İçeriğe Yönlendir

Geri Sayım Başladı:iphone 6 Mı?

Guest Mert Boran

Recommended Posts

Naci Özkan

Eğer olurda dönmek isterseniz one serisi bu sektörde tek bence. Note 2den ve sorunlarından bıktım m7 aldım. Kaç ay oldu daha ne bir kere dondu ne kasildi telefon. Ağzına kadar dolu olduğu halde. Ne kadar donanım olursa olsun optimize olmadıktan sonra tirt. :)

M8 yeni ciktigi zamanlar bir goz kirpti ama naci dur durdugun yerde dedim [emoji2]

Ozellikle samsungtaki yuksek deger kaybi iphone disina cikmami engelliyor [emoji120]

Yorum bağlantısı
Zafer Ayvacı

Size şimdiden iPhone 7'deki bir yeniliği göstereyim :p

İsmi de...... iDot Look :p

02e9ca2e3e895ef1a03b425ee454f256.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Fena görünmüyor ama 5'in tasarımı daha güzeldi.

Akıllılık yapmışlar, eskiye yapışıp kalmadan, bir tane ideal ölçüde telefon bir tane de phablet çıkarmışlar. En çok beğendiğim tarafı ise son kullanıcının kafasını hiç karıştırmadan gayet sade ve basit bir sunumla piyasaya sürecekler.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Yenigün

Açıkçası ben Phablet tipi olanını beğendim. Galaxy Note serisi mi yoksa HTC'nin büyük versiyonları mı derken, bu cihazı da alternatifler arasına ekleyebileceğimi düşündüm, ancak sonra aklıma iTunes geldi, uğraşamayacağıma karar verdim :)

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şimdi bunu upload ediyordum :biggrin:

NFC'yi kendi yapmışlar gibi tanıtıp bi de amerikanlara alkışlatmıyorlar mı kendilerini :D Kendi çalıp kendi oynuyorlar :)

Yorum bağlantısı
Gürçay Hüseyin

Apple'ci degilim ama ben her Iphone cikisindan beri ben ayni seyleri okumaktan biktim, insanlar ayni kotulemekleri yazmaktan bikmadi.

En iyi marketing uzmanlari adamlarda oldukca, bayilerin onunde kuyruklar olusmaya devam ettikce, en cok konusulan telefon olmaya devam ettikce, bence adamlar dogru yolda.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Note2 sorunlarindan biktim diyorsun, bir üst mesajida sorunsuzlugundan bahsediliyor. Beyler aranizda halledin meseleyi, hangi andro cihaza camur aticaz bilelim :) G2yi sattim nasilsa, bence elestirebiliriz :)

Biraz benim sanssizligim olabilir ama başıma gelebilecek her sorun geldi :D Zaten sözde üst sınıf olmasına rağmen klasik rehberde kasma buyuk oyunlarda takılma vardı. Guncellemeleride geç alıyordu. Müzik kalitesi de beni tatmin etmedi. Bu yuzden zararına sattım aynı paraya htc one aldım. iyiki de yapmışım. :)
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Nfc'yi apple yapmadi ama cogu seyi ilk olarak yapti. O zamanda alkislamalari komik karsilandi. Sonuc, herkes pesinden gidiyor. İlk olmasa bile en iyisini yapiyor bana göre. Elbette elestirilebilecek yönleri var ama sezarin hakki sezara. 32 gb hafizayi kaldirmak yerine 16gb kaldirilabilirdi. Kocaman telefona 16gb yetmeyecektir. Whatsapp olmus 60 mb facebook yeri geliyor 1 gb boyutunda yer kapliyor. Resmen 64gb satmak icin oyun yapmislar. Fiyatlar da abd gibi kontrat uzerinden uygun olmali, taksit bile olmayan ülke de 2350 lira baslangic fiyati cok yuksek. Bankalarin kredi oyunlarina ve kazikci operatorlere yarayacak bu durum.

Çoğu şeyi ilk yaptı derken?

Bazı konularda diğer telefonlardan üstün olabilir ama, bir çok şeyi Nokia'ya borçluyuz, unutmayalım :)

Akıllı telefonlarda Windows'a çok şey borçluyuz. WinMO PDA'lar olmasaydı ne ederdik?

Sonrasında Android'i sunan Google ile T-Mobile ve HTC teknolojinin önünü açtı.

Şu günleri unutmayalım:

AI0TVuRPse1ebppfgyVMei2Ko1_400.jpg

Kısacası,

Benim fikrim, Apple alan bir insan tipine bakarak alıyor. Donma monma hikaye. Zira "yeterli" android tecrübesine sahip olan herkes Apple'ın yaptıklarının fazlacasını ve hiç kasılmadan, 4'te 1'i fiyatına yapabiliyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

İlkler öyledir ama zamanla geri planda kalır ve arada hatırlanır, ilkokul ortaokul aşkı gibi, ama bir bakmışsın başkasıyla evlenmişsin : :) Sonuç=tırt tırttır ve unutulur, baki kalan sadece ilk olmasıdır (gerçi değil Sony den arak ya neyse : :D)

Not: şuan marketlerde ilk bakılan kesinlikle ayponpon değil, bunuda belirtirim, elli çeşit çok daha iyi cihaz piayasadayken bu tiple ve dolu eksikle tf6 nın yeri raflarda bir kenarda kalmak olacaktır.

Abi bu dediklerinin kaçını inanarak söyledin :D
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Parmak izi, cift ton flas, multitask, market, passbook gibi applea ait birsuru yenilik var. Bunlarin yaninda dokunmatik telefonda kaliteyi yapan bir firma. Nokia basmatik yapiyordu anca :) isletim sistemi ve ilk telefonlar olarak tabi ki öncü firmalar var. Ben sene 2007 de kimsede olmayani yapan apple dan bahsediyorum. Sadece mobil cihazda degil olay, laptopundan tabletine tvsine kadar birlikte calisan bir sistem var. Ulkemizde tutmasa bile iTunes buyuk nimet ve kolaylik. Tam anlamiyla apple kullanan bilir degeriniz. Biz sadece telefon olarak bakiyoruz.

Parmak izi WinMo HP'lerde vardı.

Çift tonu bırakın, gerçek fotoğraf makinesi flaşını Sony-Ericsson'lar kullandı.

Multitask'i daha yeni kattı Apple. Android'te vardı.

Market'ten emin değilim ama Apple öncü olabilir.

Passbook Blackberry'de mevcuttu.

Bunlar Apple için yenilik. Teknoloji için değil ;)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Yahu bu Google android desteğini çekerse ikinci parti markalardan( htc, Samsung, Lg vs ) ne olacak halleri?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Yahu bu Google android desteğini çekerse ikinci parti markalardan( htc, Samsung, Lg vs ) ne olacak halleri?

Samsung'un tizen'i var. 

Htc'de adı yine sense olan kendi işletim sistemini geliştirecekmiş. 

Yorum bağlantısı
Mert Yeldan

Samsung'un tizen'i var. 

Htc'de adı yine sense olan kendi işletim sistemini geliştirecekmiş.

Mış, miş.. Ortada 95 yılından beri olan var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mış, miş.. Ortada 95 yılından beri olan var.

Eski olması ne ifade eder ki? Bir zamanlar symbian'lar kasıp kavuruyordu ortalığı. Önemli olan kendini yenilemek bence. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Eski olması ne ifade eder ki? Bir zamanlar symbian'lar kasıp kavuruyordu ortalığı. Önemli olan kendini yenilemek bence. :)

Aldigimiz her urunde firmanin koklu olup olmamasina bakiyoruz. Telefon alirken mi bakmicaz allah askina [emoji18]
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Aldigimiz her urunde firmanin koklu olup olmamasina bakiyoruz. Telefon alirken mi bakmicaz allah askina [emoji18]

Abi, zaten hepsi köklü firmalar. Öyle olsa nokia eskisi gibi yok satardı halen. :)

Yorum bağlantısı
Naci Özkan

Abi, zaten hepsi köklü firmalar. Öyle olsa nokia eskisi gibi yok satardı halen. :)

"Eski olmasi neyi ifade eder" yorumuna karsilik yazdim [emoji106]
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

WinMo HPleri bilmem, laptop parmak izi okuyucusu gibi degil apple'in kullandigi sistem ve digerlerine gore cok basarilir.

Cift ton flash dedim, kamera kalitesi degil olay. Tabiki sony daha iyidir ama appledan sonra diger markalarda kullanmaya basladi.

Multitask yeni degil uzun zamandir apple kullaniyor. Ayrica dokunmatikte coklu dokunmaya izin veren ekran kullandi. O zamanlar diger cihazlarda yoktu. Adamlar cift parmak zoom hareketinin patentini almislardi :) samsung saat yapti, apple'in yaptiginin yaninda saat olarak kaldi teknolojik alet degil artik :)

Ama ne desem cevabını hazır. Yani size kanıtlarla konuşuyorum bana hala "Apple şölyle, Apple böyle" diyorsunuz :)

Apple bir yenilik sunmuyor. Varolanı allayıp pullayıp masaya koyuyor.

Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

"Eski olmasi neyi ifade eder" yorumuna karsilik yazdim [emoji106]

İşletim sistemi abi orda bahsedilen :)
Yorum bağlantısı
Naci Özkan

İşletim sistemi abi orda bahsedilen :)

İsletim sistemi icinde sozumun arkasindayim [emoji4][emoji6]
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

İsletim sistemi icinde sozumun arkasindayim [emoji4][emoji6]

Abi bende dedim ki ışte symbianlar eskiden neydi şimdi yoklar. Önemli olan eski olması değil kendini geliştirmesi. :)
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Bayram Aktaş

Kim ne derse desin iphonenin üzerine telefon tanımam :) Bir senedir iphone 5 kullanıyordum 1 hafta önce 5s aldım keşke daha önce alsaymışım die kendime kızdım.Muazzam bir telefon ve bir okadar da hızlı dezavajları illaki var ama iphone tek kelime ile güzel bir telefon.Yeni serileri de çok hoş satış rekorları kıracaktık emin olabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...