İçeriğe Yönlendir

Ford B Max Vs Mitsubishi Asx

Korhan Şenörer

Recommended Posts

Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba, aracımdan çok memnun olmama rağmen (bagaj boyutu hariç) önceden beri hoşuma giden Mitsubishi ASX ile ilgili gerek forumumuzda gerekse diğer forumlarda okuduğum yorumlardan sonra içimdeki crossover aşkı bir anda depreşti. 3-4 gündür Mitsubishi ASX ile ilgili neredeyse tüm yorumları, karşılaştırmaları ve test sonuçlarını okudum. İntence paketli ASX hem yakıt ekonomisi hemde ful paket olması nedeniyle crossover segmentinin beklentilerini bence karşılıyor. B Max'imin bagajı artık bize yetmiyor ve eşimin köyüne sık sık gidip geldiğimiz için yerden yüksek crossover segmenti bir araç fikri uzun zamandır aklımı kurcalıyor. Neden ASX sorusunun cevabı ise öncelikle sınıfındaki en ekonomik benzinli araç olması ve tabiki görünüşü. ASX gerçekten çok hoşuma gidiyor. BRC lpg kitlerinin uyumlu olarak kullanılabildiği ASX'in yakıt tüketimiyle ilgili okuduğum yorumlar beni daha da şaşırttı. LPG'li ASX'in yakıt tüketimi kullanıcı yorumlarına göre (lt/km hesabına göre) benin aracımla aynı hatta sakin kullanımlarda daha bile düşük. B Maximde olan bazı özellikler ASX'te yok, asx'te olan bazı özelliklerde benim aracımda yok. (Mesela ASX'te bluetooth telefon erişimi varmı bilmiyorum, B Maxte çok kullandığım bir özellik) sonuç olarak 2012 model 35 bindeki titanyum+plus paket+cam tavanlı aracımı satıp 2011 model intence versiyonlu (ful paket+cam tavan) 1.6 benzinli (yada Lpgli) ASX almam konusunda kafam gerçekten çok karışmış durumda. Görüşleriniz benim için önemli. Aracım forum aracı ve linki imzam bölümünde mevcut, satacak olursam forumda kalmasını gerçekten isterim, çünkü sorunsuz bir araç , aracımda sadece motosiklet çarpması sonucu sağ ön far ve sis farı yenilenmiş ve tampon tamir görüp lokal boyanmıştı. Aracımın değeri ne civardadır, mantıklı ve benimde zarar etmeden satacağım fiyat nedir? ASX hakkındaki görüşleriniz nelerdir. ? Şuan da 2011 model intense versiyonlu 60-70 bin km.yi geçmemiş ASX'ler 52 civarı başlayıp 56-57 civarına kadar çıkıyor. Görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim. 

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Güzel ve sorunsuz bir araç olarak biliyorum..

Forumumuzda Denizli'den bir üyemizin Asx'i var. Aynı zamanda MitsubishiClubTurkey forumu üyesidir. Ondan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz..

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Güzel ve sorunsuz bir araç olarak biliyorum..

Forumumuzda Denizli'den bir üyemizin Asx'i var. Aynı zamanda MitsubishiClubTurkey forumu üyesidir. Ondan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz..

Sercan kardeşim kimdir o üyemiz ? Hakan Tarım mı?

Yorum bağlantısı
Sercan Eskin

Sercan kardeşim kimdir o üyemiz ? Hakan Tarım mı?

Yok abi..

Yusuf Bahri Aslan abimiz..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Yok abi..

Yusuf Bahri Aslan abimiz..

Mesaj gönderip fikirlerini alayım, teşekkür ederim Sercancım.

Keşke içine sığabilseydik. Şu an muhtemelen bizde de olurdu. :)

Çok mu kalabalıksınız Mert. ?  :)  Ben içini inceledim, genişlik bana göre yeterli geldi ama bu durum görecelidir tabiki. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Guest Mert Boran

Mesaj gönderip fikirlerini alayım, teşekkür ederim Sercancım.

Çok mu kalabalıksınız Mert. ? :) Ben içini inceledim, genişlik bana göre yeterli geldi ama bu durum görecelidir tabiki.

Abi kalabaliktan değil de eğer boy 185 ustuyse sıkıntı. Yolcular ve sürücü için. Hatta forumda konu acmistim bunun için tasarım hatası diye :)
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Abi kalabaliktan değil de eğer boy 185 ustuyse sıkıntı. Yolcular ve sürücü için. Hatta forumda konu acmistim bunun için tasarım hatası diye :)

Ben koltuklara tek tek oturdum bugün, bana göre gayet güzel, geniş ve ferahtı. :) Boyum 172 . kilom 102  :biggrin:

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

B Max'in değeri ve böyle bir değişimin olumlu olumsuz yönleri hakkındaki yorumlarınızı da bekliyorum. 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

İnternetteki fiyatlarıda göz önüne alarak aracıma 51 bin lira gibi bir fiyat düşündüm. İlanı da verdim. Onaylandıktan sonra ilanlar bölümüne koyacağım. Bakalım acelemiz yok. Keyfe değer, alıcısı çıkarsa satarım yoksa binmeye devam. Hayırlısı olsun.  :) Umarım bu güzel ve temiz araç forumda kalır yada tanıdık birine gider.

Yorum bağlantısı
Uğur Samyeli

Korhan hayırlara vesile olsun kararın ama,ben olsam kesinlikle BMax satmazdım.Çünkü ikinci eli bile 24 ayar altın olan aracıı satıp 2. eli çok zayıf olan bir araç almak bence çok mantıklı gelmedi bana.Çünkü  bizim gibi geliri belli olan insanlar için araç bir yatırımdır.Naçizane fikrimi belirtmek istedim....

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Korhan hayırlara vesile olsun kararın ama,ben olsam kesinlikle BMax satmazdım.Çünkü ikinci eli bile 24 ayar altın olan aracıı satıp 2. eli çok zayıf olan bir araç almak bence çok mantıklı gelmedi bana.Çünkü  bizim gibi geliri belli olan insanlar için araç bir yatırımdır.Naçizane fikrimi belirtmek istedim....

Ne demek abim, tabiki fikirlerin benim için çok önemli.Dikkate alacağım.Teşekkür ederim. Ama dediğim gibi yerden yüksek ve lpgde oldukça ekonomik hoşuma giden bir araç. Temiz ve düşük kilometrelide olursa çok iyi olacak. Tabiki 2. el araç almak her zaman sıkıntılı bir süreç. Bakalım hayırlısı olsun. Bizim B Max aklında bulunsun çevrenden tercih etmek isteyen olursa. Görüşmek dileğiyle. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Yakışır kardeşime :)

JfriFo4.jpg?1?8338

Teşekkür ederim abi ama bu bizi aşar   :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Hayırlısı olsun Korhan.

Sağol Abim.

Hakkınızda hayırlısı olsun. Tasarım olarak benim de hoşuma gidiyor asx ler

Teşekkür ederim kardeşim. Tasarım ve ekonomi gerçekten güzel.

Yorum bağlantısı
V.Ceyhun Emir

ASX çıkalı bayağı oldu, yakında kasası da değişir diye düşünüyorum. Bunu da dikkate almak lazım.

Yorum bağlantısı

Abim, aracını istediğin şekilde satarsan al gitsin. Düşünme bile. Her anlamda memnun kalırsın. Bir abimde var. Çok memnun. Etrafımdan da olumsuz hiçbir yorum duymadım. Hatta imkanım olsa alacağım araçlar arasındadır. Beyaz olacak illa..  :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Abim, aracını istediğin şekilde satarsan al gitsin. Düşünme bile. Her anlamda memnun kalırsın. Bir abimde var. Çok memnun. Etrafımdan da olumsuz hiçbir yorum duymadım. Hatta imkanım olsa alacağım araçlar arasındadır. Beyaz olacak illa..  :)

İnşallah Keremcim, bende çok istiyorum. Kısmet olursa önce aracımı satarsam arayışlara başlayacağım.

Yorum bağlantısı
Yusuf Bahri Aslan

Korhan abicim kusura bakma mesajını geç gördüm. Bu aralar hepsi burada tarzı e-ticaret işine girdik. Pek yoğunum. ASX deyince bende akan sular duruyor. ASX paranızın tam karşılığı diyebilirim. Tamam 2. eli zayıf olabilir ama ben 2011 de sıfır aldığım aracımı 7 nisanda malum siteye koydum 8 nisanda sattım :) 47 dedim 46.5 bin tl verdim. Bence kullanıcı için çok ideal araç. Yakıt tüketminde rekorlar kırarsınız... Güvenlik konusunda iihs deki verileri kontrol edebilirsiniz en güvenilir araçlar içinde. Sağlamlık ve yol tutuş çok tatmin edici. Yol sesi alıyor ama çok rahatsız edici boyutta değil. Motoru ilk sürdüğünüzde içeri sesi çok geliyor izlenimi uyandırabilir. Şayet 2. el alacaksanız lpgsiz alın kendiniz taktırın. BRC my-11 kit taktırın vsr menüsünü ayarlatın start stop ile tam uyumlu yakıt tüketiminin zirvesine çıkın :) İç hacmi muadilleri arasında çok iyi durumda. Temizini bulursan gözün kapalı al derim.

Bu arada benim siteye uğrayın www.bedestenavm.com

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Korhan abicim kusura bakma mesajını geç gördüm. Bu aralar hepsi burada tarzı e-ticaret işine girdik. Pek yoğunum. ASX deyince bende akan sular duruyor. ASX paranızın tam karşılığı diyebilirim. Tamam 2. eli zayıf olabilir ama ben 2011 de sıfır aldığım aracımı 7 nisanda malum siteye koydum 8 nisanda sattım :) 47 dedim 46.5 bin tl verdim. Bence kullanıcı için çok ideal araç. Yakıt tüketminde rekorlar kırarsınız... Güvenlik konusunda iihs deki verileri kontrol edebilirsiniz en güvenilir araçlar içinde. Sağlamlık ve yol tutuş çok tatmin edici. Yol sesi alıyor ama çok rahatsız edici boyutta değil. Motoru ilk sürdüğünüzde içeri sesi çok geliyor izlenimi uyandırabilir. Şayet 2. el alacaksanız lpgsiz alın kendiniz taktırın. BRC my-11 kit taktırın vsr menüsünü ayarlatın start stop ile tam uyumlu yakıt tüketiminin zirvesine çıkın :) İç hacmi muadilleri arasında çok iyi durumda. Temizini bulursan gözün kapalı al derim.

Bu arada benim siteye uğrayın www.bedestenavm.com

Çok teşekkür ederim kardeşim, kusura bakmak ne demek. 4 gündür okuduğum sayfalarca yorumdan sonra seninde yorumların sayesinde geriye ASX almak için aracımı satmak ve temiz bir 2011 ASX İntense bulmak kalıyor  :good1:  Hayırlısı olsun. Aracımı istediğim fiyata satabilirsem hemen arayışlara başlayacağım. Hatta başladım bile .  :biggrin:  Ama istediğim fiyata satamazsam 35 bindeki sorunsuz B Max'imide yok pahasına vermem. Binmeye devam ederim bir süre daha .Bakalım inşallah hayırlısı olur. Teşekkür ederim değerli yorumların için. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Arkadaşlar, linkteki araca bugun baktım, inceledim. Araç orijinal, boya dahi yok. (Tabiki Sabri ustaya götüreceğim.) Henüz 15 binde. Arkadaş 2 .sahibi. Yılda 35-40 km. yapıyormuş o yüzden dizel almak istiyor. Aracı işyerinin bulunduğu binadaki bir bayandan almış. 11 bin km. civarındayken. Araç sıfırdan farksız. Hava güneşliydi. içine bindiğimizde sıfır kokusu hala vardı. Şaşırdım bir an için. Dün de 15 bin bakımı yapılmış. Servis fişi vardı araçta. Araç sıfırdan farksız olduğundan çok hoşuma gitti , tek takıldığım yer rengi. Turkuaz olanlarda var piyasada, bu granit kahverengi olarak geçiyor, turkuaza göre daha güzel ama gönlümdeki renk beyazdı. Aracımın üzerine 2000 lira istedi. ben 1000 lira dedim. Ortayı bulacağız sanırım. Yarın olabilir. Fikirleriniz benim için önemli. Aldıktan sonra BRC lpg taktıracağım. LPG'de inanılmaz tüketim değerleri var ASX'İN. Şimdi bu renk ve bu araç için görüşleriniz nelerdir. ?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-mitsubishi-izmirde-bu-arabadan-daha-temiz-ve-dusuk-kilometre-arac-yok-172217622/detay

bu da benim araç

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-ford-sahibinden-hatasiz-2012-b-max-titanium-pluscam-tavan-plusplus-pk-179443137/detay/

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...