İçeriğe Yönlendir

Mondeo Için 97 Ghia & 98 Glx

Tuncay Arslan

Recommended Posts

Tuncay Arslan

Merhabalar, 40 gün önce 98 otomatik vites 102 binde beyaz mondeo mk2 glx aldım. Lpg bakımını yaptırdım, Sabri Usta da diskleri, balataları, z-rotları, yağını suyunu fitrelerini, bujilerini değiştirdi. Halil Usta da salıncakları, arka askı rotları değiştirdi, bunun yanında son eksoz susturucuyu değiştirdim orjinaliyle. Şu an katalizörden sonraki spiral zırıltı yapıyor, gösterge çerçevesinin sol tarafındaki vida yeri kırılmış sanırım ve yolcu hava yastığı kenarlarında güneşten genleşme yapmış durumda. Arabamın değişeni yok ama yan parçalarda boya var.

Size danışmak istediğim, 97 model manuel 145 binde beyaz mondeo mk2 ghia ve lpg li araba var. kazasız ama bu da muhtelif boyalı, yine gösterge çerçevesinde kırıklık var, sağ arka far yama yapılmış, trigeri değişip bakımları yapılmış, alt takım-motor durumu sahibinin deyimiyle iyi durumda bir araba. 

Gerek ghia oluşu gerek manuel oluşundan ötürü takas düşüncesi oluştu, bu durumda takasa siz nasıl bakardınız, alt-üst ne alınır ne verilir, nasıl değerlendirmek lazım? Fikirlerinizi paylaşırsanız şu karamsarlığı üzerimden atmama çok yardımcı olursunuz. Arabanın ilan numarası da şu: 182047293

Yorum bağlantısı
Berkay Özdemir

İki araçta mondeo , herkes otomatik temiz mondeo ararken siz manuele geçmeyin derim.. Şuanki araç bildiğiniz araç , hadi diyelim takas ettiniz bir hafta sonra size ne kadar masraf açacağının garantisini kim verebilir? Aracınızın bakımınıda yaptırmışsınız hem, bahsettiğiniz zırıltı Katalitik Konvertör sanırım. Benim aracımdada var aynı ses.. 

Ben olsam böyle bir takasa girmezdim.. Ha dersenizki focus v.s bir araç olabilir. Ama aynı araç için macera aramayın derim :)

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

İki araçta mondeo , herkes otomatik temiz mondeo ararken siz manuele geçmeyin derim.. Şuanki araç bildiğiniz araç , hadi diyelim takas ettiniz bir hafta sonra size ne kadar masraf açacağının garantisini kim verebilir? Aracınızın bakımınıda yaptırmışsınız hem, bahsettiğiniz zırıltı Katalitik Konvertör sanırım. Benim aracımdada var aynı ses.. 

Ben olsam böyle bir takasa girmezdim.. Ha dersenizki focus v.s bir araç olabilir. Ama aynı araç için macera aramayın derim :)

Berkay, Mk2 kasa Mondeo'da Ghia ile GLX donanım arasında hakkatten uçurum var.

Hız sabitleyici, Sis farları*, Dijital Klima, 6'lı CD Changer, Alarm, 4 cam otomatik*, 4'e varan airbag sayısı, alaşım jantlar, ışıklandırmalı makyaj aynaları vs. vs. Bu yüzden GLX donanımdan Ghia'ya geçmek mantıklı geliyor bana.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Berkay, tanımadığım bir araba macera olur aslında ben de böyle düşünüyorum ama Ali'nin de dediği gibi ghia bu maceraya atılmaya itiyor beni. Hadi diyelim kabul ettim bu arabayla alt üst ister mi benden ya ben mi istemeliyim bu ne kadar olur kısmında da takıldım.

Yorum bağlantısı
Ali Karadağ

Berkay, tanımadığım bir araba macera olur aslında ben de böyle düşünüyorum ama Ali'nin de dediği gibi ghia bu maceraya atılmaya itiyor beni. Hadi diyelim kabul ettim bu arabayla alt üst ister mi benden ya ben mi istemeliyim bu ne kadar olur kısmında da takıldım.

Muhtemelen sizden 2500TL gibi bir fark isteyecektir. Bu kasanın hem GLX'ini hem Ghia'sını kullandım, Ghia'ya bindiğimde "keşke baştan Ghia alsaydım" dedim.

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Muhtemelen sizden 2500TL gibi bir fark isteyecektir. Bu kasanın hem GLX'ini hem Ghia'sını kullandım, Ghia'ya bindiğimde "keşke baştan Ghia alsaydım" dedim.

Oyy, konuşalım bakalım expertiz raporunu istedim, arabanın durumuna göre pazarlığımızı yaparız. Teşekkür ederim cevaplarınız için, benim arabama yaptığım bakımlar yapıldıysa aldanmış olmuycam demektir.

Yorum bağlantısı
Fuat GÜVEN

Bu arabaların ghia olanına bineceksin. Birde otomatik olursa tadından yenmez. 

Senin bahsettiğin araç manuel de olsa ghia olması başka birşey. Bin kullan anlayacaksın zaten.

Aslolan birşey var banagöre, Araba alırken donanım olarak en yüksek olanı almaya bakacaksın. Motor, öntakım. şanjuman vs. yapılır, yaptırılır nasıl olsa ama sen arıza gösterge ekranı olmayan mondeoya arıza ekranı takmaya kalk bakalım nelerle uğraşırsın?

Kısaca önceki aracım hyundai excel ls idi bomboş. Gls ile arasında dağlar kadar fark vardı. Çok düşündüm klima taktırayım, hidrolik direksiyon , otomatik cam vs...valla araba parasına çıkıyordu 

sen karşıdaki aracın büyük sıkıntısı yoksa bence düşünme fazla, satan pişman olur da sen olmazsın

Yorum bağlantısı
Tuncay Arslan

Bu arabaların ghia olanına bineceksin. Birde otomatik olursa tadından yenmez. 

Senin bahsettiğin araç manuel de olsa ghia olması başka birşey. Bin kullan anlayacaksın zaten.

Aslolan birşey var banagöre, Araba alırken donanım olarak en yüksek olanı almaya bakacaksın. Motor, öntakım. şanjuman vs. yapılır, yaptırılır nasıl olsa ama sen arıza gösterge ekranı olmayan mondeoya arıza ekranı takmaya kalk bakalım nelerle uğraşırsın?

Kısaca önceki aracım hyundai excel ls idi bomboş. Gls ile arasında dağlar kadar fark vardı. Çok düşündüm klima taktırayım, hidrolik direksiyon , otomatik cam vs...valla araba parasına çıkıyordu 

sen karşıdaki aracın büyük sıkıntısı yoksa bence düşünme fazla, satan pişman olur da sen olmazsın

Ghia ile Glx arasındaki farkı iyice kavradığımız için zaten bu arayışımız. Ama araba kronik sorunlu çıkarsa evdeki bulgurdan olurum diye çekiniyorum. Sonuç olarak Glx donanımı Ghia yapmak her türlü avantajlı görünüyor. 

Otomatik tadından yenmez demişsin bense manuel daha iyi olur diye düşünmüştüm. Yorumun için teşekkür ederim.

bildiğim kelepir bir 97 ov giha var  :biggrin:

Osman kardeş, hakkımızda hayırlısı olsun diyelim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fuat GÜVEN

Ghia ile Glx arasındaki farkı iyice kavradığımız için zaten bu arayışımız. Ama araba kronik sorunlu çıkarsa evdeki bulgurdan olurum diye çekiniyorum. Sonuç olarak Glx donanımı Ghia yapmak her türlü avantajlı görünüyor. 

Otomatik tadından yenmez demişsin bense manuel daha iyi olur diye düşünmüştüm. Yorumun için teşekkür ederim.

valla bildiğim bir araba olsa arkadaşıma hemen alacaktık.Nasip olmadı. 

glx donanımını ghia yapman çok zor. En başta beyin değişecek. Olmayan donanım alınacak ve takılacak, kablolama vb....valla düşününce imkansız gibi geliyor bana

otomatik konusuna gelince zevk meselesi.

dediğim gibi hangi araç olursa olsun en donanımlı olanına binmek gerekir.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...