İçeriğe Yönlendir

Ford Mu Mazda Mı?

Misafir

84 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Değerli abilerim, kıymetli arkadaşlarım, canım kardeşlerim, sonunda beklenen gün geldi, paralandık, bütçemizi netleştirdik, başta Eren ve Mert kardeşlerim olmak üzere Evren abi ve Kerem'in başına ekşimeye başladım, lütfen Allah rızası için onları benden kurtarın, alacağım aracı desteklerinizle belirleyelim.

Mümkün mertebe başka araç önermeden değerlendirmede bulunursanız tercihini 2'ye indirmiş bu forumdaşınıza daha çok yardımcı olmuş olacaksınız.

1. Aracımız

Mazda 6, Prins LPG'li, ilk sahibinden, 2004 model, 180.000 km'de, çok iyi tanıdığım bir aileden, bana 25.500 TL

2. Aracımız

Kerem Minaz kardeşimizin aracı, 6 parça boyalı, 7 parça değişenli, 8 parça işlemli, 9 parça macunlu, bakımsızlıktan baskı-balata yemiş, alırsam 14. sahibi olacağım, bütün bunlara göğüs gererek sağlamlığını ispatlamış C-Max. Mazda o kadar ediyorsa 25.500 TL'den bir kuruş fazla almam dedi Kerem. :crazy: 

Hangi aracı, neden tercih edersiniz?

C-Max için;

"100 bini geçmiş dizel alınmaz efsanesi", elektronik aksamının fazlalığından kaynaklı arıza riskinin yüksekliği gibi endişelerim var

Mazda için;

Zor satma, parça bulamama gibi endişelerim var.

(Kullanımıma göre yıllık yaklaşık 500 TL daha fazla masrafı oluyor Mazda'nın)

Şimdiden teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ali Karakaya

Mazdanın km yüksek olmasa iyiymiş, hangisinde kendini mutlu hissedeceksen al geç :good1:

Yorum bağlantısı

Mazdanın km yüksek olmasa iyiymiş, hangisinde kendini mutlu hissedeceksen al geç :good1:

Mk3 motoru, çok sorun olmaz km'den:))

Saygılarımla.

Yorum bağlantısı

+1, ama mevcut şartlarda c-max tavsiye ederim.

+1 neye hocam?

Mondeo  :ohooh:  :dance2:  :vroom:

Kaçma, kaçmaa, gel buraya :D Kim kaybetmiş, temiz jatcolu Mondi'yi ben bulayım, söyle bakalım :D

Yorum bağlantısı

Kardeşim.Hakkına öncelikle hayırlısı.Mazda temizse bakımları eksiksiz yapılmış hor kullanılmamışsa geçmişi biliniyorsa.yüzde bir milyon mazda diyorum...Satmaya gelince temiz araba herzaman iyi paraya satılır.Sen de yeterki temiz kullan.örnek vermeeye gerek varmı bilmiyorum.Anladın sen onu[emoji6] .mazda6 iyi bildiğim bir araba...süspansiyonu ford a göre biraz sert sadece.işletim maliyeti olarak yanlış hesap yapıyorsun.risk leride hesaba kat.

Yorum bağlantısı

+1 neye hocam?

Kaçma, kaçmaa, gel buraya :D Kim kaybetmiş, temiz jatcolu Mondi'yi ben bulayım, söyle bakalım :D

Eren duymasın C-max den başka bir şey önerdiğimi dalar valla bana  :D

Mk4 olmuyor mu?  :rolleyes:

Abi işte bu konu benim konum :D Yine cmax :sandalye:

Sizinkisi bir aşk hikayesi  :D  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Bilal iki araç çok farklı. Mazda 6 mı Mondeo mu desen tamam.

Ama

1-c max c mazda D genişliği

2- c max dizel mazda benzinli performansı

3- cmax 1.6 mazda 2.0 vergi farkı

4- cmax 1.6 dizel mazda 2.0 benzinli yakıt.

Yani burada araçtan ne beklediğin önemli. Ben mazda 6 alırım. D segment hastasıyım. Yakıt vergi düşünmem.

Ama sen yakıt performan az vergi dersen cmax al.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı

Eren duymasın C-max den başka bir şey önerdiğimi dalar valla bana  :D

Mk4 olmuyor mu?  :rolleyes:

Sizinkisi bir aşk hikayesi  :D  :D

Bilal abinin de gönlü cmaxdan yana ama sanırım mazda çok temiz ki aklı onda kalıyor.Yani Gönül-Akıl karmaşası içinde şu an.Bilindik araba 1-0 öndedir her zaman. Kerem abinin arabası bi takla atmamış sanırım (Allah korusun :nazar: ) Bilal abinin anlatmasına göre :D

Yorum bağlantısı

Mazda 6 farının mercek olmayan bölümlerine bi-xenon mercek taktıracaksan al.

C-max farı merceksiz ise mercek yaptıracaksan al.

:tongue:  :fiuw:  :crazy:

Hepsi bir tarafa ailen geniş ve uzun yollar hep oluyorsa C-max ten şaşılmaz.Normal şartlar da kullanım olacak ise Mazda bence güzel seçim olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ben C-Max i alırdım..  :crazy: Geçen üzerine düşen uçağın parçaları kullanılarak toplanmış. Onu unutmuşsun. Uçak parçalarından mamul araba.   :p

Kriterlerim;

2004 üzeri,

%100 otomatik ve evladiyelik,

C sınıfı,

150.000 km altında,

Ağır bakımları yapılmış, lastikleri iyi, sürpriz masraf çıkartmayacak,

Modelinin full donanımına sahip,

Dizel yada Lpg li (Lpg ye uyumlu motor, simit Lpg tankı),

1,6 motor ve altı,

Kazasız, 3-5 parça boyalı, hasar kaydı olmayan yada çok çok az olan,

Max bütçe 26.500 Tl

Bu kriterler çerçevesinde bana bir araç bulursanız C-Max  :D Hatta Ankara dan bulursanız ben gelirim oraya.  ;)

İnan 300-500 ünde değilim, gram kar yapma amacım yok. Ama son masraflar belimi büktü. İstediğin fiyat beni, alacağım diğer araç için çok zorlayacak. Kriterlerimi düşürmem gerekecek. Buda attan inip eşeğe binmek olacak. Ozaman da satmanın mantığı geri planda kalacak.

Gönlün hangisinden yana ise tercih senin kardeşim. Şimdiden her iki tarafa da hayırlısı olsun. Millete gaz vermekle olmuyormuş ya la!  :shok:  :D

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Not: keremin c max son bakımdan sonra çok uzun süre binilebilecek araç. Satma sebebi otomatik araç için.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Ben Mazda derim çünkü Kerem'in C-Max'i satmasına içim el vermiyor.Defalarca kendisine de dedim binici masrafı yaptı o kadar masrafa o arabaya binilir. Eşine kullanmayı tam anlamıyla öğretip bu arabayla devam etmeli bence.Kerem İlla otomatik diyorsa, Bilal bu arabayı kaçırma derim. 

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Aşağıdakiler arasında karasızım. Biri Lpg li ve station, diğeri dizel ve sedan. hangisi daha sağlam motor ve şanzımana sahiptir?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-kacirilmayacak-firsat-140160624/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-renault-sahibinden-lpg-li-megan2-satation-wagon-174271692/detay/

tarihinde Kerem Minaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Ayrıca Kerem araba almayı bilmiyor görüldüğü üzere söylemeyi unutmuşum :D :D 

Tavsiye alıyım? Önceki sahifedeki kriterler çerçevesinde?  ;)

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...