İçeriğe Yönlendir

Ford Audio Resetleme

EmreMutlu

Recommended Posts

EmreMutlu

2010 Fiesta Trend modeline sahibim. Muzik sistemi sacmalamaya başladı. Bazen ses gelmiyor, cd radio arasinda geçiş yapmıyor, en fenası bazen donuyor ve 5-10 dk sonra duzeliyor. Araştırdım fakat aracim için bu basit multimedia sistemini resetleme gibi bir seçenek bulamadım. Yardımcı olursaniz sevinirim.

Yorum bağlantısı
Rifat Şeker

Üzerindeki tuşlardan birisi takılı kalıyor olabilir , kablolarında gevşeklik olabilir korozyon olabilir aklıma gelenler bunlar :)

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

Benzer sorunu yaşadım başıma geleni anlatayım ne kadar aynı siz karar verin. . :)

Radyo kapalıyken kendi kendine açılmaya başladı açılıyor 3-5 sn çalıyor kapanıyorç açıkkende donuk donuk çalıyordu mesela radyo dinliyorum 5 sn donuyor sonra tekrar çalıyor 10 sn çalıp 3-5 sn donuyordu. sonra açıp kapıyorum radyoyu ford audıo hoşgeldniz yazısı çıkıyor ne ses var ne seda en son hiç ses gelmemeye başladı. o şekilde donuk kaldı. servise götürdüm içini kokladı yanık var dedi kendini korumaya alıyor bu şekilde dedi. garantiden işlem yapıldı. 

Geçen Mersin antalya izmir arası yolculuğumda radyoyu açtım ford audıo hoşgeldiniz dedi deyiş o deyiş dondu yine cd ye basıyorum cd okuma hatası diyor usb takıyorum usb hatası diyor dedim izmirde servise götürürüm. Bu arada hiç ellemedim teybi.İzmire geldim ertesi gün servise giderken yolda  bir açayım bakayım ne olacak dedim açtım radıo çalışıyor cd okuyor usb çalışıyor. :) 15 gün oldu sıkıntı yok :)

Yorum bağlantısı
Serhan Gürbüzol

Benzer sorunu yaşadım başıma geleni anlatayım ne kadar aynı siz karar verin. . :)

Radyo kapalıyken kendi kendine açılmaya başladı açılıyor 3-5 sn çalıyor kapanıyorç açıkkende donuk donuk çalıyordu mesela radyo dinliyorum 5 sn donuyor sonra tekrar çalıyor 10 sn çalıp 3-5 sn donuyordu. sonra açıp kapıyorum radyoyu ford audıo hoşgeldniz yazısı çıkıyor ne ses var ne seda en son hiç ses gelmemeye başladı. o şekilde donuk kaldı. servise götürdüm içini kokladı yanık var dedi kendini korumaya alıyor bu şekilde dedi. garantiden işlem yapıldı. 

Geçen Mersin antalya izmir arası yolculuğumda radyoyu açtım ford audıo hoşgeldiniz dedi deyiş o deyiş dondu yine cd ye basıyorum cd okuma hatası diyor usb takıyorum usb hatası diyor dedim izmirde servise götürürüm. Bu arada hiç ellemedim teybi.İzmire geldim ertesi gün servise giderken yolda  bir açayım bakayım ne olacak dedim açtım radıo çalışıyor cd okuyor usb çalışıyor. :) 15 gün oldu sıkıntı yok :)

:unsure2: ısınınca diyecem ama, her zaman olmaması düşündürücü. Merak ettim sonucu valla....

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

:unsure2: ısınınca diyecem ama, her zaman olmaması düşündürücü. Merak ettim sonucu valla....

Servis de isininca oluyor dedi abi :)
Yorum bağlantısı
EmreMutlu

Yaz ayında bu durum normal o zaman. Akü işi de aklıma yatmadi değil :)

Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

bede de benzer bir sorun oluştu. geçen sabah işe giderken çukura girip çıktım, biraz hızlı girmişim sanırım usb'den çalışan teyp usb'yi görmez oldu, sadece radio çalıştırıyor. ne olmuş olabileceği hakkında bilginiz var mı ?

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

bede de benzer bir sorun oluştu. geçen sabah işe giderken çukura girip çıktım, biraz hızlı girmişim sanırım usb'den çalışan teyp usb'yi görmez oldu, sadece radio çalıştırıyor. ne olmuş olabileceği hakkında bilginiz var mı ?

Soketlerde gevşeme vardır. 

Yorum bağlantısı
İbrahim Akasoy

Soketlerde gevşeme vardır. 

benim yapabileceğim bir şey var mı acaba? yoksa servise mi gitmem gerek. 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Teyp ünitesini sökebiliyorsanız kendinizde yaparsınız ama garantiniz var nasılsa uğrayın baksınlar. Arıza kaydı açtırmayı unutmayın ileride lazım olabilir ;)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
  • 3 yıl sonra...
Salih LEKESİZ

Aynısı banada oldu harfi harfine aynı hemde. Ben yaptıramadım o yüzden sattım arabayı sattığım arkadaş yaptırmış besleyicisi yanmış hemen yaptırmış. Sıkıntı besleyicideymiş

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...