İçeriğe Yönlendir

Ford Mu Mazda Mı?

Misafir

84 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mangala gider..  :D Bilal yokken, ortaklık boşken..  :fiuw:

O zaman Bilal C-max i aldı mı diyeceğiz.Sen araç aramaya başlayınca ortaya bu durum çıkıyor.

Mazda'yıda sen al işte kaçırma.

Yorum bağlantısı

Kardeşim.Hakkına öncelikle hayırlısı.Mazda temizse bakımları eksiksiz yapılmış hor kullanılmamışsa geçmişi biliniyorsa.yüzde bir milyon mazda diyorum...Satmaya gelince temiz araba herzaman iyi paraya satılır.Sen de yeterki temiz kullan.örnek vermeeye gerek varmı bilmiyorum.Anladın sen onu[emoji6] .mazda6 iyi bildiğim bir araba...süspansiyonu ford a göre biraz sert sadece.işletim maliyeti olarak yanlış hesap yapıyorsun.risk leride hesaba kat.

Abi, komşumuz olan amca yakın arkadaşım olan oğluna "Oğlum bak, Bilal'e sonra mahcup olmayalım, yaptırılması gereken bir yer varsa baktıralım" diyormuş. Ayrıca ikisinin risklerini benzer hesapladım abim.

Sen c maxi al,mazdayı ben alıyım :D

Sen Ford'u geri al, onu ben alayım, sana C-max'i ve Mazda'yı vereyim, altın dolu küp buldun herhalde 2010 Titanium X C-Max bakarken görmüşler seni :biggrin:

Abi işte bu konu benim konum :D Yine cmax :sandalye:

Hangi C-max? :p

Mk4 olmuyor mu?  :rolleyes:

MK6 alacağım, 6 sene sonra, kredim 6 sene sonra bitince (Bu cümledeki illuminatili rakamı bulamayınız :crazy: )

Yorum bağlantısı

Bilal iki araç çok farklı. Mazda 6 mı Mondeo mu desen tamam.

Ama

1-c max c mazda D genişliği

2- c max dizel mazda benzinli performansı

3- cmax 1.6 mazda 2.0 vergi farkı

4- cmax 1.6 dizel mazda 2.0 benzinli yakıt.

Yani burada araçtan ne beklediğin önemli. Ben mazda 6 alırım. D segment hastasıyım. Yakıt vergi düşünmem.

Ama sen yakıt performan az vergi dersen cmax al.

Çok haklısın, açıklamada belirtmek aklımdaydı ama unutmuşum. 1. ve 2. maddelerinde iki araç arasında çok bir fark olduğunu düşünmüyorum, 3. ve 4. maddelerin için ise kullanımıma bağlı olarak yıllık 500 TL Mazda'nın daha maliyetli olduğunu açıklamamda belirtmiştim. Bende senin gibi D hastasıyım aynı zamanda C-Max hayranıyım, en iyisi ben ikisinin bir araya geldiği S-Max alayım :biggrin:

Bilal abinin de gönlü cmaxdan yana ama sanırım mazda çok temiz ki aklı onda kalıyor.Yani Gönül-Akıl karmaşası içinde şu an.Bilindik araba 1-0 öndedir her zaman. Kerem abinin arabası bi takla atmamış sanırım (Allah korusun :nazar: ) Bilal abinin anlatmasına göre :D

Kerem abinin arabasının üzerine uçak düşmüş, sonunda itiraf etti, arabayı da düşen uçağın parçalarıyla toplamışlar

Yorum bağlantısı

Mazda 6 farının mercek olmayan bölümlerine bi-xenon mercek taktıracaksan al.

C-max farı merceksiz ise mercek yaptıracaksan al.

:tongue:  :fiuw:  :crazy:

Hepsi bir tarafa ailen geniş ve uzun yollar hep oluyorsa C-max ten şaşılmaz.Normal şartlar da kullanım olacak ise Mazda bence güzel seçim olur.

Bisiklet alacağım abi, her yerine bi-xenon, iki-xenon, üç-xenon, merceksiz yerlerine mikroskop, mercekli yerlerine teleskop yaptıracağım :exc1:

Ailem geniş ancak uzun yollar yılda 2 kere olur, bakalım hangisi olacak.

Yorum bağlantısı
(düzenlendi)

Ben C-Max i alırdım..  :crazy: Geçen üzerine düşen uçağın parçaları kullanılarak toplanmış. Onu unutmuşsun. Uçak parçalarından mamul araba.   :p

Kriterlerim;

2004 üzeri,

%100 otomatik ve evladiyelik,

C sınıfı,

150.000 km altında,

Ağır bakımları yapılmış, lastikleri iyi, sürpriz masraf çıkartmayacak,

Modelinin full donanımına sahip,

Dizel yada Lpg li (Lpg ye uyumlu motor, simit Lpg tankı),

1,6 motor ve altı,

Kazasız, 3-5 parça boyalı, hasar kaydı olmayan yada çok çok az olan,

Max bütçe 26.500 Tl

Bu kriterler çerçevesinde bana bir araç bulursanız C-Max  :D Hatta Ankara dan bulursanız ben gelirim oraya.  ;)

İnan 300-500 ünde değilim, gram kar yapma amacım yok. Ama son masraflar belimi büktü. İstediğin fiyat beni, alacağım diğer araç için çok zorlayacak. Kriterlerimi düşürmem gerekecek. Buda attan inip eşeğe binmek olacak. Ozaman da satmanın mantığı geri planda kalacak.

Gönlün hangisinden yana ise tercih senin kardeşim. Şimdiden her iki tarafa da hayırlısı olsun. Millete gaz vermekle olmuyormuş ya la!  :shok:  :D

Nerede bu moderatörler, maaşlarını protesto ediyorlar herhalde, adam uçak satıyor, kimse "Sen napıyorsun?" demiyor, burası f16clubtr.com değil ki :p Ayrıca konu içinde konu açarak araba aramaya burada devam etme çabanı takdirle karşılıyor, paralel çalışmalarında sana başarılar diliyorum :bravo:

Kardeşim, sen hangi fiyatı istiyorsan sana o fiyatı vereceğim, ama gönlün pek razı değilmiş gibi satmaya, o yüzden ısrar edemiyorum.

C max al Kardeşim, bilinen araç bakımlar yapılmış daha ne istiyorsun.

Hayırlısı bakalım, teşekkürler.

tarihinde Bilal Nazlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

:friends2: Oyumu değiştirdim. Mazda dan yana kullandım. Sebep tamamen duygusal.  :sorry: Affet beni kardeşim. :blush:   

Hakkında hayırlısı olsun kardeşim. :vurduvara:  Ne için affedeceğim, onu anlamadım :biggrin:

Yorum bağlantısı

...

Kardeşim, sen hangi fiyatı istiyorsan sana o fiyatı vereceğim, ama gönlün pek razı değilmiş gibi satmaya, o yüzden ısrar edemiyorum.

Hayırlısı bakalım, teşekkürler.

Şöyle daha önce yazdığım kısa bir anekdotumu paylaşmak istiyorum. Varsın kararı halk versin.  :)  :flowers:

"Ben otomatik istiyorum. Ama kendi aracımı da istemediğim bir fiyata satmak istemiyorum. Daha masraf yapmadan önce forum fiyatım 28.500 iken, 2.000 Tl masraf yaptıktan sonra 28.000 e satmak içim el vermiyor. Gram kar etme düşüncesinde değilim ama aracı satma bahaneminde hiçbir anlamı ve önemi kalmaz bu fiyatta satıldığında. Parayı aldığım gibi 2.000 Tl yi bankaya yatırmam lazım. Malum kredi kapatmak için. Geriye 26.000 kalacak. Algısı vergisi vs. Alacağım araç max 25.500 lük olması gerekecek. Bırakın 25.500 ü, 28.000 e istediğim kriterlerde araç yokken, kendi aracımı sattığıma pişman olacağım, "okadar masraf yaptın, satma bin" diyenlerinde maskarası  :p "Biz demiştik, dememişmiydik, ne dedik vs.. Saldırılara maruz kalacağım. :D O paralara alacağım araçta sonunda tırt ötesi bir araç olacak. O sebeple 28.000 e satmak hala düşündürüyor. Hatta sahibinden.com da ilan süresi doldu. Kısa bir süre, karar verene kadar ilanı açmayabilirim." Olursa olur. Olmazsa Allah Kerim artık..   :) "

Not: Orjinalden biraz değişiklikler vardır.  :biggrin: 

Yorum bağlantısı

Şöyle daha önce yazdığım kısa bir anekdotumu paylaşmak istiyorum. Varsın kararı halk versin.  :)  :flowers:

"Ben otomatik istiyorum. Ama kendi aracımı da istemediğim bir fiyata satmak istemiyorum. Daha masraf yapmadan önce forum fiyatım 28.500 iken, 2.000 Tl masraf yaptıktan sonra 28.000 e satmak içim el vermiyor. Gram kar etme düşüncesinde değilim ama aracı satma bahaneminde hiçbir anlamı ve önemi kalmaz bu fiyatta satıldığında. Parayı aldığım gibi 2.000 Tl yi bankaya yatırmam lazım. Malum kredi kapatmak için. Geriye 26.000 kalacak. Algısı vergisi vs. Alacağım araç max 25.500 lük olması gerekecek. Bırakın 25.500 ü, 28.000 e istediğim kriterlerde araç yokken, kendi aracımı sattığıma pişman olacağım, "okadar masraf yaptın, satma bin" diyenlerinde maskarası  :p "Biz demiştik, dememişmiydik, ne dedik vs.. Saldırılara maruz kalacağım.  O paralara alacağım araçta sonunda tırt ötesi bir araç olacak. O sebeple 28.000 e satmak hala düşündürüyor. Hatta sahibinden.com da ilan süresi doldu. Kısa bir süre, karar verene kadar ilanı açmayabilirim." Olursa olur. Olmazsa Allah Kerim artık..   :) "

Not: Orjinalden biraz değişiklikler vardır.  :biggrin: 

Güzel kardeşim, canım arkadaşım, hacimdaşım, forumdaşım, sen satmak istemiyorsan satmazsın olur biter, halkın karar vereceği bir durum yok burada, Rabbim hakkında hayırlısını, güzeli versin. :flowers:  :flowers:  :flowers:

Yorum bağlantısı

Buradaki delikanlı herhalde sen oluyorsun.... :fiuw::kihkih:

Bilal'ın konusunda Kerem'e araba aramaya başladık ya, ben de katkıda bulunayım; bu gün muazzam bir "beykoz kebap" yedik. :D

Yok abi, burada esas delikanlı Bilal.  ;) Ben kız oluyorum. Benim C-Macx te o kadifemsi kırmızı gonca gül.  ;)  :p  :D  :D

Yorum bağlantısı

arkadaşlarım,akrabalarım , çok uzak akrabalarım arasında hiç mazdası olan yok :)

Çaktırmadan mesleki bir değerlendirmede bulunmuşsunuz, teşekkürler :biggrin:

Yorum bağlantısı

Güzel kardeşim, canım arkadaşım, hacimdaşım, forumdaşım, sen satmak istemiyorsan satmazsın olur biter, halkın karar vereceği bir durum yok burada, Rabbim hakkında hayırlısını, güzeli versin. 

Halk kısmı şaka zati canım kardeşim.  ;) Kararsızlığım hacmimden büyük inan.  :) Seviyorum Seni..  :thank_you2:  :friends:  

Yorum bağlantısı

Mazda :p

Mazda başlığı talep edeceğiz, Mazda'sı olan üst düzey Moderatör arkadaşlarım var :biggrin:

Ben Mazda derim çünkü Kerem'in C-Max'i satmasına içim el vermiyor.Defalarca kendisine de dedim binici masrafı yaptı o kadar masrafa o arabaya binilir. Eşine kullanmayı tam anlamıyla öğretip bu arabayla devam etmeli bence.Kerem İlla otomatik diyorsa, Bilal bu arabayı kaçırma derim. 

Kerem sanki aracı Obama'ya satacak, "Tahir olmasa iyiydi" dedim bilesin :D  :p

Her iki gazcının da işi görünsün maksat.  :D

Gazcıların, gaz ayarı vakti gelmiş

ikiside çok farklı araçlar, bu şekilde daha çok kafan karışacak bilal, hangisi otomatik se onu al. :tongue:

Otomatik yok abi aralarında, ikisini de almayım o zaman, A! A! Ne güzel, kafam karışmayacak şimdi :D

Yorum bağlantısı

Halk kısmı şaka zati canım kardeşim.  ;) Kararsızlığım hacmimden büyük inan.  :) Seviyorum Seni..  :thank_you2:  :friends:  

Halkın seni gaza getirmesine bakar yani, peki.

"FCTR, Kerem arabasını bana (bu kelimeyi, olup olmadığı UFO'lar gibi tartışmalı olan Tahir için özellikle belirtiyorum, UFO Tahir :biggrin: )satmak için gazınızı bekliyor".

Keremin cmax derim. Ben olsam onu alırdım. 

Bakım yeni yapıldı uzun süre sorun vermez. 

İçi geniş ferah tam bir aile arabası.

Dizel motoruyla yolda farklı his.

Ford olması parçaya göre daha elverişli.

En önemliside Keremin arabası yani.  :fiuw:

Bunlar benim için olan artılardır.. ;)

Teşekkür ederim değerlendirmeleriniz için ancak Kerem aracını satmayacak, satması için gaz vermediğiniz takdirde.

bence de c max daha iyi, daha cazip, daha aile aracı havası var... [ kendimde kullanıyorum :)) ]

sağ arka köşedeki göçük de kendiniz minik bir aparat ile çektirebilirsiniz, (Pops a dent kaporta göçük düzeltme ürünü ile)

her iki taraf için de hayırlısı olsun...

Teşekkür ederim, hepimiz için hayırlısı olsun.

mazdalar da lpg sorun değilse mazda al derim..

Sübap eritme gibi bir sorundan bahsedilmişti, bu sebeple alüminyum olan sübapların çelik sübapla değiştirildiğinden bahsedilmişti, ama netlik kazanmadı.

Yorum bağlantısı

Halkın seni gaza getirmesine bakar yani, peki.

"FCTR, Kerem arabasını bana (bu kelimeyi, olup olmadığı UFO'lar gibi tartışmalı olan Tahir için özellikle belirtiyorum, UFO Tahir :biggrin: )satmak için gazınızı bekliyor".

Teşekkür ederim değerlendirmeleriniz için ancak Kerem aracını satmayacak, satması için gaz vermediğiniz takdirde.

...

:biggrin: Benim araç dizel. Gazla çalışmıyorum. Beni düşündüren, kararsız bırakan, az öncede değidim gibi ilk etapta yaptığım masrafın belimi bükmesi ve ankadan çektiğim kredi, diğeride elimde kalacak para ile alınacak araç bulamamam.. Yoksa kim, ne şekilde gaz verirse versin çalışmaz..  ;)  :D

Yorum bağlantısı

Benim oyum belli, ancak kısa süre binilecekse pazarı daha iyi olan bir araç olmalı. Konfor ve rahatlık ise tabi ki C-max. Km"yi kafaya takma, istersen sanayide 50 TL.ye hallediyorlar. :yes:  :crazy:

Ancak dediğiniz için Mazda'yı tercih ettiğinizi düşünmüştüm abi. Yalnız C-Max alırsam, iki tane C-Max'iniz olacak, bence ona göre tavsiyede bulunun :D

Buradaki delikanlı herhalde sen oluyorsun.... :fiuw::kihkih:

Bilal'ın konusunda Kerem'e araba aramaya başladık ya, ben de katkıda bulunayım; bu gün muazzam bir "beykoz kebap" yedik. :D

Kerem'in araba alması, Kerem'in arabayı bana satmasına bağlı olduğundan çok ses etmedim abi, halen kafası karışık Kerem'in.

Mangala gider..  :D Bilal yokken, ortaklık boşken..  :fiuw:

Ortalık niye boş, sana emanet konu. Sistem şöyle, sana buluyoruz, bana alıyoruz, hep birlikte mangala Çorlu'ya gidiyoruz.

Yorum bağlantısı

Ben Bilal abi ile 5 günlük plan sonrasında buluşabildim :D o kadar yoğun yani. Sabahlara kadar çalışıyor :(

5. gün, zor bir gün olduğundan hiç buluşma umudum yoktu aslında, şükür buluşabildik, Mükremin abinin dükkandaydım o gün :biggrin:

Ford diyenler bence duygusal/fanatik cevaplar vermiş. Mazda C-max tan kat kat üstün araba..

Mazda 6 için LPG'de sübap eritme ile ilgili bir şey duydunuz mu abi?

Bilal'ın durumu kötü. :( Kaşıyıcı arıyor, başı için. :fiuw:

Çok şükür abi, bugün forumda vakit geçirebiliyorum. :biggrin:

O zaman Bilal C-max i aldı mı diyeceğiz.Sen araç aramaya başlayınca ortaya bu durum çıkıyor.

Mazda'yıda sen al işte kaçırma.

Mazda otomatik olsa yeni sahibi belliydi ama otomatik değil işte, nasip. Kerem'in araç aramaya başlaması yetmiyor benim C-Max'i almama, Kerem'in araç alması lazım, benim C-Max almam için :)

Yorgun görünmüyor mu sence? Alsam mı ki? Kim bakacak, baktıracak?

Yorum bağlantısı

:biggrin: Benim araç dizel. Gazla çalışmıyorum. Beni düşündüren, kararsız bırakan, az öncede değidim gibi ilk etapta yaptığım masrafın belimi bükmesi ve ankadan çektiğim kredi, diğeride elimde kalacak para ile alınacak araç bulamamam.. Yoksa kim, ne şekilde gaz verirse versin çalışmaz..  ;)  :D

Al sana 1.000 $, ne zaman istiyorsan o zaman ver. (Bu gazda işe yaramazsa ayağımı gazdan çekeceğim)

Yorum bağlantısı

Oylamalarda C-Max'in, Mazda'yı ezeceğini düşünüyordum, mevcut durumda Mazda'nın bir adım önde olması beni düşündürdü açıkçası.

Ali CİHANGİROĞLU abi yine farkını ortaya koymuş, oylamada iki aracı da tercih etmiş, "İkisini de al" demek istiyor herhalde :D  :bravo:

Ayrıca Mazda için oy kullanıp, konuda C-Max'i al diyenler zannediyorum araç Kerem'in olduğu için öyle yaptılar.

Yorum bağlantısı

Al sana 1.000 $, ne zaman istiyorsan o zaman ver. (Bu gazda işe yaramazsa ayağımı gazdan çekeceğim)

Cc yi aç. Hem ayağın yorulmaz, hem az yakar.  ;)  :fiuw:  :unsure2:

...

Ayrıca Mazda için oy kullanıp, konuda C-Max'i al diyenler zannediyorum araç Kerem'in olduğu için öyle yaptılar.

:elisopali: Kimmiş onlar Bilal? İsim ver..  :jedi::bambam:

Yorum bağlantısı

Cc yi aç. Hem ayağın yorulmaz, hem az yakar.  ;)  :fiuw:  :unsure2:

Cc var da adaptif olduğundan gaz kesti, bir daha da gaz yemedi.

Yorum bağlantısı

Cc var da adaptif olduğundan gaz kesti, bir daha da gaz yemedi.

Seninki tırtmış ozaman. C-Max verelim, bunlarla uğraşma.  :p  :D

Yorum bağlantısı
Misafir
Bu konu kapalıdır.
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...