İçeriğe Yönlendir

Ford B Max Vs Mitsubishi Asx

Korhan Şenörer

Recommended Posts

Korhan Şenörer

Yusuf hocam ?

asx e lpg? araştırdınız mı bu konuyu???

Evet abi, oldukça uzun süredir. BRC My-11 kit ile tam uyumlu. Start-stop lpg ile çalışıyor. 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

kaça takıyorlar fsi tipi manifolda?_

Abi son aldığım fiyat 1800 lira. Pazarlık yapmadım belki biraz daha düşerler. Ekim 15 e kadar BRC kit taktırana 150 tl BP Gaz hediye. 

Korhan bey intense modelini istiyorsunuz bu invite donanimli ama

İntense versiyonuna param yetişmiyor. 

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Korhan bey intense modelini istiyorsunuz bu invite donanimli ama

Aradaki farklar

Kumaş koltuk döşemesi- Deri koltuk döşemesi,

Kontak Anahtarı-Start-Stop düğmesi (Anahtarsız Çalıştırma)

16 inç jant- 17 inç jant. (Daha sonra jant değiştiririm belki)

Panaromik Cam Tavan (Düşündüğümde aracımda bunu sadece kapalı ve yağmurlu havalarda bazen kullandım olmasada olur)

Elektirikli Sürücü Koltuğu ve koltuk ısıtma

hatırladıklarım bu ku kadar

asx e? 1800? direkt püskürtme değil mi bu motor?

Abi okumuştum ama hatırlamıyorum MIVEC diye geçiyor. Sportage ve İX35 teki gibi GDI değil onu biliyorum. Yakıt ekonomisi burdan geliyor sanırım. 

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

lpg işini bir daha araştırın derim...

Piyasadaki LPG'li ASX'lerin %95 inde BRC My-11 kit var. Tam uyumlu, sayfalarca forumlarda yorum okudum. Sorunlu bir yorum yok. Tavsiye eden oldukça fazla. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mivec miş 115 ps focus benzeri. püskürtme klasik ise sorun yok demek aksi halde lpgsi 4000 li rakama çıkıyor da

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer
(düzenlendi)

Fiyat konusunda şimdi görüştük. 2000 liradan aşağı inmedi. Biraz canım sıkıldı çünkü LPG ile birlikte (Ruhsata işleme vs. 350 tl civarıymış) toplam 4200 tl gibi bir ilave para gerekli bu ise beni baya zorluyor. Bakalım gün ola hayrola... Fiyat konusundaki görüşleriniz nedir?

tarihinde Korhan Şenörer tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hüseyin Sönmez

Ben koltuklara tek tek oturdum bugün, bana göre gayet güzel, geniş ve ferahtı. :) Boyum 172 . kilom 102  :biggrin:

Acil perhiz ve spor yazıyorum.... :)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

Şahsen tdci full paket b max ten inip asx e binmenin avantajını görmedim

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Şahsen tdci full paket b max ten inip asx e binmenin avantajını görmedim

Çağlar abi, hanımın köyünde ve yayla yollarında yüksek araç şart. Birde daha büyük bagaj. Ve içimdeki suv/crossover aşkı.... :)

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Tekrar sakin kafayla düşünüp takasta vereceğim 2000 tl ve lpg, vize vs 2200 tl ile toplamda 4200 tl lik fark nediyle takas işini şimdilik askıya aldım. Hayırlısıyla normal şekilde satabilirsem cebimden daha az çıkacak ve tercih şansım artacak. 

Yorum bağlantısı

Bu konuda bir karar verildigi icin etkilemek istemedim ancak, bencr bmax ile bir sure devam edip ikinci eli bir sure sonra dusecek olan 4x4 ya da 4x2 suv'lari beklemek daha dogru olmaz mi? Mesela benim dikkatle izledigim suzuki yeni sx4'ler var. Qq'nin yeni kasasindan onceki makyajli +2 modeli olabilir mesela. Mitsubishi asx takasa girilip zararina degil, takasa girip karla alinacak ve kullanildiktan sonra ikinci eldeki dezavantajini kardan zarar ederek satilarak yok edecek bir arac.

Alti yuksek arac lazimsa yeti de guzel bir alternatif..Butceyi zorlarsa roomster cok guzel bir secenek olarak duruyor:))

Saygilarimla.

Yorum bağlantısı
Korhan Şenörer

Bu konuda bir karar verildigi icin etkilemek istemedim ancak, bencr bmax ile bir sure devam edip ikinci eli bir sure sonra dusecek olan 4x4 ya da 4x2 suv'lari beklemek daha dogru olmaz mi? Mesela benim dikkatle izledigim suzuki yeni sx4'ler var. Qq'nin yeni kasasindan onceki makyajli +2 modeli olabilir mesela. Mitsubishi asx takasa girilip zararina degil, takasa girip karla alinacak ve kullanildiktan sonra ikinci eldeki dezavantajini kardan zarar ederek satilarak yok edecek bir arac.

Alti yuksek arac lazimsa yeti de guzel bir alternatif..Butceyi zorlarsa roomster cok guzel bir secenek olarak duruyor:))

Saygilarimla.

Evren bey tabiki haklısınız ama yıllar içinde insanın sürüş tarzı yada tercihleri değişebiliyor. Şuan ASX'e kafayı fena takmış bulunmaktayım. Qasqahai hoşuma gitmiyor mesela, En önemliside ASX'in inanılması zor yakıt ekonomisi. Teşekkür ederim yinede değerli görüşleriniz için. Saygılarımla.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Korhan Şenörer

Değerli arkadaşlarım aracımı daha önce linkini verdiğim Mitsubishi ASX İnvite ile takas ederek sattım. Yeni aracımı bu akşamdan itibaren tanimaya başlıyorum. SUV segmentine geçmenin heyecanını yaşıyorum. Yakında ayrıntılı fotoğrafları ve yorumlarımla aracı tanıtacağım. Değerli görüşleriniz için çok teşekkürler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

ben asx i çok dayanıklı olarak düşünüyorum. özellikle lpg bağlanmadığı takdirde.

Yorum bağlantısı
Fatih Ada

Cok yakın bir arkadasım 2011 de sıfır olarak aldı ve cok memnun asx den.. Benzinli olarak kullanıyor zaten cok az yakıyormuş bence lpg olayına girmeyin :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

karter bölümünün önünde bir koca demir var ki birçok arabanın kaldığı taşlardan birşey olmadan vurur geçer.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...