz değil, açık net yetenek işi, büyük hacim için yetenek olacak sonra eğitim yoksa hiç almayacaksın, neyse bakınız almanlara, adamlarda 650 den aşşağısı sayılmaz, tabii bizdeki salak ötv+kdv yok adamlarda, bizde en çok 50-250 cc satılır, adamlarda 800 ve üstü cc. :)

Şunun gibi alabilsem :)

Yamaha Tenere 

XTZ660 ABS 24000 tl. fiyatta uygun, tabii GS1200 e göre bedava :)

2014-Yamaha-XT660Z-Tenere-EU-Yamaha-Blue

İstanbul bayramlaşmasına GS le gelmiştim te fotoğraf çekmemiş kimse, fiestanın üstünden atlayabiliyorum :D

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

Tork lazım hız değil, 250 lik uzun yolda beni kesmiyor olay bu , yani bana uygun değil, yoksa elbette gider, zaten enduro istiyorum ben, hız motoru değil, bu sebeble 250 cc bana yetmez, olay bu arkadaşlar.

Önce 650 sonra 1200 benim siralamam bu, size iyi atlamalar :) hızla isim olmaz, hızı sadece rallide yaparım, asfalt beni kesmez bu arada, toz olacak risk korkunç olacak, yoksa 1.4 tdci ile şimdiki gibi fisfis giderim asfaltta :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Tork lazım hız değil, 250 lik uzun yolda beni kesmiyor olay bu , yani bana uygun değil, yoksa elbette gider, zaten enduro istiyorum ben, hız motoru değil, bu sebeble 250 cc bana yetmez, olay bu arkadaşlar.

Önce 650 sonra 1200 benim siralamam bu, size iyi atlamalar :) hızla isim olmaz, hızı sadece rallide yaparım, asfalt beni kesmez bu arada, toz olacak risk korkunç olacak, yoksa 1.4 tdci ile şimdiki gibi fisfis giderim asfaltta :)

Tork daha çok arazide gerekiyor ama ?

Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Kaldı ki 250 bisiklet gibi gitmiyor diyor ama almak istediği motorun top speedi 175 km iken 250cc cbr ın ise 198 km :)

İstanbul bayramlaşmasına GS le gelmiştim te fotoğraf çekmemiş kimse, fiestanın üstünden atlayabiliyorum :D

Biri GS mi dedi :wub:  GS candır

parası GS e yetmeyen ben ve ben gibiler,kawasaki KLE 500 mü baksın,honda XL 650 transalp mi :blush:

bu motorların "şu yıldan aşağısını almayın" denecek bir tarafı,"10.000 tl nin altındakiler kesinlikle yaramaz" gibi bir şekli varmı acaba.

1 yıl içerisinde almak üzere ya 10-13000 liralık bir araba,ya da bu tür bir motor arasındayım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Biri GS mi dedi :wub:  GS candır

parası GS e yetmeyen ben ve ben gibiler,kawasaki KLE 500 mü baksın,honda XL 650 transalp mi :blush:

bu motorların "şu yıldan aşağısını almayın" denecek bir tarafı,"10.000 tl nin altındakiler kesinlikle yaramaz" gibi bir şekli varmı acaba.

1 yıl içerisinde almak üzere ya 10-13000 liralık bir araba,ya da bu tür bir motor arasındayım.

Bakımlı olduktan sonra ikisi de tercih edilebilir, sağlam ve güvenilir motorlardır.

Transalp'in piyasada bilinirliği daha fazla ama ben olsam, daha evvel kullandığım Kawasakiler'den memnuniyetimden ve fiyatının daha uygun olmasından dolayı KLE alırdım. Ayrıca KLE biraz daha hafif olmalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Bakımlı olduktan sonra ikisi de tercih edilebilir, sağlam ve güvenilir motorlardır.

Transalp'in piyasada bilinirliği daha fazla ama ben olsam, daha evvel kullandığım Kawasakiler'den memnuniyetimden ve fiyatının daha uygun olmasından dolayı KLE alırdım. Ayrıca KLE biraz daha hafif olmalı.

cevap için teşekkürler.

peki bu KLe ilanlarının bazılarında tek silindir bazılarında çift silindir yazıyor.bence o motor tek tiptir de,satıcının dikkatsizliği veya bilgisizliğinden böyle 2 ayrı yazım çıkmıştır.hangisi doğru.fotoğraflardan tek silindirmiş gibi geliyor bana.

eğer ki KLe tek silindirse,bu bir dezantaj mıdır-transalpe karşı.tüketim-titreşim-güç?

Yorum bağlantısı
Serkan Turan

Benim motor sevdası yattı ama ne çok sevdalı varmış onları açığa çıkarmış oldum.. :good1:  

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

cevap için teşekkürler.

peki bu KLe ilanlarının bazılarında tek silindir bazılarında çift silindir yazıyor.bence o motor tek tiptir de,satıcının dikkatsizliği veya bilgisizliğinden böyle 2 ayrı yazım çıkmıştır.hangisi doğru.fotoğraflardan tek silindirmiş gibi geliyor bana.

eğer ki KLe tek silindirse,bu bir dezantaj mıdır-transalpe karşı.tüketim-titreşim-güç?

KLE sıralı 2 silindirdir, ER-5 ve EN 500'de de bu motor kullanılmıştır hatta.

EN 500'ü yıllarca kullanmış bir arkadaşım da çok memnundu motorundan.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

Tork daha çok arazide gerekiyor ama ?

Yolda da lazım, malum ben araba gibi yükleyeceğim, bastımmı o yükle gitmeside lazım, ayrıca bizim şantiyeler genelde acaip yerlerde olur, motor sağlam olacak anlayacağın :)

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Yolda da lazım, malum ben araba gibi yükleyeceğim, bastımmı o yükle gitmeside lazım, ayrıca bizim şantiyeler genelde acaip yerlerde olur, motor sağlam olacak anlayacağın :)

F650GS olsun, hem GS sevdasını ucundan yakalamış olursunuz, hem de tek silindir motorun torku yüksek, tatmin eder. Motor da gayet sağlam.

Yorum bağlantısı
Önder Özcan
(düzenlendi)

Benim motor sevdası yattı ama ne çok sevdalı varmış onları açığa çıkarmış oldum.. :good1:  

erteleme,ben geçen sene kafama koydum ve gerçekleştirdim :)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/247507-yola-motorla-devamkanuni-seyhan-150c/

şimdi de nasıl büyütürüm diye kaşınıyorum :blush:

tarihinde Önder Özcan tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serkan Turan

erteleme,ben geçen sene kafama koydum ve gerçekleştirdim :)

http://www.otoclubturkiye.com/forum/topic/247507-yola-motorla-devamkanuni-seyhan-150c/

şimdi de nasıl büyütürüm diye kaşınıyorum :blush:

Abi ehliyet falan zorluyor beni. İşten dolayı almamda zor olacak gibi görünüyor. Bilmiyorumki hayırlısı artık. Konuyu açtık ben tamamlayamıyorum ama sen tamamlarsın bu gidişle.. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Eniştem Honda pcx 150 modelini almış, bugün proforma faturasını aldık, yarın da teslim alacak. Aldığı model aşağıda;

me3y8e8e.jpg

Motordan çok anlamam ama aşağıdakini canlı gördüm, bir hayli beğendim, Hakan indirim yaparsa ilerde düşünürüm:))

Goldwing fb6

yburybyg.jpg

a5esa5ag.jpg

Bunu da şimdi internette gördüm, bu da güzelmiş.

Gl1800 goldwing abs

vadynape.jpg

u3e6aza5.jpg

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Eniştem Honda pcx 150 modelini almış, bugün proforma faturasını aldık, yarın da teslim alacak.

Motordan çok anlamam ama aşağıdakini canlı gördüm, bir hayli beğendim, Hakan indirim yaparsa ilerde düşünürüm:))

Saygılarımla.

Sen 85.000tl veririm de,o gösterdiğinin boş modelini alırız sana :p

Dolusu 100e yakın:) klima bile var gerçi ama :)

Yorum bağlantısı

Motorsikletten anlamam demiştim:)) Eniştem fb6'nın özellikle yanına indirdi, motorların beni hiç cezbetmediğini bildiğinden. Tahmin ettim pahalı olduğunu o da söyledi zaten fiyatını. motora 70.000tl ayırmak için, geri planda çok dolu bir hayat olması gerek diye yorum yapıyordum sen son çıktık plazadan.

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

Motorsikletten anlamam demiştim:)) Eniştem fb6'nın özellikle yanına indirdi, motorların beni hiç cezbetmediğini bildiğinden. Tahmin ettim pahalı olduğunu o da söyledi zaten fiyatını. motora 70.000tl ayırmak için, geri planda çok dolu bir hayat olması gerek diye yorum yapıyordum sen son çıktık plazadan.

Saygılarımla.

Yarın akşam 6 gibi kahve içerken,foto çekeriz :D motor üstünde :p

Senin pek bi dolu puntodan daha çok düğme var onun üstünde :p

Motora bulaşmadım,Otomobil yetiyor bana ;)

Yorum bağlantısı

Telefon numarası gibi tuşlar vardı,sol diz hizasında:) ayak parmağıyla çevrilecek herhalde, zaten 12 tuş oradan fazlalık var:p

Yarın inşallah görüşmek üzere, bugün yakalayamadım seni:)

Yorum bağlantısı

Bunlar motormu abi ev gibi duruyor bu hondalar.. [emoji3]

Zaten motora benzemedikleri ici begendim Serkan bunlari. Motorlarla hic aram yoktur normalde[emoji4]

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...