İçeriğe Yönlendir

Kuga Için Direct Liquimax Sistemi

Cemal Cangöner

Recommended Posts

Misafir
(düzenlendi)
56 dakika önce, Atakan Ulusoy yazdı:

İmkansız gibi görünen bu hesabi detaylı anlatirmisiniz merak ettim.

30.000 km yol yaptım sistemi aldıktan sonra. Benzinle gaz arasında ortalama 20-22 kr fiyat farkı var yakıtımda. 6.600 liraya taktırdım sistemi. 

tarihinde Güçlü Şimşek tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Kemal Güllü
On 18.03.2017 at 22:04, Güçlü Şimşek yazdı:

30.000 km yol yaptım sistemi aldıktan sonra. Benzinle gaz arasında ortalama 20-22 kr fiyat farkı var yakıtımda. 6.600 liraya taktırdım sistemi. 

Aracınızı hangi koşullarda ve nasıl kullanıyorsunuz? Uzun yol - şehir içi lpg tüketim değerleri lt ve kuruş olarak nedir? 

Bir soru daha, kapalı otoparklara girerken sorun yaşıyor musunuz?

Yorum bağlantısı
Misafir
48 dakika önce, Kemal Güllü yazdı:

Aracınızı hangi koşullarda ve nasıl kullanıyorsunuz? Uzun yol - şehir içi lpg tüketim değerleri lt ve kuruş olarak nedir? 

Bir soru daha, kapalı otoparklara girerken sorun yaşıyor musunuz?

Yaklaşık 10.000 km dir hiç sıfırlamadım değerleri. Şu an ekranda uzun dönem 12.3 lt/100 km yazıyor. Bunun hepsi kış lastikleri ile. Şehir içi ve şehir dışı karışık. Genelde performanslı kullanıyorum. Şehir dışı Malatya - Antep arası git gel. Şu an 3 tlden gaz alıyorum. 14 küsür litre gaz yakıyor 100 km de. 0.43-44 kr gibi bir rakam ediyor olması lazım. Daha ucuza gaz var ama kullanmıyorum.

iş yerim avm de ve girişte sıkıntı yaşamıyorum. 

Yorum bağlantısı
Rahmi Ozçiftçi
(düzenlendi)
On 20.03.2017 at 14:09, Güçlü Şimşek yazdı:

Yaklaşık 10.000 km dir hiç sıfırlamadım değerleri. Şu an ekranda uzun dönem 12.3 lt/100 km yazıyor. Bunun hepsi kış lastikleri ile. Şehir içi ve şehir dışı karışık. Genelde performanslı kullanıyorum. Şehir dışı Malatya - Antep arası git gel. Şu an 3 tlden gaz alıyorum. 14 küsür litre gaz yakıyor 100 km de. 0.43-44 kr gibi bir rakam ediyor olması lazım. Daha ucuza gaz var ama kullanmıyorum.

iş yerim avm de ve girişte sıkıntı yaşamıyorum. 

Araç göstergesindeki değer ile gerçekte yanan Lpg arasında 1.3 litre oynama oluyor.Yani göstergeden 1.3 litre fazla yakıyor.Araç değerlerini sıfırlayıp gösterge ve kendinizin yaptığı hesabı karşılaştırabilirsiniz.Forumda daha önce başka arkadaşlar gösterge ve gerçek değer arasında 2 litre fazla yakıt olduğunu belirtmişlerdi benim hesaplarımda bu şekilde çıkıyor.Buda Araç bilgisayarı hala Lpg yi benzin olarak algılıyor veya Lpg depodan çıktıktan sonra bir miktar gaz haline geçiyor olmasından kaynaklanıyor tabiki benim kanaatim teknik bilgim yok.

tarihinde Rahmi Ozçiftçi tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Misafir
41 dakika önce, Rahmi Ozçiftçi yazdı:

Araç göstergesindeki değer ile gerçekte yanan Lpg arasında 1.3 litre oynama oluyor.Yani göstergeden 1.3 litre fazla yakıyor.Araç değerlerini sıfırlayıp gösterge ve kendinizin yaptığı hesabı karşılaştırabilirsiniz.Forumda daha önce başka arkadaşlar gösterge ve gerçek değer arasında 2 litre fazla yakıt olduğunu belirtmişlerdi benim hesaplarımda bu şekilde çıkıyor.Buda Araç bilgisayarı hala Lpg yi benzin olarak algılıyor veya Lpg depodan çıktıktan sonra bir miktar gaz haline geçiyor olmasından kaynaklanıyor tabiki benim kanaatim teknik bilgim yok.

Yazımda onu dikkate alarak cevap verdim. Bilgisayarda 12.3 yazıyor O da gazda 14.7 lt yapar. Yukarıda belirttim onu zaten. O hesaba göre 3 liralık gazla 0.44 krş yakıyor.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gokhan Arslan

Bu gün İstanbul da AYGAZ istasyonun da LPG 2.39 tl ye satılıyordu. Dün gelen indirim 20 kuruş civarıydı herhalde çünkü aynı istasyondan 2.59 a alıyordum. Havalar ısınmaya başlayınca lpg fiyatları düşer bu hep böyle olmuştur. Böyle giderse yaza 2.00 liraları görürüz yine. Geçen yaz 2 liradan aldığımda 100 km de13 litre ile 26 kuruşa geziyordum. Dizel miş gibi :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Gokhan Arslan

Bugün yine lpg ye indirim geldi :) bol gezmeler. Son şehir içi / şehir dışı karma ortalamam 30 kuruş.  (İstanbul)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Turgay Yaralı

Değerli dostlar , bende veri paylasayım su gunlerde van  da Lpg litresi 2.70 civarı ipragaz ya da shell fiyatı 120 tl 44-45 litre alıyorum ve 400 km yol yapıyorum ancak sakın kullanım genelde sehırlerarası yapıyorum ben gayet memnunum. Bir başka konu yenı dizel ve benzinli kuga lar la ılgılı masallah fiyatları muthiş olmuş şimdi benim aracın aynısı 170 cıvarı ancak sahibinden baktığımda 90 - 100 arası şimdi anlamadığım bu aracı neden ucuza satıyorlar peki aynısını 170 den asagı alamayacaklarsa neden bu paraya satmaya calısıyorlar tabii kımseyı engelleyemem ancak bana bayii takas fiyatı ile aldığım fiyatı teklif etti yani kaça almışsan bize ver dedi ben aynı benzer yakıt yakmaya başladığım için ve 50-60 bin üzerine koyacağım için mümkün değil dedim.bu dengesizliği anlamadım.Bu paranın  bolluğu nerden geliyor ya da satan arkadaşlara sesleniyorum nerde kazanıyorsunuz bu parayı ki bu kadar ucuza satıyor ve piyasayı mahvediyorsunuz. Neyse burda paylaşıp sizlerinde fikirlerinizimerak ettim aslında bu konuda herkese selamlar, kazasız surusler ...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Gokhan Arslan

Turgay bey merhaba ;

Sizin araç 44- 45 litre aldığından eminmisiniz, benimki aldığımdan beri 36 litreyi geçmedi. Benim araç 1.6 motor olandan acaba sizinki 1.5 mi  kitler arasında depo farkımı var? Bu  konu kafama takıldı aramızda 10 litre fark var, bu da  100 km daha fazla menzil demek uzun yolda.

Yorum bağlantısı
Turgay Yaralı

Gökhan bey merhaba .

Ben ıkı gun önce aldım tam 124 TL  45 litreden fazla aldı tabi tamamen bitirip ısık yandı ve 

sinyal verdi . Biraz benzinle yaklasık 5 km tur attım da diyebilirim . Sonra ben GO İPRAGAZ alıyorum 45 litre aldı .Benim arac 1.6 2014 model .182 lik. 26 kr yakıyor bu aralar yani bazen hesap yaptıgımda 30 kr bazen dusuyor cok da ilk zamanlardaki gibi incelemiyorum şehir içi 32 kr yakıyor bence ancak sehirler arası 110 km hızla genel tabii bazen artıyor 26 kr a kadar düştüğünü gördüm ve gayet memnun hissediyorum . Yani yakıt artık benim meselem olmaktan çıktı . Sizin başka sormak istediğiniz soru olursa seve seve cevap veririm . ben foto atmayı bilsem bagaj a yaptırdığım sistemi de gösterecem ancak yapamıyorum öğrenip atarım inşallah. Kolay gelsin.Kazasız surusler dilerim.

Yorum bağlantısı
Sadık Serenli

Herkese Merhaba,

Konuyu başından itibaren tüm yazılar dahil olmak üzere okudum. benim için çok verimli oldu. Bu yüzden emeği geçen,deneyimini paylaşan  herkese teşekkür ederim.

Benim kafama takılan birşey var;

sistem hala benzin yaktığını düşündüğünden olsa gerek ,depoda çeyrek depo benzin  olmasına karşın benzin ikaz lambası yanıyor.Bunu söndürmenin bir yolu varmı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
18 saat önce, Sadık Serenli yazdı:

Benim kafama takılan birşey var;

sistem hala benzin yaktığını düşündüğünden olsa gerek ,depoda çeyrek depo benzin  olmasına karşın benzin ikaz lambası yanıyor.Bunu söndürmenin bir yolu varmı?

Daha fazla benzin bulundurmak çözümdür. :) Sonuçta her kontak kapamada resetliyor.. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Osman Çeçen

sistemi takalı 25bin km yapmışım,ortalama yakıt göstergesi 11 lt., km de 25 kuruşa yakın avantajım oluyor. yakında kendini amorti edecek genel olarak çok memnunum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Caner Poyraz

Cemal bey merhaba, güncel tecrübelerinizi bizimle paylaşır mısınız lütfen herhangi bir sorun yaşadınız mı?

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali İhsan ÖLMEZ

Geçenlerde 44 derece sıcakta rampada sollama yapmam gerekti ve gaza yüklendim ancak bir süre sonra araç bilgisayarından bir uyarı geldi motor ısısı yükseldiği için motor gücü kısıtlandı diye 10-15 saniye sonra motor ısısı ve güç normale döndü. Böyle bir durum yaşayan arkadaşımız oldumu acaba? herhangi bir sıkıntı olur mu? tecrübesi olan arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa sevinirirm.

Yorum bağlantısı
Osman Çeçen

garip ilkkez duydum böyle bir şeyi, umarım trafikte tehlike oluşturmamıştır, motorun kendini korumaya almasıda ayrı güzel hararete karşı korumayı iyi düşünmüşler

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bekir Taşdemir

Arkadaşlar merhaba;

Aracım 80.000km de ve motor arıza lambası yanıyor. Cihaza takıldığında arıza kaydı "Çok Fakir Karışım" diyor ve "Sürekli" olarak açıklama gösteriyor. Serviste aynı arıza açıklaması yapıyor ve LPG den diyor. Ama sonuç ve çözüm önermiyor. BoschCar servise gittiğimde bu durumun oksijen sensörlerinden kaynaklanabileceğini ve bu yüzden arıza kaydının araç hafızasından silinemediğini söyledi. Açıklama olarak da; yanma odasındaki sıcaklığın benzindekine göre yaklaşık 1,5-2 kat fazla olduğu için zamanla bu şekilde arızalar verebildiği yönünde. Bu şekilde bir durum yaşayan var mı acaba?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Benzim ile kullanımda arıza sönmüyor ise oksijen sensörü bozuldu demektir. İvedi şekilde değilim yapılmalı. Şu an hava yakıt oranı sabit ve araç direk zengin karışım ile yürüyor. Buda motoru öldürmeye yeter

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
14 saat önce, Servet Aydın yazdı:

Benzim ile kullanımda arıza sönmüyor ise oksijen sensörü bozuldu demektir.

Evet

Benzinde kullanıp denediniz mi ?

Yorum bağlantısı
Bekir Taşdemir
On 28.07.2017 at 11:44, Mehmet Ozyurek yazdı:

Evet

Benzinde kullanıp denediniz mi ?

Şimdilik benzinle kullanmaya başladım. 100 km yaptıktan sonra da sönmüyorsa dediğiniz gibi sensörler arızalı olduğuna kanaat getireceğim. Ayrıca servise bu durumu ifade ettiğimde LPG takılı olduğundan garanti kapsamında değerlendirilemeyeceğini beyan ediyor.Bakalım uğraşıcaz gibi. Bu arada bu durum ile alakalı olarak; LPG kaynaklı arızadan mütevellit ise (bu arada sigorta da yaptırmıştım.); Prins firmasına ne gibi yaptırım yapabiliriz onu araştırıyorum. Bu konuda da bilgisi olan varsa paylaşırsa memnun olurum.

Yorum bağlantısı
Bekir Taşdemir

Arkadaşlar bir de bu oksijen sensörlerinin fiyatları hakkında bilgisi olan varmı? çok farklı fiyatlar var. Servis 1.000TL civarı diyor. Bosch Car 350TL civarı diyor internette de 212 TL civarı yazıyor.Aklım karışık. Bu arada Kugalarda 2 adet varmış bu sensörden...

Yorum bağlantısı
Turgay Yaralı
On 14.07.2017 at 16:11, Ali İhsan ÖLMEZ yazdı:

Geçenlerde 44 derece sıcakta rampada sollama yapmam gerekti ve gaza yüklendim ancak bir süre sonra araç bilgisayarından bir uyarı geldi motor ısısı yükseldiği için motor gücü kısıtlandı diye 10-15 saniye sonra motor ısısı ve güç normale döndü. Böyle bir durum yaşayan arkadaşımız oldumu acaba? herhangi bir sıkıntı olur mu? tecrübesi olan arkadaşlar görüşlerini paylaşırsa sevinirirm.

Ali bey in bu belirttiği uyarıyı dikkate alan var mı yani bu durum LPG için mi yoksa benzin içinde mi geçerli , benim araç da müzik sistemi için bir uyarı geliyor sistem sogutmaya geçti diye yani sıcak arka kamerayı radyoyu vs tamamen devre dışı bırakıyor aynı durumla karşılaşan var mı veya yukarıda Ali bey in söylediği ile alakalı bir durum mu merak ettim selamlar.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
On 29.07.2017 at 17:40, Bekir Taşdemir yazdı:

Arkadaşlar bir de bu oksijen sensörlerinin fiyatları hakkında bilgisi olan varmı? çok farklı fiyatlar var. Servis 1.000TL civarı diyor. Bosch Car 350TL civarı diyor internette de 212 TL civarı yazıyor.Aklım karışık. Bu arada Kugalarda 2 adet varmış bu sensörden...

Garanti olmayacaksa muadil takabilirsiniz.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...