İçeriğe Yönlendir

B Max - Rüzgarlık

Muhammet Yıldırım

Recommended Posts

Muhammet Yıldırım

Merhabalar Arkadaşlar,

Ben de 28 Mayıs akşamı itibariyle B max ailesine katıldım. 1.5 tdci titianium aldım. Siyah renk ve cam tavanlı. Camları da siyah film kaplattım baya şık durdu. Cam film yapan arkadaş focusun üstünde nikelaj şeridi olan bir rüzgarlık gösterdi. Ön camlar birebir uydu, çok da şık oldu. Ama arka camlar uymadığından almadım. B max için nikelaj şeridli rüzgarlık çıkartırlarsa cam altlarındaki nikelaj şeritlerle beraber çok kip duracağı kanısındayım. Bir de ayak basamakları ile özellikle kapı kollarının yuvalarını şeffaf serit kaplatan var mı?

Yakıt konusunu henüz test edemedim. 3 haftaya kadar 1200 km lik yola çıkacağım. O zaman test edebilirim.

Herkese kazasız, belasız sürüşler dilerim...

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

hayırlı uğurlu olsun Bmax ler çok hoşuma gidiyor kazasız belasız sürüşler..

Yorum bağlantısı
İlyas Baykal

Öncelıkle Hayırlı olsun kardeşim cam filmini bende çektırecektım ama kapı ıclerının cıkartılıp cam fılmı yapılması lazım dedıler bende yaptırmadım

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Aracınız hayırlı olsun. :nazar: Foruma hoş geldiniz. Aracın ve yapılan işlemlerin fotoğraflarını görebilimiyiz?.

Yorum bağlantısı
Muhammet Yıldırım

İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar, hoşbulduk :)

İlyas, araç kapı içleri sökülmeden de film uygulanıyor ama pek sağlıklı olmuyor, filmlerin ömrü kısa oluyor. İşinin ehli usta bulursanız sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Ben ön cama 1 numara diğer tüm camlara da 2 numara yaptırdım, çok şık oldu.(inşallah trafikte sıkıntı yaşamam) Yarın fotoları paylaşmaya çalışırım.

Aracım henüz 200 km de ve ortalama yakıt 8,2lt/100km gösteriyor :( 5-6 bin km den sonra düzelir diyorlar inşallah. Sizlerde de durum aynı mıydı ilk sıralar?

Korhan senin paylaştığın 3,7lt/100km verisini acayip kıskandım :biggrin: Bana rüya gibi geliyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar, hoşbulduk :)

İlyas, araç kapı içleri sökülmeden de film uygulanıyor ama pek sağlıklı olmuyor, filmlerin ömrü kısa oluyor. İşinin ehli usta bulursanız sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum. Ben ön cama 1 numara diğer tüm camlara da 2 numara yaptırdım, çok şık oldu.(inşallah trafikte sıkıntı yaşamam) Yarın fotoları paylaşmaya çalışırım.

Aracım henüz 200 km de ve ortalama yakıt 8,2lt/100km gösteriyor :( 5-6 bin km den sonra düzelir diyorlar inşallah. Sizlerde de durum aynı mıydı ilk sıralar?

Korhan senin paylaştığın 3,7lt/100km verisini acayip kıskandım :biggrin: Bana rüya gibi geliyor.

Muhammet, aracın daha çok yeni endişe etme, 3.7 lt. yazdığım şartlarda yani gerçek trafikte elde ettiğim bir değer. Aracım bu sabah 4500 km. oldu. Yani yakıt tüketimindeki düşüş beklediğimden daha çabuk oldu. Seninkide zaman içinde kilometre yaptıkça azalacaktır. Dizel B Max Yakıt Tüketimi başlığını ilk açtığımda hatırladığım kadarıyla Aydın-Antalya arası bende 5.5 gibi bir değer elde etmiştim, bu değer beni de korkutmuştu. B Max'lerimiz ekonomik ve konforlu bir araç. :good1:

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

internetten ikinci el fiyatlarına baktım sıfırlarına yakın ve hepsi daha 5000 km olmamış neden bu kadar erken satmaya kalkmışlar anlamadım.Birde ortasında direk gibi birşey yok bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi

Yorum bağlantısı
Muhammet Yıldırım
Aramıza hoşgeldiniz... Aracınızın resimleri olsa iyi olurdu ? merak ettik şimdi....

Sanırım bu teknoloji özürlülük başa bela. Aracım resimlerini göndereceğim ama mesaja nasıl ekleyeceğimi bulamadım. Yardım ltfn...

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

internetten ikinci el fiyatlarına baktım sıfırlarına yakın ve hepsi daha 5000 km olmamış neden bu kadar erken satmaya kalkmışlar anlamadım.Birde ortasında direk gibi birşey yok bu iyi bir şey mi kötü bir şey mi

B Max'in en büyük özelliği zaten ortadaki B sutununun olmaması. :good1: Normal araçlarda olan B sutunu B max'te kapıların içine gizlenmiş durumda.

Yorum bağlantısı
İbrahim Can

Görüntü olarak güzel duruyor bence kullanışlı bir sistem tabi dayanıklılığını ne kadar etkiliyor bilmiyorum abi .Dün bir niyetlendim baktım fiyatlarına da yüksek :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Görüntü olarak güzel duruyor bence kullanışlı bir sistem tabi dayanıklılığını ne kadar etkiliyor bilmiyorum abi .Dün bir niyetlendim baktım fiyatlarına da yüksek :)

EuroNcap çarpışma testlerinde 5 yıldız aldı, videolarını izledim, gayet sağlam görünüyor. Umarım gönlünüze göre bir araç bulursunuz.

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İbrahim Can

kendi aracımdan çok memnunum ama genede insan işte daha bunu alalı 4 ay oluyor daha çok var benim değiştirmeme abi.Allah herkesin gönlüne göre versin hayırlısını nasip etsin inş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Eray Mutlu

Selam arkadaslar.ya b max e uygun ruzgarlik spoiler marsbiyel ariyorum ama bulamiyorum...yaptira arkadas yada bulundugu yeri bilen varmi.simdiden tesekkurler

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Selam arkadaslar.ya b max e uygun ruzgarlik spoiler marsbiyel ariyorum ama bulamiyorum...yaptira arkadas yada bulundugu yeri bilen varmi.simdiden tesekkurler

Konunuzu birleştirdim.

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Ufuk Çetinkaya 2

Arkadaşlar aracına rüzgarlık taktıran var mı? ben bir türlü bulamiyorum. ( gerçi ne buluyoruz ki  :) )

Yorum bağlantısı
Ufuk Çetinkaya 2

bunu sormak için mi konu açtınız?

sizi neyi rahatsiz etti ? Hal hatir mi sormam gerekiyordu bunun yerine.buralarsa bu tarz seyleri sormazsak bu tip eksiklikleri nasil giderecegiz. Bir halt bulunmayan ford servislerinden mi?
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
(düzenlendi)

Eğer aradığınız arka spoiler ise fiestalarınki uyumlu olur diye düşünüyorum.

Yan camlar içinse araca özel yok ama farklı modellerinki  uyabiliyor. Deneyerek bakmak lazım. ( örnek c-max için focus rüzgarlığı gibi...)

Fordun kendi sitesinde aksesuar kataloğunda hem spoiler hem yan cam rüzgarlığı  hem de daha bir sürü aksesuar mevcut. fiyat yazmıyor ama servislerden öğrenebilirsiniz.

Edit: Ekleme...

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Erkan Gültekin1

İnternetten bulmak zor olabilir ama bir aksesuarcıda ford modellerinden deneyerek bencede bulunabilir belkide universal modeller bile uyar..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...