İçeriğe Yönlendir

Hilux Şarj Lambası

Mustafa Çayır

Recommended Posts

Mustafa Çayır

merhabalar dostlar. son 10 gündür toyotanın şarj lambası yanmakta. ilk günler ilk  çalıştırmada yanıyordu. kısa süre (10-15 sn.) sonra kendiliğinden sönüyordu. ilk yandığı zamanlar aküyü kontrol ettim. şarj oluyordu. ve şu an halen aküde yeşil ışık yanmakda.

ancak son 3 gündür şarj lambası artık çok geç sönüyor ve tekrar yanıyor. yolda sürekli de yanıp sönüyor. ve bugün şarjı ölçtüğümde, 17 lere çıktığını gördüm gaz verirken. bi kaç tamirciye gittim. birinin zaten bi numaradan haberi yoktu. diğeri konjektöre baktı. kömürlere baktı vs. vs.

sonuç olarak şunu önerdi. konjektör çok pahalı imiş bu modellerde. normal konjektör sistemi yapalım dedi. ve şarj dinamosu yağlı imiş. ne yapmamı önerirsiniz. bu araçlar hakkında bilgi sahibi olan abilerim varmı?

ve son olarak. konjektöre hafif vurduğumda akü lambası yanıp sönüyor.  araç LN85 toyota hilux

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Belki farklı birşeydir ama bendede bi aralar yanıyor. Kayıstan dolayi şarj lambası yanıyormus. Araç 4runner R135 2.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çayır

Kayıştan olsa, sürekli yanmaz mı? Kayışları daha 5-6 bin km. önce değiştirdim. Konjektöre vurunca sönmesi kayıştan olma olasılığını yok ediyor. Cevabınız için sağolun. Yarın yine de ustaya bakmasını sölüycem

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...