İçeriğe Yönlendir

2011 Corolla Valeo Bi-Xenon,gen4

Misafir

Recommended Posts

Bursa ilimizden bir arkadaşımızın 2011 Corolla aracı için haricen çıkma far temin edildi,yeni tip Valeo bi-xenon,Gen4 balast D1s 4300 xenon kullanılarak yapılan çalışmayı Rabbimin izni ile güzel bir sonuç ile bitirme imkanı buldum.

Farların dağılmış hali.

prLcoH9.jpg

Mercek montajından sonra çok çeşitli mercek şapkası denemelerinden sonra son anda benim bir gece şöyle yapsam diyerek uyguladığım şapkada arkadaşımız tamam bu olsun deyince bu aşamayıda geçtik ve montaj bitirildi.

8Q7cSHA.jpg

D7J57PQ.jpg

Arkadaşımız Bmw stil park ledi istedi bunun üzerine ben epey düşündüm çünki bu kenar bölümde buzlu bir bölüm var ve diğer kısımlar açıkta kalıyor ve egri duracak bir led dizilimi işlemi berbat edecekti.Buzlu kısın ile düz kısım paralelinde bir led dizilimine karar vererek ölçüp biçip delikleri deldim.Önce mantar led yapacaktım ama ledler çok içte kaldı delikler üztten göründüğü için sırıttı.30 derecelik 5mm şeffaf led kullanmaya karar verdim.Rengide ambere çok yakın olunca sonuçta led diziliminide son derece düzgün desem yalanmı olur bilmeme ama minnacık bir kayma ile sıralamayıda yapınca sonuç güzel oldu.

phmbPH0.jpg

S8IU7O8.jpg

em5U45s.jpg

36hbnOX.jpg

Farların toplanmöış hali.

Xcbc9RD.jpg

LWKg9tl.jpg

vNyZwBe.jpg

YxSxpyV.jpg

FibSuDk.jpg

Araç üzerinden görünüm.

GVisn5V.jpg

bQv06YK.jpg

p0T5il7.jpg

W9WAJf7.jpg

Duvar resmimiz.

djXGgWM.jpg

SM7ofPc.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...