İçeriğe Yönlendir

Stilo Benzinde Çalışmama Problemi

Sedat Bilgen

Recommended Posts

Sedat Bilgen

Şamandıra değil, pompanın değişmesi gerekirdi? Zaten Evren bey'in yazdığı gibi, pompa şamadıra ikilisi beraber değişmeliydi.

ŞAmandıra ile derken yakıt pompasının tamamı degıstı.Komple yenı samandıra ve uzerınden cıkan pompayı taktırdım

Nette MAP sensörü ve gaz kelebeği için kalibrasyon prosedürleri var, bu hata alındığında işe yarıyormuş, bunları denediniz mi?

Gaz kelebeği
1- switch ignition on (DONT START) for one minute
2- switch ignition off one minute
3- start car (DONT TOUCH THROTTLE AT ALL) and let idle until cooling fan cuts in (10-15mins)
4- switch off
5- repeat step 1
6- repeat step 2

MAP sensörü
1- Disconnect the MAP sensor. Start the engine, turn engine off
2- Reconnect the MAP, Clear all fault codes
3- Turn ignition on and wait 10 secs
4- Turn off ignition so it stores the data in the ECU
5- Then start the engine and run on tickover until the engine is fully warm
6- Turn off ignition

ilk altı adımı yaptım.map sensorlyu denemedım

En son pompa sonrası kaldı hortumları kontrol ettırecegım enjektore gıden

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

ŞAmandıra ile derken yakıt pompasının tamamı degıstı.Komple yenı samandıra ve uzerınden cıkan pompayı taktırdım

ilk altı adımı yaptım.map sensorlyu denemedım

En son pompa sonrası kaldı hortumları kontrol ettırecegım enjektore gıden

Tamam iste, pompanin degismesi lazım. Samandira arizalansa arac calismamazlik yapmaz ama pompa yakiti basmaz ise arac calismaz.
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

şamdıra komplesi yani pompa dahil değişmiş idye anlıyorum zaten 600tl rakamdan belli. arıza aynen devam ediyorsa. belki de marş sırasında benzinle birlikte lpg de gidiyor silindire. siz lpg düğmersine basılı tutunca benzin gitmiyor ve araba çalışıyor. yani marşta benzin+lpg birlikte basıyor. lpg li araçta sorun çıkmaza girmişse. önce lpg yi komple iptal edip denemeler yapmalı ki önce arabada mı yoksa lpg sisteminde mi sorun var ona karar verilsin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Sedat Bilgen

Arkadaslar sorun cozuldu beyinde soket girisinin lehimleri yenilendi duzeldi. :rolleyes: gerci biraz gec oldu.

Yorum bağlantısı
Misafir

Arkadaslar sorun cozuldu beyinde soket girisinin lehimleri yenilendi duzeldi. :rolleyes: gerci biraz gec oldu.

Gözünüz aydın.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...