İçeriğe Yönlendir

Mondeo 2 - Kapı Kilit Sorunu

Ozan Akkaya

Recommended Posts

Ozan Akkaya
(düzenlendi)

Merhaba, aracımın kumandadan kilitlenmesinde ve açılmasında sorun yok. Sıkıntı içeriden kilitlemede ve açmada, şöyleki;

İçeriden şoför mahalinden açma koluna basınca tüm kapıları kilitlemiyor, kilitli ise açmıyor. Bu işi yolcu kapısı yapıyor. Yolcu tarafındaki kola basınca tüm kapılar kilitleniyor, kolu çekince tüm kapılar açılıyor.

Problem ne olabilir?

tarihinde İnan Çınar tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hamdi Gökhan Atasoy

benim araçtada aynı sorun var sol şoför kapısı kilidinin sivici demişti kilitçi 70 tl ye yaparım dedi 

Marhaba, aracımın kumandadan kilitlenmesinde ve açılmasında sorun yok. Sıkıntı içeriden kilitlemede ve açmada, şöyleki;

İçeriden şoför mahalinden açma koluna basınca tüm kapıları kilitlemiyor, kilitli ise açmıyor. Bu işi yolcu kapısı yapıyor. Yolcu tarafındaki kola basınca tüm kapılar kilitleniyor, kolu çekince tüm kapılar açılıyor.

Problem ne olabilir?

ben dede aynı sorun var (97 Mondeo ghia) sol kapı kilidinin siviçleri demişti kilitçi 70 tl yaparım dedi ama henüz söktürmedim idare ediyorum.

Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

benim arabamda da aynı şeekilde bir problem var ayrıca şöyle bişeyde var,normalde kapılar kilitliyken kumandaya ilk basmada şoför kapısını açıyor ya benim arabada şoför kapısı ve sağ arka kapı açılıyor,ikinci kez basmada diğer 2 kapı daha açılıyor benim arabanın sorunu nedir ki?

Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz
(düzenlendi)

benim arabamda da aynı şeekilde bir problem var ayrıca şöyle bişeyde var,normalde kapılar kilitliyken kumandaya ilk basmada şoför kapısını açıyor ya benim arabada şoför kapısı ve sağ arka kapı açılıyor,ikinci kez basmada diğer 2 kapı daha açılıyor benim arabanın sorunu nedir ki?

Aracınızın kilit tesisatında önceden tadilat yapıldımı? Eğerki tadilat yapılmışsa muhtemelen bir yanlış bağlantı yapılmış. Arka kapının kilit mekanizması, ön kapıyla parelel tetikleniyor. Arka kapıya sinyal gelmediği için ön kapıdan parelel alınmış olabilir.

tarihinde Cem Yilmaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Gökhan Ünal

Hayır herhangi bir tadilat yapılmadı kapilarimda ve mekanizmalarında, arada bir yapıyordu ama şimdi sürekli bu şekilde davranıyor kapılar

Yorum bağlantısı
Ozan Akkaya

Anahtar deliğine ve kilit kısmına wd40 sıktım. Sol ön içeriden 4 kapıyıda kitlemeye başladı. Ama kolu çekince kapılar açılmıyor, hala sağ ön 4 kapıyı açıp kilitliyor.

Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Ozan Akkaya

Aracınızın kilit tesisatında önceden tadilat yapıldımı? Eğerki tadilat yapılmışsa muhtemelen bir yanlış bağlantı yapılmış. Arka kapının kilit mekanizması, ön kapıyla parelel tetikleniyor. Arka kapıya sinyal gelmediği için ön kapıdan parelel alınmış olabilir.

Cem bey. Benim aracıma cam kaldırma modülü takılmıştı. Bağlantı problemi olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Cem Yilmaz

Cem bey. Benim aracıma cam kaldırma modülü takılmıştı. Bağlantı problemi olabilir mi?

Cam kaldırma modulu bildiğim kadarıyla kilitten kapanma sinyali alır. Fakat kilitlere geri sinyal göndermez..

Sizin probleminizin cam kaldırma modulu kaynaklı olduğunu düşünmüyorum.

Sizin probleminiz büyük ihtimalle kilit içerisindeki butonların dış kısmının zamanla yağ ve kirden çamurlaşmasından kaynaklanıyor. Kilidin içerisine bakım yapılırsa büyük ihtimalle sorununuz giderilecektir.

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
ilhan uçar

Selamlar

benim mondeo merkezi kilit kapilari kendi kendine aciyor bu sıkıntı nedendir acaba ustam akü kutup başlarını sökmüştü ondan ilabilirmi.

saygılar

Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Ozan Akkaya

Sorunu 2 yıldır çözememiştim. Sonunda sol ön kapı ve sağ ön kapıdan kilit açma olayı iptal oldu.

Seyir halinde iken kola yanlışlıkla dokunup kapıları kilitlersem aracı stop edip anahtardan açmak zorunda kalıyorum. :(

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
5 saat önce, Ozan Akkaya yazdı:

Sorunu 2 yıldır çözememiştim. Sonunda sol ön kapı ve sağ ön kapıdan kilit açma olayı iptal oldu.

Seyir halinde iken kola yanlışlıkla dokunup kapıları kilitlersem aracı stop edip anahtardan açmak zorunda kalıyorum. :(

Biraz karmaşık bir tel sistemi var kapı içlerinde. Hem kilitliyor hem açıyor dışarıdaki kapı kolu ile de bağlantılı. Kilit ustası halleder sizin işi, telde kopuk yoktur zannetmiyorum. Sadece işçilikle birkaç ayarlama ile düzelmesi lazım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...