İçeriğe Yönlendir

Focus Double Teyp Bağlamak Mümkünmü

Hasan Önder2

Recommended Posts

Hasan Önder2

Merhaba arkadaşlar aracıma roadstar rd 8100 double teyip bağladım fakat direksiyon kumandasını nasıl devreye sokabilirim bilgisi olan varmı?

Yorum bağlantısı
Ahmet Uğur Özdemir

Teknik olarak bilgim fazla yok ama bence hiç birşey imkansız değildir :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömür Can

Tam olarak hatırlamıyorum ama sanırım bu forumda görmüştüm bir arkadaş direksiyon kumandasını aldığı sony marka teyb'de kullanabilmek için yabancı bir siteden bulduğu resimlerle direksiyon kumandasını  söküp içindeki direçler de (diyod da olabilir) değişiklik yapıp kulanılır hale getirmişti.hatta ben lazım olur diye resimleri kopyalayacaktım sanırım konu biraz eski olduğu için resimler gözükmüyor du. Bu arada arkadaşın teyb duble din değildi gerçi teybin duble din olup olmaması ile kumandanın alakasıda yoktur sanırım.

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Merhaba arkadaşlar aracıma roadstar rd 8100 double teyip bağladım fakat direksiyon kumandasını nasıl devreye sokabilirim bilgisi olan varmı?

aynı RD8100 cihazdan benim araçta da var ama direksiyon kumandası aktif değil,

siz bir çözüm yolu bulursanız benim içinde iyi olur :)

Yorum bağlantısı
Mustafa Şimşek

Birde ek olarak siz kullanıyorsanız sormak isterim, bu cihaza geri görüş kamerası takılabilir mi ?

teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Murat Bahci

Merhabalar bu konuda ben size yardim edebilecegimi umuyorum ama konu hala dkitlenmemisse

Merhabalar bu konuda ben size yardim edebilecegimi umuyorum ama konu hala dkitlenmemisse

Yorum bağlantısı
Tuncay Bektas

yardıma her zaman açığız murat bey  :)

bende roadstar 8200n var bağlayamadım direksiyon kumandasına

Yorum bağlantısı
Murat Bahci

benm aracim focus 2 haliyle direksiyon kumandasi var bide olmassa olmazi sony radyo tabi bu bizim sinirlarimizi zorluyor 2din gps dvd cihazi aldim ve kurdum ama sizin gibi direksiyon kumandasi calismiyor.. internette aristirdim ve benim forda uygun ek bir kablolu parca aldim... kablolari birlestirdim ve sonuc kumanda aktif ama bir problem var ekrandan tus belirlemede sadece 3 tus atayabiliyorum ve atatiklarim da duzgun calismiyor neyse bende bi elektronikciyim bunun altinda kalmadim baya derine inip bir kac seyin uyumsuz oldugunu gordum ve onlari hallettikten sonra kumanda super calisiyor simdi sira elinizdeki cihazlarin sizin araba kumanda giris pimlerine dogru paralel olup olmadigi cok cok onemli... asagida paylasacagim bir kac resim var ama bir kac gun icinde dahada detayli bilgiler sunacagim ve birlikte halledecegiz isallah simdi aracinizin modeli ve yasi onemli bunu yazarsanizVlGoqj.jpg

cihaz su yandaki kucuk kutu ben ingiltereden siparis vermistim kargosuyla yaklasik 50 euroya denk geldi( belcikada yasiyorum) ama bazilari bazi direnli amperlerle ve volajlarla herhalde cozum yolu bulmus ancak her aracta calismiyormus tabiki en sagliklisi bu cihazi almak......

4L37Bq.jpg

kablolar cok karisik gelebilir cunku fotograflar baska bir sey icin cekilmisti arac suan evde olmadigi icin net goruntulu foto yok ama en ince ayrintisina kadar anlatacagim

Yorum bağlantısı
Murat Bahci

Evet beyler su an itibariyle yaptigim ilk basta karmasik gelsede iyice okuduktan sonra anlayacaginiz bir sistemle kendi kumandami aktif ettim simdi ilk once malzemelerden baslayalim... ford focus 2 2006 orneklerle basliyom..

aracin orjinal kumandasi veya baskasinida takabilirsiniz ben orjinal ile takiliyom :)

1 adet kendi araba radyo cikisina uygun ek cihaz (Steering Wheel Stalk Control Adaptor CTSFO002)

link: http://www.ebay.co.uk/itm/FORD-Fiesta-Mondeo-Focus-C-Max-Steering-Wheel-Stalk-Control-Adaptor-CTSFO002-/350518771509?ssPageName=ADME:X:RTQ:GB:1123

siparis verdiginizde adamlar size email ile marka model arabanizi soruyor yada alirken not bolumune siz yaziniz....58ll0R.png

bu arada fotograflarin boyutlari icin ozur dilerim...

2 din radyo cihazimizi almis oldugumuz kumanda uyum adaptoru kablo baglantilarini yapip( ses fl+ fl-  falan filan) 

ancak onemli olan bir seyi aktarmak istiyorum key 1 ve key 2 kumandadan gelen kablolari gorun ve hangi pime bagli oldugundan emin olun...cunku benim aldigim cihazda key 2 kablosu yeri olmasi gereken yerde degil baska bimdeydi.. key 2 kablosu farkli yere gidiyordu bende kablolari birazdan gosterecegim sekillerde yaptim.... normalde focus 2 lerde araba radyo guc ve ses kablosu foto 1 ve 2 gibidir orada direksiyondan gelen key 1 ve 2 yerlerini belirttim... ancak baska modellerde key yerleri degisik olabilir israrla emin olunuz....

M6GA1k.png

adaptorden cikan key 1 ile key 2 birbirine bagliyoruz...

dikkat edilmesi gereken bir hususu belirtmek istiyorum ben adaptorden cikan key 2 ile dvd key 2 bir birine bagladigimda kumandadan tam verim alamamistim sadece 2 fonsiyonu calistirabiliyordum ya ses kalkacak ya sarki degisecek hepsi ayni anda olmuyordu... o yuzden uzunca aristirmalardan ve dikkatli calismaktan sonra cok guzel sonuclar elde ettim.... dvd den cikan key 2 kablosunu adaptor cikis key 2 baglamiyorum direk araba radyo kablosundan gelen key 2 bagliyom, yani key 2 direk kontak oldu sadece key 1 adaptorden geciyor.... asagida daha ayrintili bir sekilde fotograflari incelerseniz ne demek istedigi gorursunuz...

6ZVLkk.png

adaptor almis oldugumuz direksiyon kumanda cihazidir...

1-dvd den gelen key 1 ile adaptorden cikan key 1 birbirine bagliyoruz foto 4

2- dvd gelen key 2 ile araba radyo kablosundan giden kabloyo kesiyoruz ve direk dvd den gelen key 2 bagliyoruz foto 4 gorulen pembe kesilmis kablo var iste o key 2 adaptore giren kablo simdi bosta isede yaramiyor cunku key iki direk bagladik... anlamayan arkadaslar olursa dahada ayrintili semali bir sunumda koyarim..... ve dvdden gelen gnd ile adaptor cikan gnd de bagliyoz sonuc hepsi tam baglandi simdi kumanda tus tanitimi yaparken sacmalayacak ve asil en guzel dokunusa geiyoruz foto 6 fordugunuz normal 10 cm veya daha kisa farketmez bir kablo buluyoruz bir ucunu key 2 kablosuna baglayip diger ucunuda key 1 kablosunu bagliyoruz yani arada bir akip sagliyoruz... biliyorum cok karisik geliyor o yuzden bir sema cizdim...

BZQ5Jg.png

dvd den tuslari tanittiktan sonra degmeyin keyfinize.... umarim anlatabilmisimdir... saygilar

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Fatih Süleyman Özdemir

bugün roadstar r8200n aldım taktırdım adam tabiki de direksiyon kumandası bunlara olmaz dedi ama şimdi hatırladığım kadarıyla içinden bi aparat çıkmıştı ve bazı kablolarında key yazdığını hatırlıyorum bunu kendim takmak istiyorum saat geç olduğu için şimdi mümkün değil yarın bakabilirim murat kardeşim yardımcı olabilir misin?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...