İçeriğe Yönlendir

Bisikletim Sedona 345

Furkan Avcı

Recommended Posts

Furkan Avcı
(düzenlendi)

Çocukluğumdan beri babamdan Allah razı olsun, hiç bisikletsiz kalmadım, 1991 yılında bana aldığı Beldesan Colorado 21 Vites (Shimano) bisikletim hala garajımda ondan bir hatıra olarak duruyor.

Bisiklet sürmeyi çok seven biri olarak yıllardan sonra amatör değilde şöyle biraz daha üst seviye bir bisiklet almaya hanım ile birklikte karar verdik. Allah kısmet ederse günlük 30-50 km leri bulan turlara gitmeyi düşünüyoruz.

Bahsi geçen modelin sıfırlarına bakarken, neredeyse sıfır gibi sadece 30 km kullanılmış bütün aksesuarları alınmış bisikleti bulunca karar verdim almaya.

İzmir'de bizim damatta bisikletten anlıyor olunca gitti baktı onay verdi bisikleti aldım. Ama bisiklet şu an İzmirde henüz Eskişehir'e getiremedim.

Şimdilik bana gelen fotoğraflarını paylaşayım.

Ekleme: Bisikleti 30.08.2014 tarihinde gidip getirdim. Yeni fotoğraflar:

sedona345_3_.jpg

sedona345_4.jpg

sedona345_5.jpg

sedona345_6.jpg

sedona345_7.jpg

sedona345_8.jpg

Eskiler:

sedona345_1.jpg

sedona345_2.jpg

sedona345_3.jpg

tarihinde Furkan Avcı tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hayırlı olsun Furkan, dikkatli kullan.

Abi teşekkür ederim, henüz getiremedim, ya gidip alacağım yada bir geleni bulmam gerekiyor :)

Hayırlı olsun abi tekerin hep düz bassın sedona iyidir. Kadro ağırlığı kaç acaba

Teşekkürler Ozan'cığım ağırlığı tam bilmiyorum ama 21" kadro boyu var. Ağırlık 12 kg civarıydı sanırım, başka bir modelinki aklıma geliyor olabilir :)

Benim pisletim taa güsel. :tongue2:

Not: Gülü gülü gullan şeker. ;)

Sağol abim, emininm daha güzeldir, herşeyin en güzelleri hep senin olsun inşallah.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı

Abi teşekkür ederim, henüz getiremedim, ya gidip alacağım yada bir geleni bulmam gerekiyor :)

Teşekkürler Ozan'cığım ağırlığı tam bilmiyorum ama 21" kadro boyu var. Ağırlık 12 kg civarıydı sanırım, başka bir modelinki aklıma geliyor olabilir :)

Sağol abim, emininm daha güzeldir, herşeyin en güzelleri hep senin olsun inşallah.

Agirmis :) bayağı ince görünce özel hafif aliminyum karbonlu govdelerden sandim :)
Yorum bağlantısı
Murat Dere

Olm öyle dersen olmaz ki; "Hayır işte, benim pisletim taa güzel!" falan dicen. :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Agirmis :) bayağı ince görünce özel hafif aliminyum karbonlu govdelerden sandim :)

Ağırlığı tam öğreneyim yazarım, aliminyum kadro var ama karbon değil.

Ben +100 kategorsinde olunca 300-500 gramın bana etkisi olmaz :D

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Ağırlığı tam öğreneyim yazarım, aliminyum kadro var ama karbon değil.

Ben +100 kategorsinde olunca 300-500 gramın bana etkisi olmaz :D

Ağırlığı 12-13 kg civarı diyolar forumlarda :) fiyat/performans beğenilen bir bisikletmis.

Forumlara daldim bu arada bizimkiler bisikler degilmis resmen. Adamlar 5000€ sadece kadroya veriyor :) 600gr carbon fiber :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Bu adamlar bu işi sadece spor olarak değil aynı zamanda para kazanmak için yapıyorlar.

Bizim gibi kullanıcılar ne yapacak öyle bisikleti :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Pınar

İnşallah çabuk sıkılıp depoya kaldırmazsın Furkan.Genelde bir hevesle başlanıyor,sonra yüzüne bile bakmıyoruz.

Güle güle kullan. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Kalkan

hayırlı olsun eldiven ve kask alşmayı unutmayın, eldiven rahat kullanım için gerekli kask içe düşmede kafayı koruyor

bende haftada  2 gün 30 km biniyorum buralarda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Bende çok büyük bir hevesle 20 km'lik sıfır ayarında bisikleti aldım, tek seferde 30 km kullanıp, yağ değişimi geldiğinde :biggrin: sattım. Bunları sizi gaza getirmek, size "Ben öyle olmayacağım" dedirtmek için yazıyorum bilesiniz. :D

Bu arada hayırlı, uğurlu olsun, çok güzel bisiklet, kaça mal oldu 1300 TL var mı?

Yorum bağlantısı
Uğur Gürkan

Furkan abi senle çok ortak yanımız var. Bende bisiklet biniyorum birlikte pedallarız artık. Eşiniz ile binicekseniz Eskişehir'de güzel gruplar var salı perşembe turlar yapıyorlar :) Hayırlı olsun

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Hayırlısı olsun Furkan. Güle güle pedal çevirin. Eskişehir bisikletleniyor. Hemde profesyonel anlamda.. Darısı diğer şehirlere.  :)

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

İnşallah çabuk sıkılıp depoya kaldırmazsın Furkan.Genelde bir hevesle başlanıyor,sonra yüzüne bile bakmıyoruz.

Güle güle kullan. :)

Mehmet hocam zaten aktif olarak bisiklet kullanıyorum, zaten kullandığım bisikletler pro olmadığı için çok uzun turlara gözüm yemiyordu. 

Bununla bol bol gezerim Allah sağlık sıhhat verirse inşallah.

hayırlı olsun eldiven ve kask alşmayı unutmayın, eldiven rahat kullanım için gerekli kask içe düşmede kafayı koruyor

bende haftada  2 gün 30 km biniyorum buralarda.

Aksesuarları tam eldiven, kask, km sayacı, tamir kiti, ön-arka far, suluk, kadro altı çanta, zil, koruma kılıfları, ayna vs.

Bende çok büyük bir hevesle 20 km'lik sıfır ayarında bisikleti aldım, tek seferde 30 km kullanıp, yağ değişimi geldiğinde :biggrin: sattım. Bunları sizi gaza getirmek, size "Ben öyle olmayacağım" dedirtmek için yazıyorum bilesiniz. :D

Bu arada hayırlı, uğurlu olsun, çok güzel bisiklet, kaça mal oldu 1300 TL var mı?

Bisikletin sıfırı peşine 1520 TL, ben 350 TL'lik aksesuarları ile birlikte 1.300 TL ye aldım.

Bu arada sizin gibi olmayacağım :p

Furkan abi senle çok ortak yanımız var. Bende bisiklet biniyorum birlikte pedallarız artık. Eşiniz ile binicekseniz Eskişehir'de güzel gruplar var salı perşembe turlar yapıyorlar :) Hayırlı olsun

Tabiki Uğur kardeşim, memnun olurum birlikte gezeriz. Hele bi gelsinde :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Furkan bu bisikletlerin yıldızıdır herhalde.

Kazasız belasız binmen dileğiyle.

Yok abi bu daha giriş seviyesi, Bisiklet alanında Yıldız bizi bozar.

Hayırlı olsun Furkan, İstanbul da olmazsam ben de alacağım.

Benim kız kardeşim ve damat aldılar Kartal'da oturuyorlar. Haftalık 80-100 km yapıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

hayırlı olsun bisiklet başlangıç seviyesindeki birisi için fazlac a iyi olmuş. Bir gün seninle kızılinler köyüne gidelim abi. Biraz yeşillik gör :)

Seni arayacaktım zaten pisiklet gelince aklımdasın Mert :)

Ayrıca hiç kaçarın yok bir haftasonu yıldıza pasta cila yapacağız beraber :) (selam ver borçlu çık :) )

Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

İzmir'den Eskişehir'e kamyonet yada minibüs tarzı birşeyle gelen olmaz demi?

Böyle bir konu açmak samanlıkta iğne aramaya benzer diye açmadım :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...