İçeriğe Yönlendir

2010 Peugeot 207 Valeo Bi-Xenon,junyan Far Led Modifiyesi

Misafir

Recommended Posts

Sakarya ilimizden bir arkadaşımızın 2010 Peugeot 207 aracına ait Junyan far modifiye çalışmasını Rabbimin izni ile elimden geldiğince farlarını tanınmaz hale getirdim dersem yalan olmaz galiba. 

Junyan far mercekleri bilindiği üzere vasat üzerinde bir aydınlatması var.Lakin fardaki orijinal mercek bölümü dar olduğu için mercek değişimi epey uğraştıracaktı bende bu kısımla uğraşana kadar uzun hüzme kısmına Valeo bi-xenon mercek takarak uğraşırım dedim ve harbiden çok fena uğraştım.Kendi kendime kaşınmıştım ve çok fena montaj projeleri yapıp bozdum küçük bi-xenon mercek bulmaya çalıştım vesaire olmadı ve sonunda sağlam ve bu mercekte ayrı şekilde ayarlanabilir hali ile bitirdim.Orijinal mercek perdesi kesildi uzun hüzme olarak sabitlendi yerinde bırakıldı ve güzelce ayarı yapıldı.Ledler her biri 150 lümenlik hatta 170 lümene kadar tam güçte ışık verebilen ledler kullanıldı.sinyal kısmıda power ledle süslendi ve çift mercekli güzel bir görünüm ve ciddi işlevsel bir şekilde çalışmayı noktaladık benim içim oldukça tecrübe edindiğim far çeşitleri arasına girdi.

Mercek montajlı halindeki resimleri nereye yükledim bir türlü bulamadım yada kaza eseri sildim bilmiyorum hatırlamıyorum ama son hallerinin resimleri mevcut.Montaj resimli hallerini bulunca bilahire ekleyeceğim.

vLgGmFa.jpg

kcJl3xw.jpg

fmIPlP1.jpg

Sinyal kısmındaki orijinal görünüm böyle idi.Buradaki deliklerdeki vida görünümü aldatmacadan ibaret bunları delip led delikleri açtım.Ampul deliği kısmına 30mm Nude lens kullandım ve üsttede bir delik ile led montajı yaptım.

8GW1JzB.jpg

05dJWJd.jpg

Led değişimi sonrası ışık görünümü.

TXJN2JL.jpg

Araç üzerinde daha net resimler bilahire gelecek.Şimdilik bu var.

H13tJYx.jpg

Duvar resimleri.

232fGVT.jpg

b0y7CAG.jpg

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Anıl Akgül

Junyan fara vereceğim paraya biraz daha ekler orjinal farına son sistem bi xenon yaptırabilirmiş..

Bu kadar uğraşa değecek güzel bir çalışma olmuş..

Abi hakikaten pir döndün :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...