İçeriğe Yönlendir

Stilo Benzinde Çalışmama Problemi

Sedat Bilgen

Recommended Posts

Sedat Bilgen

Aracım fiat stilo ben alalı 1 hafta oldu.115 binde gaz 109 binde takıldı (sıralı sistem atiker gold). Servis zamanı geldi uyarısı veriyor.

Her sabah ilk çalıştırmada marş aldığı halde çalışmıyor benzinle. Yanlız gaz düğmesine basılı tuttuğumda hemen çalışıyor.Eğer bir süre beklemeden benzine tekrar alırsam yine stop ediyor.Ama bekledikten sonra benzinede alsam sıkıntısız şekilde çalışmasına devam ediyor. Gün içinde tekrar çalıştırdığımda bunu çok nadir tekrarlıyor. Benzin pompasını dün değiştirdim sabah denedim yine aynı:(

Bi önerisi olan var mı? 

Yorum bağlantısı
Sedat Bilgen

Benzeri bende de vardi ben samandira dahil pompayi değiştirince düzeldi aracim.

şamandıranın görevi benzin seviyesini göstermek değilmi?Esas benzini basan pompa değilm?

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

Benzinle araç duruyorsa, Ersin hocamın dediği gibi besleme pompası arızalı olabilir. 

Parça linkteki gibi... Şamandıra üzerinde...

Yorum bağlantısı
Sedat Bilgen

Onu değiştirdim

Benzinle araç duruyorsa, Ersin hocamın dediği gibi besleme pompası arızalı olabilir. 

Parça linkteki gibi... Şamandıra üzerinde...

Yorum bağlantısı
Ertan Alptekin

O zaman sıkıntı yazılımsal olabilir. Eğer problem LPG takıldıktan sonra başladıysa, LPGnin görevi benzin enjektörlerini kandırmak olduğu için sıkıntı yaratıyor olabilir. Düşük ihtimal ama LPGnin devreye girme sıcaklığı çok düşük ayarlanmış olabilir... LPGci ne dedi duruma?

Yorum bağlantısı
Sedat Bilgen

Ona sormadım lpg den önce var sanırım aldığım kişi servis raporlarını verdi bi kaç kez lpg takılmadan önce araç çalışmıyor çekici ile geldi gibi şeyler yazıyor.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Bence ilk iş olarak lpg ayarına baktırın. Anlattıklarınız bozuk lpg ayarı yüzünden bozulan benzin haritası gibi duruyor. Sorunun bu olduğundan emin olmak için en az 100-200 km benzinle gezin. Problem düzelirse kesin lpg ayarıdır. 

Yorum bağlantısı
Sedat Bilgen

deneyeceğim lpg yi takan yere gitsem usta anlamaz mı problem olup olmadığını?

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Asıl sıkıntı o zaten. Anlayabilir ama genelde lpg ve motor ustaları sorunu birbirlerine atarlar. Siz benzinle gezip sabah çalışıp çalışmamasına bakın, sonuç çıkar. Benzinle gezerken asla lpgye almayın aracı. 

Yorum bağlantısı
Sedat Bilgen

Tamam bi kaç gün benzinle gezecem ama sabah yine ilk olarak gazla çalışması gerekecek aracın.Yarın pompayı takan ustaya gıdecem bakalım dedi.

Lpg de dir inşallah garantisi var:D

Yorum bağlantısı
Ersin Özkaya

şamandıranın görevi benzin seviyesini göstermek değilmi?Esas benzini basan pompa değilm?

Evet samandiranin gorevi o ama ben set halinde değiştirince düzeldi araç .önce sadece eski samandiranin içine yeni pompa taktim ama calismamisti.

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Sadece pompa değişikliği randımanlı olmuyor. Set halinde komple değişim her zaman başarılıdır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sadece pompa değişikliği randımanlı olmuyor. Set halinde komple değişim her zaman başarılıdır..

Fiat gurubunda da bu durum geçerli mi acaba abi ? 

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Fiat gurubunda da bu durum geçerli mi acaba abi ? 

Hepsinde mantık aynıdır diye düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
Sedat Bilgen
(düzenlendi)

bugün pc ye baglattım şu hatayı aldık

p1687:motorize kelebek subap (tutunma stop)

gaz kelebeği boğaz kelebeğimi ne diyolar o değişecek:(

başka hatada cıkmadı

tarihinde Sedat Bilgen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sedat Bilgen
(düzenlendi)

temizletmek, tamiri gibi şeyler oluyor mu?

tarihinde Sedat Bilgen tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Sedat Bilgen

Aracım 2004 fiat stilo 1.6 dynamic
Aracı yokuş yukarı yada düz bir yere koyduğumda ve uzun bir süre beklediğimde sabahtan akşama yada işe gelişden çıkışa kadar
aracım benzinde çalışmıyor ama lpg dugmesıne basılı tutunca tık dıye calısıyor.
Aracı yokus asagı koydugumda boyle bır sorunum yok. Olsada 2 -3 kere mar yapıp kapatınca calısıyor. 
Şamandırayı değiştirdim hala aynı (yanı 600 tl bosa gıttı)(hararet musurude degıstı)
Pc ye baglatınca p1687:Motorize kelebek subap(tutunma) hatası verıyor.
Alalı 3 hafta oldu aldıgım adam ben de yoktu dıyor baska bırsey demıyor(aldıgımdan berı yapıyor)
NE yapmalıyım?
Ankarada bu işi halledecek usta var mı?
arac 116 binde lpg takılalı 9 bin km oldu.
LPG kapatılarak denedim sonuc yok

Yorum bağlantısı
Zekeriya Kahraman

Geçmiş olsun kardeşim inşaallah büyük bir sıkıntı deildir .

benim aklıma gelen benzin otomatiği yada hortumlardacdelik var ordan hava yapıyor yokuş yukarı aracı park edince benzini cekmiyor  .

Hata kodundan anlamam bilin arkadaşlar varsa yazar 

Yorum bağlantısı

Samandira ile pompa beraber degismeli derler Ford grubunda. Genelde ayni tarz parcalar oldugu icin Fiat'da da ayni sekilde olabilir.

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şamandıra değil, pompanın değişmesi gerekirdi? Zaten Evren bey'in yazdığı gibi, pompa şamadıra ikilisi beraber değişmeliydi.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

Nette MAP sensörü ve gaz kelebeği için kalibrasyon prosedürleri var, bu hata alındığında işe yarıyormuş, bunları denediniz mi?

Gaz kelebeği
1- switch ignition on (DONT START) for one minute
2- switch ignition off one minute
3- start car (DONT TOUCH THROTTLE AT ALL) and let idle until cooling fan cuts in (10-15mins)
4- switch off
5- repeat step 1
6- repeat step 2

MAP sensörü
1- Disconnect the MAP sensor. Start the engine, turn engine off
2- Reconnect the MAP, Clear all fault codes
3- Turn ignition on and wait 10 secs
4- Turn off ignition so it stores the data in the ECU
5- Then start the engine and run on tickover until the engine is fully warm
6- Turn off ignition
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

böyle durumlarda depoda ne kadar benzin oluyor.çeyrek veya daha az benzin var ise,yokuşlarda böyle davranması normal olabiliyor.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Depoda benzin durumu neki araç yön değiştirince çalışıyor. Bence düzde nasıl çalışıyor sorusu sorulmalı. 

Yorum bağlantısı
Kemal Korkmaz

Aynı araçtan benim birader de var sürekli stop ediyor du gaz yazılımı ve gaz enjektörlerine bakim yaptırdıktan sonra düzeldi...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...